
"Зробити Маріуполь зеленим": у місті пікетували меткомбінат ім. Ілліча
Активісти вимагали особистої зустрічі з керівництвом меткомбінату, але до них так ніхто і не вийшов
У п'ятницю, 4 вересня, представники маріупольського осередку партії «Слуга народу» вийшли на пікет перед заводоуправлінням металургійного комбінату імені Ілліча в Маріуполі. Вони вимагали зустрічі з генеральним директором комбінату Тарасом Шевченко або його заступниками.
Колона пікетувальників з плакатами пройшла по вулиці Левченко від стели з назвою меткомбінату до заводоуправління. Учасники скандували «Ми хочемо дихати чистим повітрям» і «Маріуполь має стати зеленим». Перед заводоуправлінням учасники запалили димові шашки, намагаючись привернути увагу.

Кілька разів учасники пікету стукали та дзвонили у двері заводоуправління, але їм ніхто і не відкрив. З вікон будівлі на них дивилися і співробітники заводоуправління, деякі знімали те, що відбувається на камеру телефону. Пікетники махали їм руками та закликали вийти на вулицю, скандували «Виходь!», звертаючись до генерального директора меткомбінату Тараса Шевченка. Учасники пікету простояли перед будівлею близько 15 хвилин, за цей час до них ніхто не вийшов.
Один з учасників пікету з мегафоном повідомив, що присутні будуть звертатися до президента. «Будемо впливати на вас через президента, якщо не будете спілкуватися з нами. Невже ви нас злякалися, Тарас Григорович. Будемо звертатися до президента України, будемо домагатися чистого повітря в Маріуполі. Ми хочемо дихати», — заявив пікетувальник.
Після цього учасники пройшли від будівлі заводоуправління до стели з назвою меткомбінату, скандуючи гасла на екологічну тематику. У стели вони простояли ще кілька хвилин.

Активіст маріупольського осередку партії «Слуга народу» Павло Журавльов каже, що ті, хто вийшов на пікет, хотіли задати ряд питань керівництву меткомбінату.

«Хотіли дізнатися, як протікає позапланова перевірка екологічної інспекції, зараз вона проходить. Але до нас, на жаль, ніхто не вийшов, нас не почули, від нас сховалися, нас злякалися. Тому ми будемо зустрічатися далі, звертатися до президента України. Будемо домагатися того, щоб в Маріуполі повітря було чистіше, ніж сьогодні», — сказав він.

Питання, які учасники пікету хотіли задати керівництву, стосувалися в тому числі й неорганізованих викидів, тема яких підіймалася раніше на засіданні постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров'я, екології.

«Ми знаємо, що є програма модернізації прописана в Стратегії-2021 року, але вона охоплює роботу з організованими викидами. Те, що йде з організованого джерела — з труби. Але оскільки ми знаємо і бачимо своїми очима, що просто все місто в диму і комбінат в диму — то є неорганізовані викиди. Ми хотіли поставити питання, що планують робити з цією категорією викидів, яка існує програма, як її планують втілювати в життя і в які терміни ми могли б розраховувати на якийсь результат, щоб повітря ставало чистішим. Це одне з питань. Також було питання з приводу аглофабрики. Ми розуміємо, що аглофабрика сьогодні — це 60 відсотків забруднення, яке дають сукупно з усіх джерел викидів. І також було питання щодо доменних печей комбінату Ілліча», — сказав Журавльов.

У майбутньому представники маріупольського осередку партії «Слуга народу» збираються вийти й до меткомбінату «Азовсталь», але поки про дату не повідомляють.
На пікет вийшли близько 35 осіб, за тим, що відбувається спостерігали представники патрульної поліції.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.