
"Call the War а War": в Україні розповіли про злочини росії проти журналістів
У Львові відкрили виставку про злочини росії проти медіа. Історія маріупольських фотографів стала частиною акції
Сьогодні, 31 березня, у Львові, на площі Ринок відкрили вуличну виставку «Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022». На виставці представлені, зокрема, історії збору доказів злочинів рф журналістами, які працюють під обстрілами в Маріуполі.

Спікери під час презентації розповіли, що проєкт покликаний розповісти про журналістів та журналісток, які загинули, опинилися в полоні або зазнали переслідувань у результаті повномасштабної війни, яку росія розв'язала проти України.

І наголосили, що зібрані докази й ця презентація — це прояв солідарності з медійниками та медійницями, які продовжують працювати попри небезпеку.

«У війні росії проти України журналісти стали для ворога не менш важливою мішенню, ніж армійці.
«У війні росії проти України журналісти стали для ворога не менш важливою мішенню, ніж армійці. Тому що військові злочини люблять тишу, а мовчазні свідки не несуть загрози. Тому що кадри з фронту часто говорять до нас голосніше за офіційні відомості з поля бою.
Правда про злочини росії проти людяності. Правда про Харків, Херсон, Маріуполь — страшна, як і страшна ціна, яку часто доводиться платити журналістам за можливість її розповідати.
І ця правда не щось абстрактне. Це життєво необхідна інформація для тих, хто перебуває в небезпеці. Це докази російських злочинів для міжнародних сусідів. Це надія світу на те, що зло буде зупинено та покарано», — наголосила виконавча директорка ГО “Львівський медіафорум” Ольга Мирович.

На стендах проєкту була представлена історія маріупольських фотографів Євгена Малолєтки та Мстислава Чернова, які залишалися під загрозами російських окупантів та бомбардувань, продовжуючи виконувати свою роботу та збираючи фото та відеодокази про злочини росії та знищення міста Маріуполь та його мирних жителів.

Відеожурналіст Мстислав Чернов та фотограф Євген Малолєтка працюють на міжнародне інформаційне агентство Associated Press. Вони були єдиними міжнародними журналістами, що залишилися у Маріуполі під час війни. Вони продовжували роботу під обстрілами два тижні. Згодом українські військові допомогли журналістам залишити місто.


«Ми бачимо той злочинний почерк росії, до якого вона вже 8 років вдається на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму», — наголосила виконавча директорка ГО «Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу» Тетяна Терен.

Виставка продовжуватиметься у Львові, на площі Ринок, до 4 квітня.


З 24 лютого під час війни в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебувають у полоні (за інформацією Інституту Масової Інформації станом на 28 березня).

Кроме того, правозащи Крім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз та катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі.

Ці методи агресора нагадують дії росії на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму, де після 2014 року зникли всі незалежні медіа, а журналісти та журналістки, які наважувалися говорити правду, опинялися у полоні або у російських в'язницях.





Захід проходить за підтримки PEN Ukraine, Lviv Media Forum, Інституту масової інформації (ІМІ), Ukraine Media Center, Львівської міської ради та Премії імені Георгія Гонгадзе.
Віолетта Цуркан, Східний варіант
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.