"Завдання візажиста — підкреслити достоїнства": як жителька Сєвєродонецька підкорює вершини індустрії краси
Яна Аскерова з Сєвєродонецька — учасниця складу візажистів таких заходів, як Ukrainian Fashion Week 2019 і Miss Ukraine 2021. Як дівчині вдалося вийти на такий рівень — дізнався «Східний Варіант».
Яна Аскерова — мама двох дітей, хімік за освітою. Будучи в декреті, вирішила зайнятися мистецтвом макіяжу.
«Мені завжди подобалося фарбувати. У школі фарбувала своїх подружок. На їхні блакитні тіні говорила: “Та ні, тут має бути світло-сіреньке, а тут темно-сіреньке”», — з посмішкою згадує Яна.
За її словами, один випадок послужив тому, щоб хобі переросло в улюблену роботу.
«У мого чоловіка відеопродакшн студія, яка створює кліпи та ролики. Також вони з командою пишуть пісні.
Коли знімали кліп для сєвєродонецького колективу Difuzion, я працювала над образами героїв», — розповідає візажистка.
Яна поділилася, що на той момент фарбувати на професійному рівні вона ще не вміла. Але дівчина складала референс: малюнки, вбрання, знаходила потрібні аксесуари.
«Картинка, яка була у мене в голові, повинна була ожити. Мені потрібно було донести візажистам, які з нами працювали, задумане. До якості їхньої роботи не було питань. Це було красиво зроблено, але все ж таки іншій людині складно передати те, що зародилося у твоїй голові», — пояснює візажистка.
За словами Яни, на той момент її чоловік запропонував зайнятися макіяжем професійно.
«Чоловік сказав мені: “Яно, ти маєш сама цим займатися. Давай, вперед!” Я сказала “ок” і вже взимку поїхала вчитися до Києва. Я вдячна чоловікові за підтримку і віру в мене», — ділиться з нами Яна.
Fashion Week Ukraine
Вона уточнила, що навчання проходила у студії Ірини Хом'якової. Після повернення до Сєвєродонецька активно працювала, застосовуючи нові знання.
Яна розповіла, що Ірина Хом’якова є офіційною візажисткою Ukrainian Fashion Week та Miss Ukraine. Потрапити до неї в команду, особливо на такі заходи, хочуть багато візажистів. Але Ірина бере лише своїх учениць, яким довіряє.
«Я думаю, що потрібно бути впевненим у людині. Коли ти вчиш людину, у тебе з нею контакт. Ти розумієш, який він фахівець, як він тебе слухає, як він виконує поставлені завдання make up. І яким було моє здивування, коли Ірина покликала мене до складу візажистів на Ukrainian Fashion Week 2019», — каже вона.
Яна поділилася, як відбувається підготовка на Fashion Week Ukraine.
«Усе дуже швидко. Часу дуже мало. Багато людей, галас. І робити макіяж виходить ривками: з моделлю паралельно працює візажист і майстер із зачісок, а також її викликають у процесі підготовки на репетицію проходки подіумом», — пояснює візажистка.
З 700 у «десятку»
Яна розповіла, що у 2020-му році брала участь у Всеукраїнському конкурсі косметичної фірми Oriflame. За її словами, брало участь близько 700 візажистів з усієї України.
Жителька Сєвєродонецька пояснила, що конкурс складався з кількох етапів. Завданням деяких етапів було за допомогою різних технік нафарбувати модель у прямому ефірі інстаграм. А також зробити розпакування боксу з продуктами фірми-організатора та розповісти про ці продукти. Яна зняла 5 відео.
У журналі Cosmopolitan було розміщено голосування. Організатори заходу стежили за прозорістю голосування.
«В учасниць брали інтерв'ю. У журналі були їхні фотографії. І онлайн можна було віддати свій голос за учасницю, що сподобалася. Було дуже приємно дізнаватися від людей, що вони підтримували мене», — ділиться з нами візажистка.
Яна пройшла всі етапи та увійшла в «десятку» кращих візажистів по всій Україні.
Вона доповнила, що за результатами конкурсу в одному з ресторанів Києва відбулося нагородження фіналісток.
«Нам вручили подарунки, сказали напутні добрі слова. Було дуже приємно», — говорить Яна.
Вона доповнила, що в день нагородження фіналісток запросили зняти ролик для YouTube-каналу компанії-організатора, де потрібно було взяти участь у макіяж-челенджі:
«За допомогою чарт-рулетки визначалися 4 косметичні продукти для кожної з учасниць. Рандомно обраними рулеткою продуктами потрібно було зробити макіяж своїй моделі. Це було дуже цікаво і весело», — пояснює Яна.
Miss Ukraine 2021
Жителька Сєвєродонецька розповіла про свою участь у складі візажистів на всеукраїнському конкурсі «Міс Україна 2021». За її словами, напередодні конкурсу 19 жовтня у студії в Ірини Хом'якової проходив майстер-клас для візажистів від головного гримера заходу, який повністю відповідає за образи всіх учасниць та учасників заходу.
За словами Яни, ситуація бентежна, але захоплива. Багато учасниць дуже нервують.
«Мені з моделлю пощастило: спокійна та гарна дівчинка. Ми знайомі перший день, але дуже порозумілися», — ділиться візажистка.
Моделлю Яни була Анастасія Тугай. У конкурсі краси вона брала участь під номером 22.
Візажистка поділилася, що їй дуже приємно було отримати відгук із вдячністю від моделі.
На бекстейджі вона зустріла багато українських зірок шоу-бізнесу. Серед них Олександра Зарицька (солістка гурту «KAZKA»), Катерина Павленко (солістка гурту Go_A), Надя Дорофєєва, Володимир Дантес, Тіна Кароль, Влад Яма, Катерина Осадча, Wellboy.
«Усі зірки милі, ввічливі, поводяться з усіма просто і без жодного пафосу. І вони також дуже старалися, репетирували. Це таке перезавантаження. Коли туди занурюєшся, у тобі з'являється стільки запалу — хочеться ще більше щось робити, кудись їхати й далі вдосконалюватися», — каже Яна.
«Я це обожнюю!»
Яна розповіла, що їй дуже подобається ділитися своїми знаннями з іншими. Вона проводить групові та індивідуальні майстер-класи для майстрів та всіх охочих з навчання мистецтва макіяжу.
«У мене запитують: “Що тобі більше подобається: фарбувати чи розповідати?” Не знаю. Мені дуже подобається давати людям інформацію. Особливо, коли їм це йде. Я це обожнюю!» — ділиться з нами візажистка.
Яна вважає, що вміти фарбуватися — це корисна навичка.
«Нехай навіть це не завжди потрібно. Я й сама не щодня фарбуюся. У мене чоловік, двоє дітей, гуртки дітей, моє навчання й спорт та домашні справи ніхто не скасовував. І так у більшості. Але я вважаю, що дівчина повинна знати, як нафарбувати себе, як подати себе, тим самим підкресливши свою красу», — каже вона.
Яна ділиться, що їй радісно, коли її ученицям після майстер-класів роблять компліменти, думаючи, що це макіяж від візажиста.
«Але це вже фарбуються вони самі, застосувавши знання. Це так приємно! Коли людині подобається, я заряджаюсь. Зрозуміло, що візажист — це косметичний хірург, який може щось прибрати. Але не акцентувати, наприклад, зморшки і підкреслити переваги — це наше завдання», — каже Яна.
Переглянути роботи Яни можна у неї на сторінці інстаграм.
Рекомендації візажисту-початківцю від Яни
📌 Не жаліти себе. Не лінуватися. Якщо ти сидітимеш і скаржитимешся, що клієнтів немає, їх і не буде. Потрібно діяти. Якщо робити хороший продукт і показувати його, люди обов'язково помітять. На кожен товар є свій покупець у будь-якому регіоні. Так, у великому місті більше людей, але й конкуренція більша. Важливо робити свою роботу добре.
📌 Не соромитися показати свою роботу. Можна вміти робити свою справу добре, але ніхто цього не знатиме. Важливо показати. Для цього є такі майданчики, як Інстаграм, Фейсбук та інші соцмережі.
📌 Не треба гнатися за грошима. На початку треба зробити безплатні макіяжі. Покликати моделей. Якщо тобі сподобалася дівчинка в Інстаграмі або просто на вулиці, запропонуй їй безплатний макіяж. Відпрацюй його. І покажи у соцмережах. Люди, які приходять за гроші, вони не завжди хочуть фотографуватись: вони можуть поспішати або просто не хотіти цього.
📌 Навчене око — це теж дуже важливо. Коли ти бачиш і тобі подобається макіяж, тобі не потрібно копіювати когось, але приблизно слідувати тенденціям потрібно. Важливо стежити за трендами. Дивитися, як люди себе показують у ТікТоку, в Інстаграм, у Фейсбуці.
📌 Пропонуй різним майстрам колаборації. Пробуй працювати разом із майстрами з зачісок. Можна навіть пропонувати бартером працювати з фотографом.
📌 На хороший продукт потрібні вкладення. Тренди та новинки йдуть далі та краще. Хочеться багато чого із цього придбати. Але це не найголовніше. Найголовніше — практика та бажання вдосконалюватися.
📌 Важливо діяти та не зупинятися. Потрібно брати участь у конкурсах. Пробувати свої сили, не переставати вчитися. Якщо це потрібно насамперед тобі, то буде потрібно і людям, тоді ти будеш затребуваним майстром. Коли є прагнення та бажання рости та працювати, тоді й Всесвіт допомагає.