Маріуполь на локдауні: де купити шкарпетки та будматеріали?
На какие хитрости идут предприниматели, чтобы продолжать вести бизнес в период локдауна
З 8 січня на всій території України діє локдаун. У Маріуполі не працюють речові ринки, будівельні магазини, магазини одягу, а в продуктових магазинах обмежені відділи господарських товарів.
І водночас в центрі міста працює новорічний ярмарок, а люди продовжують відвідувати фотозони та міську ялинку.
«Східний варіант» підготував фоторепортаж з міських вулиць.
Що можна і не можна?
Зараз в магазинах Маріуполя можна купити харчові продукти, товари особистої гігієни, побутову хімію, засоби зв'язку, друковану пресу, корм для тварин, лікарські засоби, вироби медичного призначення, насіння і засоби для захисту рослин.
Продаж інших груп товарів дозволяється тільки зі здійсненням адресного доставлення замовлень, а кав'ярні та ресторани працюють в форматі «на винос».
Водночас в центрі Маріуполя працює ярмарок, де продають шашлик, овочі-гриль, глінтвейн і каву. У понеділок вдень відвідувачів на ньому небагато.
Навіщо потрібні такі обмеження?
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко раніше говорив, що головною метою жорстких карантинних обмежень є зменшення мобільності людей і, як наслідок, запобігання інфікування коронавірусом.
За його словами, іграшки, одяг, взуття, посуд і тому подібні предмети не є товарами першої необхідності, але під час першого суворого карантину торік їх наявність в супермаркетах призводила до того, що люди їхали в магазини виключно за цими товарами й таким чином наражали себе на небезпеку.
Де шукати шкарпетки?
Хоча в продуктових магазинах на відділах з одягом навішені смугасті стрічки, що нібито забороняють покупку цих предметів, в магазинах побутової хімії та засобів з догляду за собою на шкарпетки та колготки немає ніяких обмежень.
Якщо в одних продуктових супермаркетах купити сміттєві пакети, посуд і м'які іграшки неможливо, то в інших маріупольських супермаркетах немає ніяких ознак, що вказують на обмеження.
Наприклад, в одному з міських супермаркетів ніяк не обмежені ряди з м'якими іграшками-серцями, а також з новорічними гірляндами, прикрасами та навіть піротехнікою (салютами).
Підприємці шукають вихід
Щоб максимально безболісно пережити другий локдаун, підприємці Маріуполя, чиї товари опинилися під забороною для реалізації в офлайні, перевели продажу в онлайн і в телефонний режим. На дверях будівельних магазинів міста наклеєні таблички з номерами телефонів.
Предмети, які не потрапляють до списку товарів першої необхідності, в продовольчих магазинах пропонують замовити через інтернет.
Магазин канцелярії працює на видачу.
Деякі підприємці, що займаються вузькопрофільним бізнесом, оперативно розширили перелік товарів.
Наприклад, нещодавно в маріупольському магазині ювелірних прикрас з'явилася вивіска «Мобілка», а всередині продають мобільні телефони, які потрапляють до категорії «засоби зв'язку», що дозволені до продажу під час локдауну.
Але більшість магазинів міста залишаються закритими.
Місто після свят виглядає порожнім і сірим.