Де молоді знайти місце для розвитку? Рішення із Сєвєродонецька
Відсутність місць для проведення спільного, цікавого дозвілля серед молоді є актуальною темою у всі часи. Sever Hub це майданчик, де все це можливо. Тут можна проявити себе як у творчості, так і в політиці, знайти однодумців, обмінятися досвідом та отримати яскраві емоції.
Як працює молодіжний центр — дізнався «Східний Варіант».
У чому проблема?
У навчальних закладах студент може провести урок, замінивши вчителя, лише в особливих випадках. У Сєвєродонецьку не було простору, де активна молодь могла б проявити себе таким чином.
Якщо говорити про неформальну освіту, у школах та університетах, цього просто немає. Безумовно, є можливість навчитися будь-якої науки, що цікавить, за допомогою онлайн-курсів. Але інтернет не заповнить потребу у живому спілкуванні.
Такая же ситуация обстоит и в развлекательном направлении. В городе помимо ресторанов и пабов нет инфраструктуры, где могли бы проявить себя музыкальные коллективы, а молодежь была обособлена от выпивших взрослых.
Яке рішення?
Для того, щоб молодь могла цікаво проводити час, навчатися та комунікувати, у Сєвєродонецьку була створена платформа Sever Hub. Проєкт був реалізований на грантовій основі та існує з 20 жовтня 2018-го року. Для подальшого фінансування команда Sever Hub знайшла спонсорів. Наразі проєктом керує Дар'я Пастушенко.
Дар'я розповіла, що за 2 роки своєї діяльності, вона робить акцент на розвивальному напрямку.
«Sever Hub — це громадська організація, мета якої — створення умов для проведення заходів, спілкування молоді, розширення її світогляду. Ми проводимо комунікативні, психологічні та політичні тренінги. Саме ці напрямки є фаворитами серед наших учасників. Ми намагаємось порушити всі теми, що важливі для всебічного розвитку особистості», — пояснює вона.
Як це працює?
Дар'я розповіла, що аудиторія Sever Hub складається з активних студентів, які проявляють ініціативу та також щось пропонують.
«Ми запрошуємо цікавих спікерів. Студенти, якщо добре знаються на якійсь сфері, також можуть себе проявити, провести лекцію», — уточнює керівниця проєкту.
Такий молодіжний простір дає можливість розвивати й творчий потенціал: проводяться музичні та літературні вечори. Для цього команда Sever Hub запрошує поетів та музичні колективи. Серед таких гостей був гурт «The oppressors».
«Після заходу нам пишуть люди, хто також хотів би виступити. І наступного такого вечора, ми запрошуватимемо і їх», — пояснює Дар'я.
У команді Sever Hub працює спеціаліст в інформаційній сфері та event-менеджер. Про майбутній захід інформування відбувається заздалегідь у сторіз Інстаграм і Фейсбук.
Учасники заповнюють анкети, де вказують бажані напрямків тренінгів. З огляду на цю інформацію команда молодіжного центру інформує своїх відвідувачів у телефонному режимі.
Дар'я доповнила, що молодіжний центр раніше пропонував можливість вивчати мови.
«Карантин вплинув на роботу нашого клубу іноземних мов. Стало складно спрогнозувати відвідуваність, встановити стаціонарний графік. До нас приходять переважно студенти, дітки. Через велику захворюваність роботу клубу довелося призупинити. Зараз займаємось його перетворенням. Бажаємо додати англійський розмовний клуб», — каже керівниця молодіжного центру.
Проєкт охоплює і волонтерську діяльність.
«Ми співпрацюємо з кількома волонтерами. Не раз ми оголошували збір коштів для допомоги бездомним тваринам. Також ми приєднувалися до акції “Одна кров”, яка проходила на честь Всесвітнього дня донора», — зазначає Дар'я.
А це точно працює?
Молодіжний центр працює майже 4 роки, і за цей час було реалізовано багато проєктів та активностей. Наприклад, у теплу пору року Sever Hub надає можливість проявити себе у спортивній діяльності.
Так, наприклад, влітку між командами Сєвєродонецька були проведені змагання з волейболу, а також кросфіт баттл.
«Ми співпрацювали з активістом з Луганської області Артуром Черновим, він — багаторазовий чемпіон світу з кікбоксингу, разом з ним ми проводили масштабний спортивний захід на одному зі шкільних майданчиків, було багато учасників, що показало нам, що молодь у нашому місті хоче розвиватися у спортивній сфері, гідно представляти Україну на міжнародному рівні», — каже керівниця проєкту.
Також, за словами Дарії, влітку відбувся великий обмін з представниками молодіжних організацій.
«До нас приїжджали хлопці та дівчата із Запорізької та Донецької областей. Програма фінансувалася USAID. З метою обміну досвідом, знаннями ми приймали у себе близько 40 осіб. Ми розповідали, як було створено нашу платформу, як ми розвивалися, у яких напрямках працюємо», — уточнює вона.
Команда Sever Hub співпрацює з міськрадою, а також із Міністерством молоді та спорту.
«Це наше бажання, щоб ми спільно проводили заходи на високому рівні. Тренінги, настільні ігри та перегляд фільмів — це заходи, де не потрібні якісь засоби. Але, наприклад, для проведення арттерапії були потрібні розхідники. Тож брали символічну плату. Все залежить від специфіки», — пояснює керівниця молодіжного центру.
Дар'я розповіла, що неодноразово представляла організацію Sever Hub на всеукраїнському рівні.
«Також ми працюємо зі школами, проводимо у них різноманітні заходи.І самі школярі приходять до нас зі своїми пропозиціями. Так, наприклад, народився літературний гурток. Його запропонувала створити одна із наших відвідувачок, учениця 10-го класу. Ми всіляко намагаємось розвивати молодь, щоб у нас були всебічно розвинені цікаві особистості», — доповнює вона.
Куди звернутися
Молодіжний центр Sever Hub знаходиться за адресою вул. Федоренко, 10.
Стежити за новинами та афішами майбутніх заходів центру Sever Hub можна на його сторінках в Інстаграм та Фейсбук.