Від 0 до мільйона. Скільки заробляють та чим володіють депутати Луганщини?
2020 рік запам'ятався зокрема і місцевими виборами. Луганщина, нехай і не вся, теж не стала винятком.
Новообрані депутати вже прийняли свої перші вдалі чи не дуже рішення. Багато з них ще як кандидати відзвітували про доходи та майно в електронних деклараціях.
Чи є там, чим здивувати виборців — дізнавався «Східний варіант».
Рубіжне: депутати з доходом і без
Серед 34 депутатів більшість доходи задекларували. Наприклад, Софія Лавренюк в газеті «Рубіжанські новини» заробила понад 330 тисяч гривень. Вона ж є і кінцевим бенефіціаром видання. Ще понад 200 тисяч отримала від підприємця Петра Лавренюка. Серед іншого, ще з 2009 року володіє 4 земельними ділянками у Львівській області. А роком раніше придбала там же будинок.
А ось Денис Солодкий майже мільйон гривень заробив тільки на підприємництві. Загальний же його річний дохід перевалив за 1,2 мільйона гривень. З заощаджень у депутата 5 тисяч доларів, 45 тисяч гривень і 50 тисяч російських рублів.
Кілька депутатів можуть похвалитися значним автопарком. Це Ігор Мартовицький, Сергій Павлюченко, Денис Резцов. Кожен є власником або співвласником автотранспортного підприємства.
У Ігоря Мартовицького 7 автомобілів (включаючи причепи), у Дениса Резцова 13, а у Сергія Павлюченка на двох з дружиною їх 29. До слова, Денис Резцов за рік заробив понад 2,3 мільйона гривень.
Навпаки, у депутата і гендиректора підприємства «Зоря» Олександра Чернецова є гараж, але немає машини, хоча річний дохід перевищив 1,6 мільйона гривень, а в наявних заощадженнях 300 тисяч гривень і 45 тисяч доларів.
Заступник міського голови Дмитро Конов декларує 5 квартир і приватний будинок. Але ними не володіє, зазначено лише право користування. Водночас зберігає 32 тисячі доларів готівкою, і дохід від продажу двох автомобілів — понад 700 тисяч гривень. Річна зарплата на цьому тлі виглядає скромно — трохи більше ніж 100 тисяч.
Звертає на себе увагу і декларація Олександра Коваленка. Але не якимись фантастичними багатствами, а способом заповнення: частково російською, частково українською мовою. І, якщо вірити декларації, у 2019 році (декларацію подають за попередній рік), у нього не було ніяких доходів. І заощаджень теж немає.
До речі, а міський голова Сергій Хортів за рік заробив 1 гривню.
У депутата Олексія Горобця дохід виявився трохи більше — майже 10 тисяч гривень, але в кінці року він придбав квартиру за 110 тисяч. Його колега Артем Маслов купив іномарку за 149 тисяч гривень, а заробив майже вдвічі менше — 76 тисяч.
У подружній парі депутатів Володимира і Наталії Сохань фінансова першість за дружиною, яка на підприємництві за рік заробила понад півмільйона гривень. Трохи менше — 432 тисячі гривень — на посаді голови Об'єднаної профспілкової організації Рубіжанських хімзаводів заробила Ольга Трофименко.
Кремінна: «скромні» і не дуже депутати
Цікаві декларації зустрічаються і в Кремінній. Наприклад, депутат і продавець непродовольчих товарів Дар'я Берішвілі декларацію заповнила, але не вказала в ній нічого: ні власності, ні доходів, тільки своє ім'я і посаду.
Загалом значними сумами багато хто з обранців похвалитися не можуть. Олена Любичева за рік заробила трохи більше ніж 10 тисяч гривень, секретар міськради Володимир Бабушкін — 41 тисячу, Катерина Терентьєва жила на менше ніж 25 тисяч соціальної допомоги.
Виділяється на загальному тлі Олег Мажуго, який заробив майже мільйон гривень, а готівкою зберігає 500 тисяч гривень, 200 тисяч доларів і 100 тисяч євро. Але і його «переплюнув» Олексій Філярський, який заробив майже 5 мільйонів гривень за рік.
У Сергія Солом'яного загальний дохід склав близько 650 тисяч гривень. Готівкою і в банку зберігає понад 250 тисяч. Майже 700 тисяч гривень доходу декларує Олександр Шахов, проте це гроші, зароблені його дружиною-підприємницею.
І завершує список найзаможніший обранець. Мер Володимир Струк, судячи з декларації, надає перевагу елітним автомобілям: Лексус за 2 мільйони гривень, Мерседес за 350 тисяч. У нього залишилася нерухомість в окупованих Луганську і Криму, після 2016 року придбав житло в Кремінній, Києві та Київській області. У 2019 Струк заробив понад 300 тисяч гривень, а на двох з дружиною готівкою і в банку зберігає понад 17 мільйонів гривень, 1,2 мільйона доларів і 400 тисяч євро.
Сєвєродонецька районна рада: відомі імена, вагомі суми
У новоствореній райраді зібралися люди досить заможні. Андрій Ажипа, наприклад, зберігає готівкою півмільйона гривень, а підприємець Роман Будков за рік заробив майже 1,9 мільйона. Ярослав Вельможний зі своїх доходів декларує 95 тисяч гривень подарунка, володіє 11 428 одиницями криптовалюти. А ось його батько і мачуха тільки готівкою зберігають понад 850 тисяч гривень.
Владислав Бекетов за рік заробив менш як 30 тисяч гривень, але готівки в запасі — 200 тисяч. Сергій Кулеба, який володіє нерухомістю в Києві й там же, ймовірно, живе, зберігає 250 тисяч, але вже в доларах. При річному доході 52 тисячі гривень.
Роман Водяник з дружиною позичили третім особам понад 600 тисяч у національній валюті, а також 75 тисяч доларів. Сімейна пара Глущенко (Ігор — депутат) за рік заробила трохи більше ніж 110 тисяч гривень, але готівкою зберігають 65 тисяч доларів.
Ще одне подружжя, в якому і чоловік і дружина депутати Сєвєродонецької райради — Ростислав і Вікторія Дубові. Готівкою і в банку сім'я зберігає майже півмільйона гривень, понад 100 тисяч доларів, 90 тисяч євро. При цьому за 2019 рік задекларовано тільки доходи дружини: 1750 гривень відсотків і матеріальна допомога 4300 гривень.
Дружина депутата Олександра Матросова Катерина володіє автомобілем Порше за 950 тисяч гривень і БМВ за 850 тисяч, заощадження сім'ї — понад 5 мільйонів гривень і 150 тисяч доларів.
Ірина Сафронова зберігає готівкою 1,5 мільйона гривень і 25 тисяч доларів. Костянтин Сухов за рік заробив майже 1,5 мільйона, ще півмільйона гривень і 40 тисяч доларів зберігає готівкою. Але не декларує ні нерухомість, ні транспорт.