
Новорічні ялинки Донеччини. Як їх запалювали та скільки це коштувало
Новорічна ялинка — символ свята, на яке кожен з нас чекає весь рік. Багато хто починає готуватися до зустрічі Нового року вже на початку грудня, але справжнє передчуття і святковий настрій з'являється лише тоді, коли на міських площах з'являються пухнасті красуні. «Східний варіант» дізнався, які ялинки встановили в містах Донеччини та скільки це коштувало бюджетам громад.
Цього року ялинки на майданах міст Донецької області офіційно спалахнули у День святого Миколая — 19 грудня. Деякі міста не витрачалися на закупівлю нових прикрас, використавши те, що було придбано раніше. А деякі витратили мільйони на новорічне вбрання головного символу Нового року у своєму місті.
Краматорськ

У Краматорську вже не перший рік для жителів та гостей міста на площі Миру міська влада встановлює не лише ялинку, а й безліч фотозон та конструкцій з ілюмінацією.

Усі прикраси, які сьогодні можна побачити на центральній площі Краматорська, було придбано владою у 2019 році за 1,2 млн гривень.

Цього разу ті, хто прийшов на відкриття ялинки, побачили театралізовану виставу «Миколай запалює чудеса», світлове музичне шоу, виступи творчих дитячих колективів.
На все це влада витратила близько 200 тисяч гривень.

Проте ялинка на центральній площі не єдина, яку встановила міська влада. У Старому місті встановлено живе дерево.
Його спиляли на приватній території на прохання домовласників. Тепер воно стоїть біля ПК ім. Л. Бикова.
Маріуполь

Попередня новорічна ялинка столиці Приазов'я потрапила до п'ятірки найкрасивіших у країні. Тоді на святкування маріупольська влада витратила 5 млн гривень.
Цього року бюджет скромніший, але теж вражає. Сама 14-метрова головна ялинка традиційно встановлена біля Драмтеатру. І ялинка, і декор обійшлися платникам податків у 3,5 млн гривень. На монтаж витратили 15 тисяч гривень.

Окрім ялинки, на площі перед театром та у театральному сквері розташувалося безліч новорічних інсталяцій, атракціонів та ярмарок.

Загалом на свята у Маріуполі облаштували три головні новорічні локації. Планувалося витратити на це близько шести мільйонів гривень бюджетних коштів. Про це повідомила директорка комунального підприємства «М.ЕХАБ» Марія.
До того ж ялинки встановлені у кожному районі міста.
Щоправда, у Маріуполі не обійшлося без конфузів. 19 грудня близько 17:00 від сильного вітру головна ялинка міста впала, мало не придавивши собою кількох людей.
Наступного дня ялинку розібрали, щоб посилити конструкцію та встановити наново найближчим часом. Інші атракціони продовжують працювати у звичайному режимі.
Слов'янськ

У Слов'янську цьогорічні зимові свята прикрашені тим декором, який було закуплено містом у попередні роки.
Тут, крім 15-метрової ялинки, площу прикрашає ілюмінація, величезні гірлянди на деревах. Підсвічені фігурки тварин.

Також встановлені будиночки для ярмарку. Їх закупили у 2018 році, витративши 200 тисяч гривень. Тоді було закуплено нову ілюмінацію.

Загалом у 2018 році на новорічні прикраси площі та прилеглих вулиць міська скарбниця виділила 514 тис. гривень.

Сама головна ялинка Слов'янська була закуплена у 2011 році у Тернополі майже за 200 тис. грн.
За словами міського голови у 2021 році на святкування нічого не витрачено з міських грошей. Це було пов'язано зі складною бюджетною ситуацією. Через політичні ігри бюджет міста вдалося ухвалити лише у вересні. У зв'язку з цим більшу частину року було блоковано можливість робити закупівлі з міської скарбниці.
Бахмут

У Бахмуті ще минулого року для ялинки було закуплено близько 1000 прикрас та кількасот метрів світлодіодних гірлянд. Оновилася ілюмінація і на сусідніх із головною міською ялинкою деревах. Місцевому бюджету вся ця краса коштувала майже 600 тисяч гривень.
У порівнянні з минулим роком цього року прикраси не змінилися: світлодіодні гірлянди на головній ялинці, білі та сині гірлянди на сусідніх деревах та біло-синя куля-альтанка на постаменті колишнього пам'ятника Артему.

Загалом створення новорічної атмосфери коштувало міській скарбниці приблизно 750 тисяч гривень (це вартість нової ілюмінації та кулі-альтанки).
Покровськ

Головну ялинку Покровська у 2020 році вперше встановили у парку Ювілейний. Новорічну красуню разом із прикрасами та ілюмінацією придбали у 2019-му. Обійшлося це задоволення місцевому бюджету у мільйон гривень. Діаметр ялинки — 8 метрів, висота — 15 метрів.
Цього року у парку «Ювілейний» для мешканців Покровська працювали аніматори, розважальні локації, зимовий ярмарок та шоу-програма.
Для дітей та дорослих на святковій сцені підготували конкурси та вистави.
Лиман

Бюджету Лимана 12-метрова новорічна ялинка коштувала 377 тис. грн.
Жителі міста разом з артистами, перевтіленими у персонажів із казок, проводили символ цього року, Бика, і зустріли символ наступного року — Тигра. А потім запалили вогні на новорічній красуні.
Костянтинівка

Тут урочистості розпочалися напевно раніше за всіх в області. Офіційна програма відкрилася о 15:00 на площі міського Палацу культури та дозвілля.

Тут гостей зустріли фотозони, світлові інсталяції, інтерактиви, ярмарок та святковий феєрверк. Інформацію щодо його вартості уточнює кореспондент «Східного варіанту».
Торецьк

У прифронтовому Торецьку ялинку відкрили, як і скрізь в області, 19 грудня на центральній площі.
Новорічну 14-метрову красуню було придбано минулого року за 800 тисяч гривень та розраховано на тривале використання.
Волноваха

У Волновасі офіційне відкриття ялинки відбулося 18 грудня, напередодні Дня Святого Миколая. Цього року було оновлено новорічне оздоблення ялинки. Куплено нові кулі.
Усі приготування до міського свята коштували ВЦА Волновахи 122 тисячі гривень. Крім того, за ялинкою цілодобово ведеться відеофіксація.
***
Напередодні новорічних свят погода порадувала нас снігом, створивши святкову атмосферу. І нехай на вулиці панує міцний мороз, це не заважає містянам збиратися біля міських ялинок на площах, щоб зробити хоча б кілька фотографій. Сподіватимемося, що така по-справжньому зимова погода збережеться до кінця грудня, до самого Нового року.
Читайте також: Як зустріти рік Тигра: 12 небанальних страв для новорічного столу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.