Перше заняття — в укритті під звуки сирени. Маріупольська художня школа відновила роботу у Львові
Діти можуть навчатися як дистанційно, так і отримувати консультації від викладачів школи у чотирьох різних містах України.
Маріупольська художня школа імені Куїнджі була місцем тяжіння дітей і дорослих, що мріяли пов’язати своє життя з мистецтвом або просто навчитися красиво малювати. До початку вторгнення там навчалося понад 300 учнів.
Не так давно там завершився ремонт, оновили меблі, закупили усе необхідне для малювання. Але після початку повномасштабного вторгнення росії будівля художньої школи, що розташовувалась на вулиці Куїнджі, значно постраждала. Квартири, що розміщувались над школою, згоріли вщент.
«Східний Варіант» дізнався, як пройшло перше очне заняття художньої школи у Львові.
Школа зруйнована, але її місія продовжує жити
26 жовтня, сонячна середа у Львові. У Львівському палаці культури імені Гната Хоткевича чутно дитячий сміх. Після школи сюди приходить багато дітей на різноманітні творчі заняття.
Сонячна кімната на третьому поверсі також очікує учнів. Відсьогодні тут мали б проходити заняття Маріупольської художньої школи. Але не встигають учні зібратися, як з вулиці чутно сигнал повітряної тривоги.
Втім, директорка Маріупольської художньої школи Оксана Гнатишин вирішує, що заняття таки буде, але в укритті.
Вона згадує останні дні перед повномасштабним вторгненням росії.
«Все жило своїм життям. Я пам’ятаю, як 23 лютого ми отримали особливу посилку. Наші учні брали участі у міжнародному проєкті — обмінювалися з дітьми з інших країн малюнками та листами. І ми отримали таку посилку від дітей з Туреччини, вони прислали багато робіт на підтримку України», — згадує Оксана Гнатишин.
24 лютого, коли почалося вторгнення, співробітники працювали віддалено. Але дуже швидко ситуація у місті погіршилась. Пані Оксана провела у Маріуполі кілька тижнів до того, як змогла вирватися з облоги.
Вже тут вона дізналася, хто з її колег зміг виїхати на підконтрольну українській владі території або за кордон. Також Маріуполь покинули більшість вихованців художньої школи.
«Коли я дізналася, що наш Маріупольський художній музей втрачений, а разом з ним втрачені й картини Архипа Куїнджі (видатний маріупольський художник, живописець-пейзажист — СВ), то вирішила, що треба зберегти хоча б школу імені Куїнджі та виступила з такою пропозицією», — каже Оксана Гнатишин.
На це відгукнулася Національна спілка художників України. Її голова Костянтин Чернявський зв’язався з директоркою художньої школи та запропонував допомогу. Спілка придбала для художньої школи мольберти, планшети, фарби, пензлі та інші необхідні матеріали.
«Перший час, коли погода дозволяла, ми з дітками займалися на вулиці. Але я шукала приміщення, де ми могли б малювати. Спочатку відгукнувся Львівський будинок органної та камерної музики. Вони щиро запропонували своє приміщення, де ми з дітьми і дорослими малювали під звуки органної музики», — розповідає Оксана Гнатишин.
Там же була організована виставка робіт пані Оксани та робіт її учнів. Таким чином вони хотіли показати: маріупольські митці є, вони люблять своє місто і продовжують жити та творити.
Контрастні кольори: яскравий натюрморт під час тривоги
Пізніше одне зі своїх приміщень надав палац культури імені Гната Хоткевича. Але школа відновила свою діяльність у різних форматах: можна навчатися дистанційно, навіть з-за кордону, а також отримувати консультації особисто у викладачів у Львові, Одесі, Кропивницькому та Дніпрі.
Софія — одна з учениць Маріупольської художньої школи. Вона багато років відвідувала різні заняття з художньої майстерності. Найбільше полюбляє малювати пейзажі і натюрморти. Зізнається: сигнали тривоги її вже не лякають.
Тема першого заняття «Контрастні кольори». Учні мали б писати саме натюрморт: горщик з жовтими й багряними хризантемами. Але перше заняття частково довелося провести в укритті.
Втім, складнощі директорка художньої школи не лякають. Пані Оксана запрошує учнів на наступні заняття у Львові.
Приєднатися до навчання або отримати інформацію можна за цим номером телефону: 0687829681 Оксана Гнатишин
***