
Як і де провести новорічні свята на Донеччині
Наближаються новорічні свята. Пейзажі, вкриті свіжим снігом, вбрані ялинки, прикрашені вулиці міст — усе це створює казковий настрій і заряджає емоціями на весь майбутній рік. Попри те, що Донеччина вважається промисловим регіоном, тут теж є безліч місць, які ваблять до себе тисячі відпочиваючих. Особливо на Новий рік.
Події 2014 сильно вдарили по внутрішньому туризму на сході України. Згідно з інформацією Головного управління статистики, в результаті бойових дій потік туристів у 2014 році скоротився в 4 рази.
Однак у 2021 ситуація стала змінюватися на краще. Статистики повідомляють, що за 10 місяців поточного року туристи принесли місцевим бюджетам Донеччини на 1 млн гривень більше, ніж у попередньому.
«Східний варіант» зібрав цікаві локації на півночі Донеччини, куди можна поїхати на новорічний відпочинок.
Святі гори

Безумовно, перлина півночі Донецької області — Святі гори. Поєднання природи та історичної архітектури робить це місце практично ідеальним туристичним магнітом.
Цей комплекс доповнюють численні кафе та туристичні бази, яких останнім часом стає дедалі більше. Святогір'я приваблює відпочивальників будь-якої пори року. Але особливо казковим стає взимку, коли Сіверський Донець замерзає, а крейдяні гори над річкою вкриває сніг. Звичайно, взимку тут не так багато розваг, як улітку. Але це сповна окупиться затишним новорічним декором кафе та готелів.
У Святогірську працюють десятки закладів громадського харчування та місць, де можна переночувати.
Вартість житла за добу від 500 до кількох тисяч гривень. Все залежить від можливостей відпочивальників.
Найпопулярніші з них.
Roche Royal Hotel

Готель, ресторан і спа-комплекс. Знаходиться практично у самому центрі Святогірська поряд з автовокзалом. Roche Royal вже анонсував проведення новорічної вечірки 2022 року.
Шервуд

Комплекс розташований за 2.5 км від Святогірського державного історико-архітектурного заповідника.
На 2 гектарах упорядкованої території розташовано 6 котеджів, у кожному з яких від п'яти до дев'яти номерів різної категорії (всього 41 номер).
Інфраструктура готелю «Шервуд» — ресторан з літньою терасою «Шервуд», SPA-комплекс з басейном та інші задоволення. До послуг відпочивальників працюють аніматори.
Alpen Hotel

Готель складається з 2-, 3- та 4-місних номерів з бонусом у вигляді сніданку, включеного у вартість проживання. Безперечна перевага — близьке розташування готелю до Свято-Успенської Святогірської Лаври (500 метрів) та Сіверського Дінця (400 метрів). На першому поверсі готелю знаходиться мінімаркет та затишне кафе, на вулиці — автостоянка та літній майданчик з мангалом.
Крім того, у Святогірську популярна здача в найм кімнат на будь-який смак у приватному секторі.
Уся територія Святогірська та округи — це суцільні прогулянкові та туристичні маршрути.
Дістатися Святогір'я можна декількома способами.
Найпростіший — автомобілем. Трасою Київ-Довжанський. Найближче велике місто — Харків. До нього 170 км.
Поруч із містом є залізничний вокзал. З Києва ходить поїзд Львів-Бахмут. Вартість купе — 380 грн. Від залізничного вокзалу йдуть маршрутки (перший рейс 7:10, останній — 19:05) або можна дістатися таксі.
Також автобусом до Святогірська можна доїхати зі Слов'янська. Ціна квитка 65 гривень.
Щурове

На перший погляд, може здатися, що відпочинок у селищі Щурове, розташованому між Слов'янськом та містом Лиман, виключно літній. Тут протікає річка Сіверський Донець.
Її берег рясніє десятками турбаз та пляжів. Влітку сюди з'їжджаються з усієї півночі Донеччини й не тільки. Відпочивальників настільки багато, що у вихідні на трасі утворюються пробки.

Але й у зимові свята місцеві туристичні комплекси готові зустрічати приїжджих розважальними програмами. Причому не лише для дорослих, а й для дітей.

Водночас проживання у Щуровому помітно дешевше, ніж у Святогірську.
Наприклад, двомісний номер у таких котеджах турбази Незабудка коштуватиме 600 гривень на добу.

У відгуках на букінг-ресурсах рекомендують резервувати номери в готелях та базах Щурового до початку 20-х чисел грудня. Інакше все може бути вже розібрано.
Дістатися Щурового можна автобусом зі Слов'янська. Ціна проїзду — 35 гривень. Транспорт ходить щогодини з 8:00 до 16:00. Або ж автомобілем трасою Київ-Довжанський, повернувши на дорогу у бік міста Лиман.
Краматорськ

Так, промисловий Краматорськ теж може стати туристично привабливим містом на новорічні свята. Сьогодні це обласний центр, тут встановлюють головну ялинку регіону.
У 2019 році міська ялинка та святкова ілюмінація на відремонтованій площі Миру просто вразили місцевих мешканців та гостей міста.

Уже третій рік міська влада не знижує рівень підготовки до Нового року та обіцяє не менш чудове видовище під час зустрічі 2022-го. На новорічне приготування витратили 198 тисяч гривень.
Відкриття ялинки відбудеться 19 грудня о 16:00. У програмі відкриття обіцяють показати театралізовану виставу «Миколай запалює чудеса»; світло-музичне шоу; виступи творчих колективів; анімація для дітей.
Крім того, Палац Культури та техніки НКМЗ зараз є культурним центром області. Тут регулярно проходять концерти, за якими можна стежити на спеціалізованих ресурсах.
Найпростіший спосіб потрапити до Краматорська — поїздом. Сюди ходять нічні поїзди із Києва. Вартість купе із Києва 380 гривень.

Донеччина — переважно промисловий регіон. Великі підприємства та шахти, можливо, на перший погляд, можуть говорити, що в туристичному плані тут мало привабливого.
Але це не так. Як північ, так і південь Донецької області — це унікальні природні ландшафти. Тим більше зараз вони пов'язуються новою дорожньою інфраструктурою.
Подорожуйте Донеччиною, використовуйте можливість насолодитися її атмосферою.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.