Паради на кістках: як пройшло "побєдобєсіє" на окупованих територіях
У зруйнованому Маріуполі росіяни влаштували «святкову» ходу, а в Донецьку марширували двором. Як пройшов День перемоги на територіях, захоплених рашистами.
9 травня один із тих днів, коли росіяни показують «побєду» головного мозку у всій красі. Маскарад у жанрі СРСР, хода з портретами під назвою «безсмертний полк», вигуки «можемо повторити». Всі ці дійства загарбники влаштували на окупованих територіях як символ своєї нібито «побєди».
У Донецьку цього року обійшлися без галасливих «парадів». За кілька днів окупаційні адміністрації оголосили, що святкування перенесуть. Перемогу збираються відзначити вже після захоплення всієї території Донецької області. Така ж ситуація і в так званій «лнр».
Своєрідний «парад» все ж таки провели, але тільки в мініверсії. У дворі Ленінського району Донецька на розбитому асфальті бойовики пройшли ходою спеціально на честь ветеранів.
У решті районів міста пройшли мовчазні акції, що складалися зі зігнаних бюджетників.
Свято на кістках окупанти влаштували в частково захопленому Маріуполі. Жодного параду влаштувати не вдалося, замість нього пройшла хода. На тлі розбитих росіянами будинків розтягли 300-метрову георгіївську стрічку. Попереду колони йшов ватажок угруповання «днр» деніс пушилін. Поряд з ним самопроголошений «мер» і депутат держдуми рф дмитро саблін.
Як повідомив заступник мера Маріуполя Петро Андрющенко, для участі у ході окупанти привезли людей із Новоазовська та Донецька.
«Переважно росіяни. Вибірково залучили людей похилого віку з Маріуполя. Ажіотаж та радість на вулиці по ходу колони особливо не помічені. Людей залучають на площу обіцянками польової кухні та додаткових наборів їжі», — написав він.
Завершилося дійство запаленням вічного вогню, який нібито доставили з москви.
Усе це відбувалося під звуки обстрілів — російська армія знову почала штурм «Азовсталі». Цього разу зосередилися на підриві мосту, яким проходила евакуація. За даними голови області Павла Кириленка, на території заводу залишаються близько сотні мирних жителів.
З ранку бойовики поклали квіти біля пам'ятника бабусі із радянським прапором, який встановили напередодні. На відкритті «монументу» побували російські чиновники — новий кремлівський куратор, перший заступник керівника адміністрації президента рф сергій кирієнко і секретар генеральної ради партії «єдина росія» андрій турчак.
Схожий 3 травня встановили у Бєлгороді. Щоправда, простояв він лише один день.
Українську бабусю окупанти зліпили у своєрідний символ «любові українського народу до радянського союзу». У мережі було опубліковано відео, на якому жінка похилого віку зустріла українських військових з червоним прапором. З запису складається враження, що бабуся переплутала бійців з окупантами й нібито «молилася за путіна». Військовий віддав жінці продукти та розтоптав радянський прапор.
Це відео швидко розкрутили російські пропагандисти. Бабуся стала живим символом «підтримки росії» і приводом повтору російських наративів «про утиск російської мови», «діди воювали» і так далі. Про неї знімали сюжети, писали пісні та малювали мурали. Водночас російські пропагандисти навіть не розібралися, хто ця бабуся та звідки вона. Версії були різні — від жительки Донбасу до української столиці.
Героїню пропаганди звуть Ганна Іванівна. Як повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, військовий 92 бригади Збройних сил України з позивним «Кадет» допоміг пенсіонерці та її чоловікові евакуюватися зі свого будинку неподалік Харкова до безпечного місця. Нині вони перебувають в одній із харківських лікарень, їх забезпечили їжею та необхідною гуманітарною допомогою.
«У подарунок» від російської армії пенсіонери отримали міну у свій будинок. Стареньку її популярність зовсім не тішить і вона почувається зрадницею. Насправді вона вийшла до військових, яких прийняла за окупантів, щоби просити їх не громити село та Україну.
Поки Маріуполем окупанти ходять зі прапорами, водночас сотні вбитих російською армією містян продовжують звозити до братської могили в селі Виноградне. У мережі з'явилося відео як зараз виглядає цвинтар під Маріуполем. На ньому десятки свіжих могил та величезна кількість чорних мішків.
Цього ж дня російський снаряд поцілив у проспект Миру біля площі Свободи. Як символ сьогоднішнього миру у Маріуполі.
Шабаш окупантів відбувся, але зовсім не за їхнім планом. Захопити території Донецької та Луганської областей не вдалося, суттєвих перемог на фронті немає. День перемоги перетворився на «побєдобессіліє».