
Не до кінця зрозумілі повноваження. Місцеві ради на Луганщині сформовані та приступають до роботи
Місцеві вибори завершилися, і оновлена місцева влада Луганської області вже приступила до роботи. Яким був старт — читайте в нашому матеріалі.
У більшості міст України вже остаточно визначилися зі складами місцевих рад. Новообрані депутати в багатьох населених пунктах провели перші сесії, вибрали секретарів, а десь вже почали конфліктувати.
Як почала працювати місцева влада на Луганщині — розповість «Східний варіант».
Рубіжанська міськрада: сесія за сесією
У міськраді Рубіжного 34 депутати. 20 від «Нашого краю» і 14 від «ОПЗЖ». На першій сесії були присутні 33 депутати. Розв'язували організаційні питання.
Після першої сесії міський голова Сергій Хортів записав відеозвернення. Подякував жителям за підтримку, а опонентам нагадав про своє відсторонення.
«Ми всі живемо в одному місті, в одній громаді. У нас тепер нове об'єднання — Рубіжанська територіальна об'єднана громада. Нам усім є чим зайнятися. Основне завдання на сьогодні — засукати рукави та приступити до роботи. Єдине, про що шкодую, про те рік як про втрачений час», — підкреслив Хортів.
18 листопада провели відразу позачергову третю сесію. На ній поновили на посаді секретаря міськради Віктора Соловйова (партія «Наш край») — це було єдине питання. При чому відновили його з 12 червня 2020 року рішенням Луганського окружного адміністративного суду.
«Відповідно до законодавства, судові рішення є обов'язковими до виконання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами», — пояснив мер.
Також проголосували за звернення з вимогою до Президента України, голови Верховної Ради та прем'єр-міністра України скасувати «карантин вихідного дня». Сесія тривала всього 15 хвилин.
Сватове, Кремінна, Старобільськ
На сайтах Сватівської та Кремінської міськрад поки немає інформації про проведення сесій. Не оприлюднені також проєкти рішень сесії нового скликання. У Старобільську перша сесія новообраних депутатів призначена на 26 листопада.
Якщо говорити про склад рад, то тут також голоси виборців поділили в основному дві партії. Наприклад, в Кремінній з 26 депутатів 11 від «ОПЗЖ» і 6 від «Нашого краю», у Сватівській міськраді це 12 і 7 депутатів відповідно (також з 26). Винятком став Старобільськ, де мандати розподілилися таким чином: 7 представників «ОПЗЖ», 6 депутатів від «Нашого краю», 5 — від «Слуги народу», по 3 депутати від «Європейської солідарності» та «Опозиційного блоку» і 2 від «Батьківщини».
Бездомна райрада
Обласну раду в Луганській області не вибирали, зате з'явився новий орган самоврядування — Сєверодонецька районна рада. У ньому 54 депутати, більшість від партії «ОПЗЖ» (24 депутати) і партії «Наш край» (21 депутат). Райрада наскільки нова, що у неї поки немає ні свого приміщення, ні навіть сайту.
За інформацією видання «Первая полоса», голова Сєверодонецької районної територіальної комісії Едуард Севрюк звернувся до керівника Луганської військово-цивільної адміністрації з проханням надати приміщення для проведення першого пленарного засідання першої сесії Сєвєродонецької районної ради. У зверненні вказав, що «відповідно до положень частини 3 статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що першу сесію новообраної районної ради скликає відповідна територіальна виборча комісія не пізніше як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, що забезпечує легітимність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, інформує раду про підсумки виборів депутатів».
«Зараз статус районних рад та їх повноваження чітко не визначені. Є кілька законів, в тому числі закон про розвиток регіонів. Там визначається принцип субсидіарності — передачі державної влади на місця. Якщо дивитися в розрізі регіонального розвитку, то районна рада має розв'язувати проблеми на своїх територіях, розвивати їх потенціал. Чи буде він контролювати ВЦА? Напевно, про це поки говорити не дуже доречно. Загалом ВЦА — це такий орган, який вводиться на якийсь час і за певних умов», — розповів в ефірі ТРК «Донбас онлайн» депутат Сєверодонецької районної ради Сергій Козачок.
У Щастинській райраді схожа ситуація. Раніше місто Щастя теж було районним центром і входило до складу Новоайдарського району. Райцентром так і залишився Новоайдар, хоча район називається Щастинський. Тепер в новій районній раді 38 депутатів. І розклад політичних сил є типовим для області: 15 депутатів від «ОПЗЖ», 13 від «Нашого краю», 10 від «Слуги народу». До речі, протоколу територіальної виборчої комісії на сайті ЦВК немає досі.
«Повноваження районів будуть скорочуватися. Все передається об'єднаним громадам, це реформа децентралізації. Буде перехідний період, потрібно буде вивчити все, в першу чергу юристам», — вважає депутат Щастинської районної ради Сергій Ткаченко.
25 листопада в приміщенні Рубіжанської міськради депутати Сєвєродонецької районної ради все ж зібралися на першу сесію.
Інші райони
Також оновився склад Сватівської та Старобільської районних рад.
У Сватівській райраді 38 депутатів. З них 16 від партії «ОПЗЖ», 12 від «Нашого краю». Перша сесія районної ради відбудеться 7 грудня.
У Старобільській райраді 42 обранці. 15 від партії «ОПЗЖ», 14 від «Нашого краю», 10 від «Слуги народу». Першу сесію ще не проводили.
Відзначимо, 17 листопада Верховна Рада підтримала проєкт «Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій». Зокрема, там зазначено, що «правонаступник районної ради ліквідованого району не пізніше 1 липня 2021 року зобов'язаний передати в комунальну власність територіальних громад об'єкти спільної власності територіальних громад району, який знаходиться на території цих територіальних громад».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.