Іншого шляху немає. Чим закінчиться історія аварійного мосту через Казенний Торець
Чому жителі Слов'янська змушені використовувати небезпечну інфраструктуру, через що не починають ремонт і що говорить влада — в матеріалі «Східного варіанта»
Міст через річку Казенний Торець з'єднує центральну частину міста з двома його районами — Черевковка і Хімік, які знаходяться на околиці Слов'янська. Також через цей міст ходять рейсові автобуси в сторону Краматорська і Бахмута.
На початку березня просто на проїжджій частині мосту утворився наскрізний отвір метрового діаметра.
Проїзд по ньому був тимчасово заборонений, поки фахівці проводили оцінку аварійної ситуації, а відповідні служби почали попередні ремонтні роботи. Тоді міський голова заявив, що до капітального ремонту найближчим часом має намір пустити по мосту легковий транспорт. Але ситуація виявилася складніше.
На останній пресконференції міський голова Вадим Лях заявив:
«Спочатку ми хотіли дозволити легковому транспорту проїзд по мосту, але після висновку експертів розкрився ряд технічних моментів. Після чого стало зрозуміло, що і легковий транспорт там їздити не буде».
Під технічними моментами Вадим Лях мав на увазі деформацію швів на опорах і руйнування гідроізоляції мосту.
Після експертизи був розроблений проєкт реконструкції. При цьому відразу стало ясно, що міський бюджет такий масштабний ремонт не потягне. Ремонт оцінили в 35 мільйонів гривень. Фінанси пообіцяла виділити область з урахуванням міського співфінансування в розмірі 10 відсотків.
Тим часом основний потік транспорту перейшов на об'їзні дороги, які також знаходяться в незадовільному стані. А за підвищеного транспортного навантаження почали руйнуватися ще активніше. При цьому один з об'їзних маршрутів теж проходить через аварійний міст, який знаходиться в такому стані вже понад 10 років.
Як добираються люди
Щодо громадського транспорту, то тут склалася наступна ситуація. Щоб не їхати в об'їзд і не здорожувати проїзд транспортники ухвалили рішення довозити людей тільки до мосту. Тут люди перетинають міст і сідають на наступну маршрутку, у якій вже доїжджають до кінцевої точки своєї поїздки.
В результаті ось уже тиждень сотні жителів Слов'янська перетинають аварійний міст, щоб дістатися з околиць до центру і назад. Люди ставляться до цього філософськи та з деякою часткою іронії, розуміючи, що іншого виходу у них немає.
«Незручно з маленькими дітьми. Та й тим, хто на роботу кожного дня ходить, теж некомфортно вранці та ввечері робити такі “пересадки”. Адже мені ось, наприклад, ще від кінцевої пристойно додому добиратися. Це добре, що зараз загалом не холодно, погода прийнятна», — розповідає Тетяна, жителька району Черевковка.
«З одного боку тут пройти всього сотню метрів, а може і менше», — розповідає житель тієї ж Черевковки Михайло. — «Але якщо людина літня або з важкими сумками, то це незручно, звичайно. Ну а що ми можемо зробити? Ходимо як через кордон, як на якому-небудь КПВВ і сподіваємося, що міст швидко відремонтують».
Коли ж буде ремонт
Щодо ремонту, то спочатку Вадим Лях припустив, що міст відремонтують до осені. Але тут все неоднозначно. В ремонті мосту фінансово крім Обладміністрації також повинно брати участь і місто. Але фактично зробити це неможливо оскільки досі не прийнятий міський бюджет.
Тема капітального ремонту мосту, звичайно, була піднята на останньому засіданні сесії міськради, яке пройшло 17 березня. Але депутати в черговий раз не змогли домовитися про бюджет, а значить і питання ремонту поки зависло в повітрі.
«Упевнений, що для тих, хто живе в Слов'янську, найбільш соціальний проєкт на сьогодні — це ремонт мосту. Але він поки не почнеться. Тому що бюджету в місті знову немає. А включити це питання до порядку денного і розглянути окремо депутати від більшості не захотіли», — заявив міський голова.
А це означає, що люди, які живуть в передмісті Слов'янська, стають заручниками політичних єдиноборств місцевих депутатів на невизначений час. Час працює проти жителів Черевковки та Хіміка. Чим довше прийматиметься міський бюджет, тим пізніше почнеться ремонт мосту, а люди можуть ходити повз зівущу діру над річкою до наступного року.
Читайте також: Бюджет не прийняли, але про секретаря домовилися. Як проходила сесія міськради в Слов'янську