
"Любов" на відстані. Бойовики забороняють жителям ОРДЛО працювати у Росії?
Близькість до бойових дій, зруйновані підприємства, відсутність роботи — це лише кілька причин масового виїзду мешканців тимчасово окупованих міст Донбасу. І ось новий тривожний дзвінок: оголошення про роботу у РФ відтепер під забороною. Чи так це насправді та чому бойовики не дають добро на виїзд у таку бажану для них Росію?
Безробіття немає, тільки на зарплати не проживеш
Так званий «мер» Донецька в ефірах підконтрольних бойовикам ЗМІ запевняє: безробіття немає.
«Зайнятість у місті є. Безробіттям я це не називаю. Тому що наші центри зайнятості готові надати роботу. Тому, умовно кажучи, людині треба поїсти, але нема за що — такого не може бути», — рапортує так званий «голова» Донецької адміністрації Олексій Кулемзін.
Водночас самі донеччани про подібні заяви відгукуються не найкращим чином:



Що ж відбувається у Донецьку насправді? На сайті центру зайнятості так званої ДНР пропозиції дійсно є. Але оплата, м'яко кажучи, низька. Вчителю в Донецьку обіцяють 12 тисяч рублів (4400 гривень), касиру у супермаркеті 14 тисяч рублів (5200 гривень), двірнику — 9 тисяч рублів (3340 гривень). Подібні зарплати й на інших вакансіях:

В оголошеннях про роботу на сайтах та в соціальних мережах, як правило, заробітна плата не вказується. Тільки основні вимоги та номер телефону.
Ми зв'язалися з жителем тимчасово окупованої Ясинуватої, щоб дізнатися як у місті справи з роботою.

Олександр (ім'я змінено на прохання героя — ред.) пенсіонер, але продовжує працювати на одному з місцевих підприємств, що залишилися. За його словами, місто практично вимерло. Люди працюють за копійки. Залишилися тільки ті, хто з особистих причин не може покинути місто.
«Виїхало багато. І не так на заробітки, як на ПМП. Усі розуміють, що тут робити нічого. Про яку роботу може йтися… Вже все інакше. Частина моїх знайомих через родичів або таких самих знайомих у Росії знайшли там роботу. Хто на будівництві, хтось квартири ремонтує. Зробили собі паспорт РФ (без цього не поїдеш) і тоді вже махнули. Хто повернеться, хто ні — не можу сказати. Думаю ні. Більшість, кого знаю, виїхали ще на початку війни. Скоро до них поїду, до українського міста. Жив там увесь час, додому лише навідувався. Зараз ось “застряг”», — розповідає Олександр.
«У Росії працювати не можна залишитися» — де ставити кому?
В одному з телеграм-каналів ОРДЛО з'явилася інформація про негласну заборону реклами оголошень про працевлаштування у РФ.
Як йдеться у повідомленні, чимало жителів ОРДЛО виїжджають до Росії на заробітки. І лише заради цього, а не через любов до «великої» країни, оформляють російські паспорти.
«Один з підприємців з Московської області хотів розмістити в місцевих газетах оголошення про те, що в Ногінську потрібні співробітники. Але в редакціях йому відмовили, мовляв, з'явилося розпорядження, що подібні оголошення опинилися під забороною публікації», — пишуть у повідомленні.

На думку інсайдерів, причиною цього став російський указ про торгівлю товарами ОРДЛО. Нібито з появою можливості збуту місцевої продукції угрупованням знадобиться дешева робоча сила. Бойовики намагаються утримати людей у будь-який спосіб.
Докладніше читайте в матеріалі: Донецькі товари в Росії: навіщо це Кремлю
Поки офіційно публікувати оголошення про роботу в Росії заборонено, у доступній для донеччан соціальній мережі «Вконтакте» з'являються такі пропозиції:



Замість роботи у РФ — на війну
Тим часом бойовикам озброєних угруповань обіцяють підняти зарплати. І втримати вже наявних найманців хочуть, і набрати у свої лави нових. У так звану армію «ДНР» уже беруть усіх без розбору: з будь-яким паспортом, проблемами зі здоров'ям та судимостями.

Українська розвідка підтверджує: російські окупаційні війська на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей розпочали бойову підготовку.
За інформацією «Донбас реалії», за службу в одному з артилерійських підрозділів обіцяють винагороду до 60 000 рублів на місяць (близько 22 тисячі гривень).

Але не варто забувати, що не всі обіцянки можуть бути виконані. А ось перевірка із Росії вже викликає питання. Чи означає вона загрозу ескалації або повномасштабного вторгнення? Покаже час.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.