
Табір для переселенців у Львові: як він працює і що треба знати
З початку військового вторгнення росії в Україну розпочався процес масової евакуації людей із гарячих точок. Багато евакуйованих на Донеччині та Луганщині виїжджають на поїздах до Львова. Тут місцева влада та волонтери створили привокзальний табір для евакуйованих з усієї України.
«Східний Варіант» дізнався, як працює львівський табір для тих, хто евакуювався, і яку тут можна отримати допомогу.
Головне завдання евакуації — врятувати людям життя
Евакуйованих вивозять із зон обстрілів автобусами та поїздами. На цю мить з Донецької області курсують безплатні евакуаційні потяги Укрзалізниці до Ужгорода, Хмельницького, Львова та Дніпра.

Як зустрічають евакуйованих людей з Донеччини у Львові
Після приїзду евакуаційних поїздів на пероні залізничного вокзалу евакуйованих зустрічають львівські волонтери. Тут кожну зміну чергують близько сотні людей, вони зустрічають людей з поїздів, допомагають із багажем, розселенням, годують, дають обігрів і, за можливості, забезпечують усім необхідним.

Львівські волонтери координують громадян залежно від запиту. Охочим виїхати до Польщі, і далі за кордон, показують перони, з яких вирушають поїзди. Охочих виїхати автобусами до українсько-польського кордону супроводжують до автовокзалу. Один з автовокзалів Львова знаходиться поруч із залізничними вокзалами й це дуже зручно для приїжджих.
Як відбувається координація на потяги та автобуси за кордон
Людям, які евакуювалися, потрібно врахувати, що безплатні автобуси до польського кордону курсують за розкладом.

Здебільшого — з ранку. Актуальний розклад можна дізнатися на місці у волонтерів.



Решту часу працюють лише приватні перевізники, які беруть різну оплату за поїздки.
Водночас ці приватні перевізники не дають жодних гарантій під час вашої поїздки та не забезпечують безпеку громадян. Тому волонтери не радять користуватися сумнівними рейсами та перевезеннями, рекомендуючи чекати черги у волонтерському автобусному маршруті.

Популярний напрямок до Польщі веде до п'ятого перону львівського залізничного вокзалу. Тут кілька разів на добу евакуйовані можуть потрапити на рейс поїзда Львів-Перемишль.
Якщо ви ще не визначилися з подальшим маршрутом після евакуації, або очікуєте прибуття закордонних евакуаційних автобусів та поїздів, можете вирушати у львівський табір для біженців. А точніше, тут розгорнули ціле мінімістечко для допомоги евакуйованим.
Польова кухня, гарячі напої, медпункт, пункти для обігріву, дитячий майданчик — все це до ваших послуг абсолютно безплатно.
Привокзальні польові кухні організовані українською громадою Червоного Хреста, польським Червоним Хрестом, Caritas та іншими волонтерськими рухами.
Волонтери львівського містечка для переселенців працюють цілодобово та допомагають зустрічати гуманітарні вантажі з Польщі та інших країн. Після прибуття до Львова допомогу перерозподіляють для відправлення по містах України — епіцентрів війни з рф.
Як працює табір для евакуйованих та переселенців

Для людей, які екстрено покинули будинки та не мають необхідного одягу, тут працюють пункти видачі речей.

Волонтери допомагають евакуйованим підібрати за розмірами необхідний одяг, що видають безплатно.

Информационная помо
Інформаційна допомога у таборі для переселенців
- Можна отримати консультативну допомогу щодо подальшого переміщення за кордон.
- Контакти місць для тимчасової ночівлі у місті.
- Маршрути та карти транспортного сполучення по Львову. Проконсультуватися за необхідності щодо місць надання психологічної чи іншої соціальної допомоги.


Для дітей у таборі створено дитячу ігрову зону.
На самому залізничному вокзалі працюють чергові кімнати для матері та дитини, в яких можуть отримати необхідну допомогу і відпочити жінки, що евакуювалися з дітьми. Тут мами можуть звернутися до волонтерів та попросити дитяче харчування, іграшки та памперси для дітей.

Де евакуйованим шукати житло у Львові
Щодо місць для нічлігу, у самому таборі для переселенців їх не надають. Тут надаються тільки місця для тимчасового очікування, відпочинку та обігріву.
Львівська міська адміністрація створила гарячу лінію допомоги: +38 097 347 44 59, +38 254 60 79, +38 097 182 18 60. Зателефонувавши за цими номерами, можна отримати консультацію з розселення для біженців, які евакуювалися.

Як пояснюють фахівці "гарячої лінії" з розміщення переселенців у Львові, на цю мить через великий наплив людей евакуйованих не залишають на довгострокове проживання у самому Львові. Але зараз ще можна отримати притулок у Львівських територіальних громадах.

Для отримання актуальної інформації зв'яжіться зі спеціалістами. Місце для ночівлі вам точно спробують знайти, а там будете розглядати всі запропоновані варіанти.

Що потрібно врахувати евакуйованим та переселенцям з України у разі виїзду за кордон
Автобусів для виїзду за кордон на автовокзалах Львова багато, особливо популярні маршрути у напрямку українсько-польського кордону. Виїхати туди можна протягом усього дня.

Но
Але краще все ж таки вибирати евакуаційні рейси, які передбачені волонтерськими рухами.

Їх супроводжують на всьому шляху, і в разі форс-мажорів, волонтери оперативно вирішуватимуть усі проблемні питання.

Як зазначають самі волонтери, які працюють у містечку, особливого напливу останнім часом вони не спостерігають:
«Усе відбувається хвилеподібно, бувають і дні затишшя, і дні активної координації людей. У нашому містечку приїжджі люди можуть отримати необхідну допомогу. Табір працює цілодобово, але на нічліг ми не залишаємо, лише перечекати до подальшого відправлення. Щодо рейсів за кордон консультуємо. Від нас безплатні автобуси відправляються один раз на добу — вранці. Є ще перевізники, але до них ми не радимо звертатись, вони беруть різні суми за підвезення до кордону з Польщею. Деякі намагаються заробити таким чином, ціни не завжди адекватні…», — каже волонтер Андрій.

У таборі кількість прибулих із різних міст та областей України не фіксують, а лише перенаправляють, тому волонтери не можуть сказати точну кількість людей, які вже відвідали їхній табір.

Усі підрахунки щодо переміщення та виїздів відзначають на кордоні співробітники ДПСУ, після чого передають систематизовані, точні дані.

Самі ж люди, що виїжджають, кажуть, що хотіли б комфортніших умов у таборі, але розуміють, що це «перевалочний пункт», тому перечекати та поїхати далі, цілком достатньо.

За необхідності у таборі видають засоби гігієни, а також можуть направити вас для отримання медичної допомоги.
Також волонтери можуть підказати, як отримати безплатні квитки для виїзду за кордон на Інтерсіті та інших поїздах. А ще допомогти вам визначитися з маршрутом подальшого слідування та корисними контактами.

Тому після виходу з евакуаційного поїзда у Львові, ви одразу можете вирушати до цього містечка. Тут вам допоможуть вирішити, що робити далі.
Евакуація у цифрах
У перші два тижні війні львівський вокзал приймав у середньому по 40 тисяч пасажирів щодня. На третьому тижні потік трохи зменшився. Після відкриття гуманітарних коридорів, у тому числі й Маріуполя, приплив біженців та евакуйованих до Львова відновився.
Всього, за інформацією штабу ООС, силами ДСНС на 23 березня з 24.02.2022 року евакуйовано з населених пунктів Луганської області близько 13533 осіб та з населених пунктів Донецької області близько 5628 осіб.
За місяць широкомасштабного вторгнення, на поїздах, у центральні та західні регіони України виїхали 97695 жителів Донеччини. Про це повідомив 24 березня голова ДонОДА Павло Кириленко.
За місяць війни «Укрзалізниця» здійснила 230 евакуаційних рейсів з Луганщини та Донеччини. «Десятки тисяч людей врятовані з-під лінії вогню, а рейс до Лиману, під час якого загинула одна з наших провідниць, а інша отримала поранення, ми запам'ятаємо назавжди»…, - підкреслили в пресслужбі «УЗ».
З початку війни на Львівщину приїхали майже 210 тисяч переселенців з охоплених війною регіонів. Скільки їх оселилися в області приватно, рахувати ніхто не береться.
А за даними ООН з початку агресії рф вже щонайменше 10 мільйонів українців покинули будинки. Підрахунки продовжуються.
Важливі контакти містечка для переселенців у Львові:
Допомога з усіх питань 24/7 +38 032 254 60 70
- Потреби гуманітарної допомоги +38 068 414 79 63 та +38 079 182 18 60
- Допомога з транспортними питаннями +38 03 069 232 80 58
- Необхідність притулку та житла +38 097 347 44 59, +38 254 60 79, +38 097 182 18 60
- Гаряча лінія психологічної допомоги 0 800 307 305
- 032 226 20 68, 032 226 15 95 — Довідка залізничного вокзалу Львів
- 032 2 999 101 — Департамент транспорту та зв'язку Львівської міської ради
Зазначимо, що всі евакуаційні потяги «Укрзалізниці» з перших днів війни були безплатними.
Згодом у пресслужбі «УЗ» оголосили, що повертають платний проїзд не евакуаційними поїздами, а також закордонними рейсами. Водночас евакуаційні поїзди внутрішнього сполучення та міжміські електрички залишаться безплатними.
Віолетта Цуркан, Східний Варіант
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.