
Аварійні відключення та борги споживачів: як на Донеччині пройшов опалювальний сезон
Наскільки успішно пройшов опалювальний сезон на Донеччині? Скільки боргів накопичилось за несплату теплової енергії? Та чи треба очікувати підвищення цін на послугу? Відповіді дізнався Східний Варіант
Не секрет, що опалювальний сезон 2022-2023 року на Донеччині був найскладнішим за усі часи незалежності України. Спочатку не було відомо, чи буде взагалі можливість постачати тепло у домівки через активні бойові дії. Але завдяки титанічним зусиллям ЗСУ та газовиків сезон було розпочато у громадах, які були на відносно далекій відстані від фронту. Східний Варіант дізнався головні підсумки
Якою була загальна ситуація по Донеччині?
Через активні бойові дії та відсутність можливості відновити газопостачання, опалювальний сезон не проводився у 11 територіальних громадах області, повідомляють Східному Варіанту у Донецькій ОВА. В іншій території регіону працювало 289 котелень, які забезпечували теплом понад 4100 житлових будинків.
Для підтримки мешканців, де не було газу, з державного бюджету місцевим бюджетам області було придбано 44 486 кубічних метрів паливної деревини. Станом на сьогодні, 99% цього обсягу було розподілено між мешканцями.

Додатково для потреб громад було передано 1465 електричних обігрівачів, 4072 металевих печей “буржуйок” та 159 “булерʼянів”. Вони були куплені за кошти місцевих бюджетів та міжнародних благодійних організацій.
За опалювальний сезон зафіксовано 492 тимчасових зупинки котелень тривалістю понад 10 годин. Серед причин – аварійні відключення електроенергії, пошкодження газопроводів внаслідок бойових дій та інші причини, більшість з яких пов’язані з бойовими діями.
“Для виконання заходів з ремонту або відновлення об’єктів життєзабезпечення, у разі виникнення аварійних ситуацій, на підприємствах житлово-комунального господарства області щоденно працюють аварійно-ремонтні бригади, якими в умовах воєнного стану вживаються заходи щодо усунення причин, що призвели до тимчасових зупинок котелень, а також ліквідації та запобігання аваріям на об’єктах життєзабезпечення населення”, – повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Сергій Гончаренко.
З метою забезпечення теплом мешканців під час тривалої відсутності світла, облдержадміністрація забезпечила 167 котелень стаціонарними або пересувними генераторами різних потужностей.
Коли опалювальний сезон буде завершено?
З 21 лютого газопостачання було припинено до Часів Яру через чисельні пошкодження газових розподільчих мереж. У той же день на території Часовоярської громади було завершено опалювальний сезон.
З початку квітня опалювальний сезон вже було завершено в 17 територіальних громадах. У решті громад тепло буде надходити у домівки до 15 квітня.

Скільки накопичилось боргу за несплату теплопостачання на Донеччині?
Станом на 1 березня загальний борг споживачів за постачання теплової енергії складає 2 263,7 млн гривень. Як повідомляють у Донецькій ОВА, основним фактором несплати є втрата роботи.
Для зменшення боргів за житлово-комунальні послуги, департамент ЖКГ Донецької ОВА розробляє можливості користування “особистим кабінетом” для споживачів, розмішує інформацію та контактні телефони, за якими можна звернутися для отримання консультації щодо сплати комунальних послуг та виплати боргів, а також підтримує систему оплати через електронні портали (Приват24, Liqpay тощо).
До того ж у департаменті нагадують, під час воєнного стану в Україні забороняється нарахування чи стягнення штрафу за заборгованість сплати комунальних послуг, а також припинення їх постачання.
Чи варто очікувати підвищення комунальних послуг?
Під час воєнного стану в України підвищення тарифу на постачання теплової енергії та гарячої води забороняється.
***
Читайте також: Гуртожиток для маріупольців у Дніпрі: що потрібно знати та коли туди зможуть заселятися мешканці
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.