Швидко, зате з піснями: як пройшло травневе побєдобєсіє у Старобільську
9 травня в окупованому Старобільську на центральній площі відбулось пропагандистське шоу. Описати той маразм, який відбувався у місті декілька днів, пристойними словами майже неможливо. Та ми все ж таки спробуємо…
Почнемо з того, що вони називають святковим парадом. З 9 ранку на площі почали збиратися люди: нові «державні службовці», «народна міліція» та інші прихильники «руського миру».
Зібралися всі вони з прапорами «луганської народної республіки», росії, радянського союзу і колоною пішли до міського парку культури та відпочинку до Меморіалу слави. Більшість людей знову начепили георгіївські стрічки.
У перших рядах йшли «руководітєлі района», за ними рашистські військові та місцеві жителі, яких зігнали на «свято». До речі, військової техніки не було, бо вона щоденно знищується нашими ЗСУ.
Гостей «параду» зустрічав піснями народний самодіяльний жіночий вокальний ансамбль «Семперпрімо». Тільки вдумайтеся, народний ансамбль. Старобільчанки, які представляли місто на Всеукраїнських фестивалях, які співали про любу українську землю, носили вишивані сорочки та вінки, сьогодні співали для «лнрівських» загарбників.
Свято побєдобєсія тривало не довго — не більше двох годин. На більш сил не вистачило… або «народних дєятєлєй».
За декілька днів до «цього»
Хоча «святкували» два дні. Навіть оголошення на своїй «офіційній» сторінці виклали:
«Адміністрація Старобільського району луганської народної республіки запрошує старобільчан та гостей міста взяти участь у заходах, присвячених 77-м роковинам Великої Перемоги:
8 травня 2022 року о 9-00 — Турнір з великого тенісу та Турнір з міні футболу, місце проведення – стадіон «Колос»
8 травня 2022 року о 10-00 — відкриття відновленої стели «Обеліск комсомольської Слави», місце проведення — міський Парк культури та відпочинку
8 травня 2022 року о 10-00 — запалення Вічного вогню, місце проведення – с.Лиман, р-н ДІБДР (колишньої контори радгоспу «Старобільський»)
9 травня 2022 року о 10-00 – мітинг, присвячений 77-м роковинам з Дня Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, місце проведення – Меморіальний комплекс у міському Парку культури та відпочинку (збір о 9-30 на Центральній Площі)» — написали рашисти у своєму оголошенні.
Турніри таки були. Все як зазвичай: пограли у футбол, теніс. Придумати щось нове або якось урізноманітнити те, що було при вільній Україні, клепки не вистачило.
А в суботу, 7 травня, у міському парку також можна було спостерігати «маски-шоу».
Можливо, доречніше це називати рольовими іграми, бо дівчат, яких привезли з Луганська, одягли в костюми медсестер з секс-шопу та змусили роздавати георгіївські стрічки та прапорці «Zа росію». Про цю «подію» писали всі місцеві пабліки, бо такого видовища люди ніколи не бачили.
«Йшла по парку і ледь не знепритомніла. Ходять дівчата у дивних костюмах для дорослих ігор та роздають короладські стрічки. Були ще й у звичайних жилетах, білих здається, але займалися тим самим. Звичайно, камера та фотограф попереду. Треба ж щось по телевізору показувати. Ще якісь ненормальні й брали ті прапорці та стрічки. Я обійшла десятою дорогою», — розповіла місцева мешканка.
Повернення совдепу
Не встигли рашисти свої ганчірки розвісити по місту, як почали «порядки наводити».
Справжнім шоком став ремонт стели радянському солдату на вході до парку. Останні декілька років у місті йшли постійні обговорювання щодо долі цієї «пам’ятки». Тоді, думки людей розділилися з цього приводу. Хтось казав, що їй давно час на смітник, хтось кричав, що це «пам'ять». При тому, вона була ще й в аварійному стані, тож в будь-який момент могла впасти на когось з відвідувачів парку.
Але ж прийшли асвабадітєлі та пофарбували його. Ой, скільки ж коментарів зібрав допис одного місцевого пропагандиста «руського миру» з цього приводу.
Для повноти «совка» не вистачало лише леніна. Хоча чого ж, вже дістали його запилені бюсти.
Щоправда, встановити не встигли, бо це ж працювати треба. А окупанти можуть лише руйнувати та вбивати.
Але страждати українцям залишилось недовго, ЗСУ знають свою справу! Перемогли тоді, переможемо знову!
Ксенія Новицька, Східний Варіант