Природа в об'єктиві. Як сєвєродончанин відкриває красу Луганщини світу
16 000 переглядів і захват людей з-за кордону. Влад Кравець — відеограф з Сєвєродонецька, який зміг показати у своєму соціальному проєкті наймальовничіші локації рідних околиць.
Про те, як важливо, щоб природа області стала впізнаваною, а ставлення людей до неї було дбайливим — дізнався «Східний варіант».
"Відео — це жива емоція"
Влад захоплюється фотографією з ранніх років. Найбільше йому подобається робити фото та відео природи.
«Переглянувши відео, ти проживаєш свою емоцію знову. А через те, що світ електроніки не стоїть на місці, у нас є можливість в будь-який момент повернутися в локацію, де ми бували раніше. Для цього можна просто включити відео на великому екрані», — ділиться з нами відеограф.
Інтерес до фільмування народився у Влада в той час, як він працював журналістом на обласному телеканалі, співпрацюючи в одній команді з відеооператором.
«Мій колега оператор багато чого розповідав мені про відео. Якусь інформацію з цієї сфери я дізнався раніше від тата, який також захоплювався фотографією. Щось читав в інтернеті. Але саме відеооператор, з яким ми працювали, допоміг мені вдосконалити себе в цій сфері: давав можливість практикувати, вказував на помилки. Я дуже вдячний йому за такий досвід», — говорить Влад.
Улюблена справа і дослідження рідних околиць
Через якийсь час Влад вирішив займатися виключно улюбленою справою — знімати відео. Він продав свій старий фотоапарат та іншу фототехніку і за ці гроші купив свій перший квадрокоптер. Нове придбання сєвєродончанин вирішив випробувати в лісах рідного міста.
«Після такого експерименту я остаточно зрозумів, що природа — це те, що я хочу знімати. Коли ти потрапляєш в якесь гарне місце, ти отримуєш такий вау-ефект, від якого захоплює дух і ти не можеш надихатися. Це надихає» — ділиться з нами відеограф.
Якось Влад почув про те, що десь в області є красивий крейдяний кар'єр. Він став дізнаватися про нього. Виявилося, що це Білогорівський крейдяний кар'єр.
«Ми з дружиною і нашими друзями вирушили туди. І нарешті я зміг побачити це цікаве та атмосферне місце. Воно дуже схоже на Долину Смерті в США. Такий досвід тільки підігрів мій інтерес до рідних околиць. Після цього ми почали цілеспрямовано виїжджати в пошуках красивих локацій», — говорить Влад.
Пожежі Луганщини
Тільки-но Влад став розбиратися з принципами роботи квадрокоптера, як влітку 2020 року сталася перший з пожеж в с. Смолянинове.
«Пожежі — це жахливе явище, яке лякає, дивує і змушує багато чого переосмислити. Мені захотілося про це щось зняти. Наймасштабніші кадри з тих, що я робив — це фільмування пожежі. Для мене було важливо, щоб про природу області й особливо про певні локації дізналися не тільки місцеві жителі», — ділиться з нами відеограф.
Проєкт «Explore Ukraine — Луганщина»
Влад хотів розповісти про природу Луганщини та про її важливість у великих масштабах. І через якийсь час у нього з'явилася така можливість. У Facebook Влад побачив інформацію про школу для молоді Луганської та Донецької областей від Міжнародної організації з міграції (МОМ).
«Я подав заявку на участь в школі “Разом до успіху”. Школа давала можливість учаснику реалізувати свій соціальний проєкт. Було реалізовано 13 проєктів, серед яких і мій проєкт “Explore Ukraine — Луганщина”. Його мета — спонукати місцевих жителів і тих, хто побачить цей проєкт, відвідати Луганську область і досліджувати різні її локації» — говорить Влад.
Сєвєродончанин зазначає, що Луганщина багата красивими місцями. Серед таких місць, наприклад, Кремінський терикон і озеро Линево в м. Рубіжне.
«Ознайомити людей з красою наших місць ми вирішили за допомогою соцмереж і відеоконференції. Відео проєкту переглянуло понад 16 000 осіб», — уточнює відеограф.
На етапі завершення оформлення заявки на проєкт повторно сталися пожежі, але вже в більшому масштабі. Влад вирішив додати в проєкт більше сенсу і спонукати людей берегти природу, яка нас оточує.
«Природа — це невіднятна частина нашого життя. Адже, якщо прибрати природу, помремо і ми всі. В проєкті я також розповів про безпеку подорожей як в Луганській області, так і за межами нашої країни», — ділиться з нами Влад.
«Ніби удома побував». Реакція аудиторії
Влад доповнює, що дуже багато людей, як з Луганської області, так і з усієї України дали зворотний зв'язок. Були відгуки навіть з-за кордону.
«В анкеті зворотного зв'язку був коментар від людини з Мінська: “Круто! Класний проєкт, я наче вдома побував”. Інша людина написала: “Якби раніше почали робити це, то, думаю, військового конфлікту у нас би не було”. Якби природа Луганщини була впізнавана, то, мені здається, не було б стереотипу, що тут все сіре і сумне, а живуть в нашій області тільки люди з низькою соціальною відповідальністю. Цей коментар передає суть проєкту. Важливо розповісти та показати, що у нас не менш красиво, ніж в Карпатському Синевирі або не менше класно, ніж в пустелі Херсонської області», — говорить Влад.
Плагіат: негативна сторона медалі
Фотографії, які публікував Влад на своїй сторінці в Інстаграм, швидко почали розбирати пабліки та новинні ресурси, що не могло не радувати фотографа. Але не обійшлося і без тих, хто копіював роботи відеографа, видаючи за свої.
«Мені хочеться, щоб якомога більше людей досліджували природу і щоб більше людей рухалося в цьому напрямку. Але, я вважаю, неправильним брати ідею сусіда, видаючи її за свою», — говорить відеограф.
«Категорично не хочу показувати все локації»
Відеограф уточнює, є локації, про які знають одиниці. Місцеві жителі стежать за цими місцями, підтримують порядок, облагороджують. Там максимально чисто. Є приклади, коли такі локації були пошкоджені після візиту людини: зрубано дерево, від непогашеного за собою багаття спалена трава, залишено багато сміття.
«Якщо в красивому місці побувала така недобропорядна людина або така компанія, другий раз ти туди вже не захочеш повернутися, не кажучи вже про шкоду безпосередньо природі. Природа змушує нас подумати про те, заради чого ми живемо. Ліси, які згоріли ... Скільки їм було років, скільки людей вони могли б ще побачити? Дивлячись на дерево, приходять думки про те, яку неймовірну кількість кисню воно виділяє. Дивлячись на річку, починаєш думати про щось вічне. Спостереження за природними явищами або локаціями викликає певні думки та стани. Коли я спостерігаю за природою, у мене з'являються нові ідеї для фото і відео», — ділиться з нами Влад.
Поради від Влада поцінювачам фотографії
- Обов'язково досліджувати простір навколо себе. Є неймовірні місця, де ти можеш перезавантажитися, де до тебе приходять нові та цікаві думки. Досліджуючи природу, ти досліджуєш і себе.
- Дбайливо стався до природи. Задумайся про те, що буде крутіше і корисніше: зрубати дерево і посмажити на ньому шашлик або показати місце, де росте таке неповторне дерево, і іншим людям, щоб вони теж могли оцінити його красу.
Читайте також:
Зйомки під обстрілами. Війна на Донбасі в об’єктиві персофіцерки 93-ї бригади
Буккросинг для військових: як волонтерка зі Слов’янська започаткувала всеукраїнську акцію
Бактерії проти нафти. Маріупольська студентка придумала ефективний і дешевий спосіб очищення ґрунту
Розміновувати Донбас та керувати вантажівкою: як перша жінка-сапер зі Слов’янська руйнує стереотипи