Громадський бюджет-2021: маріупольці хочуть більше сенсорних кімнат, дитячих майданчиків і морських яхт
Голосування триватиме до 21 жовтня, але деякі проєкти вже вийшли вперед зі значним відривом
З 2018 року в Маріуполі існує платформа «Громадський бюджет». Маріупольці подають проєкти, які реалізуються за гроші з міського бюджету. До них належить облаштування дитячих і спортивних майданчиків, парків, освітні та екологічні ініціативи, ремонти шкіл і дитячих садів.
«ВВ» розповідає про найпопулярніші проєкти «Громадського бюджету» в Маріуполі.
Громадські проєкти
Проєкт, який набрав понад 160 голосів — облаштування майданчика для вигулу собак в Лівобережному районі на вулиці Виноградній.
Автор проєкту планує розмістити майданчик поблизу берега моря й оснастити спеціальними тренажерами для тренувань і дресувань собак.
Ще один громадський проєкт, який набрав понад 150 голосів — «Re-Mo-Re».
Творці пропонують встановити на міських пляжах фігурки рибок, в які потрібно викидати пластикові пляшки. На думку авторів, це допоможе очистити пляжі від пластикового сміття. Ідею запозичили у Кіпру.
Три популярних проєкти присвячені доброустрою житлових секторів — дитячий майданчик на пустирі на проїзді Салтикова-Щедріна, мінісквер «Відпочинок» у 17 мікрорайоні та дитячий майданчик зі спортивними елементами в селищі Річковому.
Освіта
Багато голосів набирають проєкти, присвячені освіті, в тому числі й для дітей з особливими освітніми потребами. Проєкт зі створення мережі логопедичних пунктів «Child's speech» в різних школах і дитячих садах набрав 230 голосів. Автори хочуть закупити комплекти розвивальних ігор, плакатів, таблиць, карток, книги, 17 ноутбуків, принтерів і комп'ютерних мишей.
Цьогоріч популярні проєкти зі створення сенсорних кімнат, їх подали чотири рази. Сенсорну кімнату в дитячому садку №163 хочуть обладнати сухим басейном, світловою бульбашковою колоною і системою світлового дощу.
У Лівобережному інклюзивно-ресурсному центрі в сенсорній кімнаті автори пропонують встановити інтерактивний килимок для стимуляції розвитку виконавчих функцій.
У школі №15 планують створити open space-бібліотеку для учнів, закупити стелажі та меблі. У школі №51 за гроші громадського бюджету зроблять STEM-лабораторію. У Територіальному центрі соцобслуговування Лівобережного району хочуть обладнати клас навчання комп'ютерної грамотності для літніх людей і людей з інвалідністю.
Спорт
Один з найпопулярніших проєктів на платформі — облаштування баскетбольного майданчика в Лівобережному районі на вулиці Пашковського. Автор пропонує захистити парканом вже наявний баскетбольний майданчик і закупити додатково вуличні тренажери. Проєкт набрав понад 240 голосів.
На базі комунального закладу «Маріупольський міський водноспортивний комплекс» пропонують організувати заняття вітрильним спортом. Автори проєкту хочуть закупити 10 нових комплектів шкільних дитячих яхт. У тому ж водноспортивному комплексі тренується сім спортсменів національної збірної України з вітрильного спорту.
В рамках іншого проєкту для них хочуть купити одну яхту олімпійського класу.
Ремонти для шкіл і садків
Проєкти, які набрали більшість голосів, традиційно пов'язані з ремонтом шкіл і дитячих садів. Облаштування паркану навколо території дитячого садка №21 набрав понад 350 голосів. Зараз це найпопулярніший проєкт на платформі.
Ще кілька проєктів пов'язані з внутрішніми роботами — заміна дерев'яних вікон в декількох кабінетах в школі №63, ремонт святкового залу в школі №21, ремонт актового залу в Технічному ліцеї в Кальміуському районі та ремонт спортзалу в школі №42. У дитячому садку №150 хочуть облаштувати криті ігрові павільйони.
Статистика
Усього на фінансування з бюджету громадської участі подали 137 проєктів на суму 33,7 мільйона гривень. 79 відсотків авторів — жінки, 21 — чоловіки. Найбільше проєктів від авторів у віковій групі від 46 до 65 років.
Найбільше подають проєктів у сфері освіти (32%), спорту (24%), доброустрою (23%), дорожнього господарства (5%) та охорони здоров'я (4%).
Зі 137 проєктів до етапу голосування увійшли 98 проєктів (72%). Сумарно за все проєкти віддали понад 6,5 тисяч голосів. 3095 — за проєкти у сфері освіти, 1527 — у сфері спорту, 849 — у сфері доброустрою, 354 — у сфері безпеки та громадського порядку, 221 — у сфері дорожнього господарства.
Голосування за проєкти триватиме до 21 жовтня включно, переможців оголосять до 6 листопада. Автори повинні будуть реалізувати свої проєкти до кінця 2021 року.