Трава, яка лікує: маріупольці вийшли на акцію за легалізацію медичного канабісу
Після акції в одного з учасників вирвали плакат двоє невідомих чоловіків
22 жовтня о 19:00 Маріуполь приєднався до всеукраїнської акції за легалізацію медичної марихуани. Учасники закликають українську владу розробити та прийняти законопроєкт, який дозволяє використовувати медичний канабіс людям з онкологічними захворюваннями, епілепсією, депресією, безсонням, виразками шлунка і так далі.
«Східний варіант» побував на акції, щоб дізнатися аргументи людей, що підтримують легалізацію.
Що кажуть учасники акції
В Україні організаторами акції виступила неурядова організація «Українські студенти за свободу». Її представниця в Маріуполі Анастасія Кучеренко розповідає, що виступає за легалізацію, тому що в її родині є людина з онкологічним захворюванням.
«У нас понад два мільйони людей важко хворих, які потребують лікування. Але чомусь держава вважає, як каже президент, що зараз не на часі прийняття законопроєкту і хто терпить, той потерпить. Але для мене це особиста історія. Мій дідусь хворіє на рак в четвертій стадії. Я просто знаю, я бачу, що таке, коли людина не може навіть з морфієм терпіти цей біль. А морфій, до нього є звикання, і це дуже дорого. Опіати якісь — це норма для нашої держави, тому що це бізнес все-таки. А канабіс — ні, чомусь. Хоча канабіс — це легше, ніж опіати», — каже Анастасія Кучеренко.
Анастасія каже, що в різних країнах проводяться дослідження про властивості канабісу. Медична марихуана легалізована в таких країнах, як Канада, Уругвай, в деяких країнах Європи та в деяких штатах США.
«Достатньо просто проконсультуватися з іншими країнами, у яких це розвинене. І Україна має величезний потенціал, тому що ми все-таки аграрна країна, у нас є великі території, які можна засіяти коноплями, і використовувати в різних цілях. Вийти потім на передову країн, які успішно використовують медичний канабіс», — додає Анастасія.
Ще один учасник акції Павло, каже, що медична марихуана необхідна, в тому числі, і військовим.
«Це питання актуальне, це потрібно якось вирішувати. У нас асоціація з медичним канабісом, як з наркоманією. Але вже доведено, що він має властивість зменшення напруги, болю і стабілізує стан. Наприклад, стосовно тих же військових. Військового можуть “запічкати” морфіном, але, грубо кажучи, застосувавши настойку того ж самого канабісу він стане менш залежним. Морфін у нього насправді викличе залежність, а канабіс — це умовне знеболювальне», — каже Павло.
На мітингу зібралося близько 20 людей, в основному це люди до 30 років.
Одні з небагатьох людей середнього віку, які прийшли на акцію за легалізацію медичного канабісу — це Надія і Костянтин. Надія пояснює, що бере участь в акції, щоб припинити спекуляції на тему легалізації: «Ну те, що наркоманія — це взагалі пов'язано з руйнуванням особистості, повна деградація, опускання на саме дно. В тому числі що канабіс прирівнюють до наркотиків, то відповідно і ставлення таке, як до важких наркотиків. Тобто, якщо людина вживає канабіс, то вона обов'язково опуститься на дно. І тоді її життя і життя його оточення буде зруйновано. Це все — забобони».
Під час акції через колонку транслювалися історії людей, які виступають за легалізацію за станом здоров'я. Це історія військового, який відчуває психологічні проблеми після участі в бойових діях, історія матері, яка виховує дитину з епілепсією та історія онкохворої жінки.
Пізніше учасники акції пройшли від театральної площі до театрального скверу. Люди, що йшли на зустріч, цікавилися темою акції: хтось підтримував, хтось виступав категорично проти. Деяким перехожим учасники наводили аргументи за легалізацію.
Інцидент на акції
Коли кілька учасників відокремилися від акції, до них підійшли двоє молодих людей, вирвали в одного з них плакат, а потім почали переслідувати. Учасники акції знову повернулися на місце проведення акції, де ще залишалася основна маса людей, присутніх на акції.
Двоє молодих людей, що вирвали плакат, представилися, як учасники організації «Традиції та порядок» і повідомили, що організація діє в Маріуполі вже півтора місяця.
Вони цікавилися в учасників акції, які у них підстави для проведення акції. Потім сказали, що хочуть поговорити з одним з учасників, у якого раніше вирвали плакат.
Засновниця платформи «ТЮ» Діана Берг, яка також була присутня на акції, заявила, що вони можуть поговорити тільки в присутності інших учасників.
Пізніше молоді люди відмовилися вести діалог і покинули місце проведення акції. Після цього акція завершилася.
Що таке медичний канабіс?
Медичний канабіс — це медпрепарати на основі конопель. Його застосовують для полегшення різних захворювань: онкологія, хвороба Альцгеймера, множинний склероз.
Діюча речовина — канабідіол. Дослідження показують, що препарати з канабідіола допомагають побороти біль, підвищують апетит, стабілізують стан людини при епілепсії й так далі.
Медичний канабіс легалізований у 20 штатах США з 2016 року, з 2018 року канабіс дозволений на всій території Канади. Медичне вживання марихуани дозволено в Хорватії, Ізраїлі, Польщі, Фінляндії, Греції.
У 2019 році в Україні був розроблений законопроєкт, який дозволяє використовувати марихуану в медичних цілях. Комітет Верховної Ради з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин одноголосно підтримав цей законопроєкт і передав його на реєстрацію. З того часу процес пригальмувався.
Нагадаємо, 25 жовтня в Україні пройде Всеукраїнське опитування. Громадянам поставлять п'ять питань. Одне з них стосується легалізації й звучить так: «Чи підтримуєте ви легалізацію в Україні медичного канабісу — щоб зменшити біль у важких хворих?»