
Від картин до японських обладунків: як житель Сєвєродонецька розширює межі мистецтва
Скульптури, картини, нецке та моделі кораблів. Ні, це не музей. Такий вигляд має квартира Олексія Герасимова. Усе це він створює своїми руками. Майстер, будівельник та художник в одній особі, стирає стереотипи про те, що робити гарно можна лише одну справу. Його роботи знають далеко за межами України. Але Олексій зізнається, що йому не важлива слава: йому важливий процес створення.
Прагнучи максимальної ідентичності
Олексій розповів, що мистецтвом займається давно. Спеціальної освіти не отримував.
«Я — не професійний художник. Я не вчився цього ніде. Тому мої роботи відрізняються від академічних: у мене своє сприйняття кольору. Це потім я вже читаю, вивчаю та дізнаюся, що техніка, якою я малюю, існує і називається “лесування”», — зізнається він.
Ще у школі йому подобалося малювати шаржі на своїх однокласників. За словами художника, єдиним джерелом для навченого ока робіт інших художників на той час був журнал «Робітниця».
«У журналі публікували всілякі картинки. Вони були більш менш барвисті. Друкарня була, звичайно, жахлива у ті часи. Але звідти я дізнався про Сальвадора Далі», — згадує житель Сєвєродонецька.

Олексій пише копії картин. До себе він ставиться вимогливо, прагнучи у своїх роботах максимальної ідентичності.
«У мене було 38 робіт Сальвадора Далі. На виставці всі мої роботи були продані та поїхали до Ізраїлю», — каже художник.
Одним із натхненників Олексія є німецький живописець, гравер та графік Альбрехт Дюрер.
«Його гравюри чорно-білі.Ось як я їх бачу, не бажаючи змінити, бо для мене це досконалість. 1500-й рік, а людина малює, як зараз малюють, тобто реалізм. Він досягав у гравюрах неймовірних висот. Сучасники вважали його живописцем у сфері гравюр. А я роблю живопис», — зазначає художник.
Стіни його квартир прикрашають такі картини, як «Чотири вершники Апокаліпсису», «Лицар, смерть і диявол», «Меланхолія». Це копії робіт німецького живописця, які Олексій написав сам.
«Коли чогось хочеш, неодмінно цього досягнеш»
Житель Сєвєродонецька показує наступну свою роботу. Це копія картини нідерландського художника Ієроніма Босха. На ній Олексій зобразив себе. Він розповів, що малює портрети людей, хоч і не портретист.
Художник показує наступну картину.
«Цієї картини взагалі не існує. Я по фільму відтворював її. За уривками. Середньовіччя. Мені таке подобається», — пояснює Олексій.

Він поділився думкою про професійну освіту.
«Є таке поняття, як самоосвіта. Це найкраща освіта. Коли чогось хочеш, неодмінно цього досягнеш», — упевнений Олексій.

«До останнього цвяха має бути так, як було»
Художник розповів про ще одне своє натхнення, яке з ним живе й досі.
«Якось у рекламі кондиціонерів я побачив японські обладунки. Тоді я почав робити їх сам. Найголовніша моя вимога — це ідентичність. У виготовленні обладунку до останнього цвяха має бути так, як воно було», — пояснює він.
У зв'язку з цим обладунки майстер виготовляє за кресленнями японських сайтів. Він поділився, що європейським виробникам не довіряє, оскільки вони роблять свої зміни.
«На японських сайтах ціла індустрія з виробництва. Я займаюся цим років 15 і розумію, як це все влаштовано. Але там видно, як це справді має бути зроблено», — каже Олексій.

Майстер розповів, що на одній із його виставок був присутній японський посол.
Виставки Олексія були й за межами України: у Таллінні, Таганрозі. В Україні виставки були лише у Сєвєродонецьку.
«Я заробляю гроші тим, чим би я й так займався безплатно. Мені подобається все, чим займаюся. І слави, і якихось матеріальних цінностей, принесених моєю роботою, мені особливо не потрібно. Я це просто вмію і цим живу. Цього вистачить», — ділиться з нами Олексій.

Він додав, що для виставки треба було мати багато матеріалу. Майстер вказав на інтер'єрні ящики, виконані у японському стилі.
«Ось ці всі японські ящики заповнені напівобладунками, шоломами, будь-якою атрибутикою, яка має східний напрямок. І є ще багато інших робіт. У цій квартирі неможливо все розмістити», — пояснює він.
Багатий досвід
Олексій розповідав, що в його житті була робота бригадиром. За його словами, така робота не приносила задоволення, але вона дала необхідні навички.
«Увесь час було почуття, що це не моє. Але з усього треба щось черпати. А це був багатий досвід. Усі мої вміння теж звідти. Я всюди черпаю нове», — ділиться з нами майстер.

Абсолютно все у квартирі Олексія виконано ним самостійно.
«Я люблю все робити сам: вивчити, як робити теплу підлогу, як розводити електрику, як класти плитку. Поки працював виконробом, неминуче вивчив усі ці роботи. Коли робили квартиру, я тренувався. Наразі я вже роблю скульптури, великі об'ємні речі. Тому я навіть не знаю, чого не вмію. У різні моменти мене цікавить різне», — пояснює житель Сєвєродонецька.
Майстер доповнив, що також займається різьбленням по дереву.
Оскільки робота курна, вдома він нею не займається.
«Тут, вдома я це не роблю. Тому я залишив цю квартиру для того, щоб займатися живописом. Якщо робота по дереву, йду до товариша. У нього цех: деревообробка, металообробка. І я приходжу до нього і працюю, щось роблю здебільшого собі», — каже він.
Олексій показав робочі зони у квартирі, де народжуються нові вироби.
«На балконі я одним займаюся, у вітальні — іншим, у майстерні — третім. Коли мені набридає одне, я займаюся іншим, третім. Останнім часом це взагалі моє існування — щось робити. Я шию дублянки собі, кепки, сумки, які можна купити на сайті, але це дорого коштує. Тому що це ретро. Я ось, як Самодєлкін: мені треба постійно щось робити», — зізнається майстер.
По словам художника, искусство переходит в плоскость компьютеризации. Алексей поделился, что в настоящее время обучается 3D-программам.
"Мне это нужно для создания эскизов. Потом я буду выполнять это маслом на холсте. Но удобнее всего, конечно же, на планшетах в 2D, 3D-программах. Я постоянно обучаюсь новому и иду в ногу со временем. Не просто мечтаю об этом. И думаю об этом. Я это осуществляю. Понимая технологию чего-то, главное, что я выяснил — все людьми делается. Люди делают ракеты. Летают на луну. Осознав это, я не боюсь ничего. Все осуществимо человеческими руками", — считает мастер.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.