
Дистанція та Дід Мороз онлайн. Як на Луганщині організовують дитячі Новорічні свята
В умовах карантину масові заходи заборонені. Але перед Новим роком малюкам так хочеться свята. Особливо в прифронтових районах, де у дітвори й так не дуже багато приводів для радості.
Який вихід придумали в садках і школах — дізнався Східний варіант.
Шукаємо варіанти: досвід прифронтових шкіл
Для Золотовської багатопрофільної гімназії Новий рік завжди був особливим святом. Директор Роман Заїка традиційно перевтілювався в Діда Мороза, збирали подарунки. Всі 248 учнів з нетерпінням чекали цього свята.

«Ми завжди активно готуємося до Дня Святого Миколая. Завжди святкова благодійна акція. Потім завжди був новорічний ранок, а в завершенні низки свят — вертеп», — говорить заступниця директора гімназії Людмила Заїка.
Зараз школа на змішаному навчанні. Цього року поки шукають варіанти, як поєднати свято з карантинними обмеженнями.
«Розглядаємо кілька варіантів. Оскільки всіх разом не можна збирати, може, вчителі стануть “аніматорами”, будуть заходити вітати в кожен клас. І напевно додамо онлайн-формат, запишемо відео. Остаточне рішення буде в понеділок, ще потрібно почути думку батьків. Звичайно, хочеться привітати дітей соціально незахищених категорій», — додає заступниця директора.
В рамках карантинних обмежень навчальні заклади можуть самі вирішити, як саме святкувати та чи відзначати ці дні взагалі, пояснює директорка Комишуваського навчально-виховного комплексу Олена Богданова.
У них же для початкової школи планують новорічні ранки.
«Якщо раніше всі 4 класи були разом, то зараз можна тільки по 2. У нас зал великий, хол, де проводимо ранки. А діток в класах по 10-11 осіб. Ми в цьогоріч відкрили хаб. Старшокласники там хочуть зібратися ввечері, подивитися новорічний фільм, попити чайок, але теж не більше 10 осіб. Ось такі новорічні вечори — і поспілкуватися, і новорічний настрій отримати», — додає директорка.
Діти хочуть свята!
У НВК вже проходять виставки новорічних виробів, прикрашають школу і класи. 17 грудня поставлять ялинку. І вже проводять Андріївські вечорниці.
Хоча вони зазвичай бувають після Нового року, різдвяного тижня, але у 2021 початок року відразу ознаменується більш строгим карантином. Тому вечорниці вирішили перенести.
«Дітям хочеться свята, дива. Це дуже важливо. Дивлячись на них, і сам заражаєшся цим настроєм. Ми налаштовані позитивно. Намагаємося налагоджувати життя в цих умовах і водночас виконувати всі норми. Хочеться зробити все можливе, щоб свято у дітей не забрати. Тим більше, що у нас поки сильно діти не хворіють. Пік захворюваності пройшов в листопаді», — говорить Олена.
«Сніжинки» і «зайчики» без глядачів
У НВК навчаються і дошкільнята. Вони без свята теж не залишаться.
«У садку кожна група — окремо. Буде ялинка, правда без хороводу, щоб діти не стояли разом. Нові ігри розважальні придумуємо. Ранки будуть без батьків», — додає керівниця навчального закладу.
Подібна позиція у багатьох дитсадків області. Так що батьки дошкільнят вже щосили готують новорічні костюми.

«Згідно з Постановою МОЗ України від 22.09.2020 №55 “Про затвердження протиепідемічних заходів в закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” масові заходи на Новорічні та Різдвяні свята за участю всіх вихованців проводитися не будуть. Новорічні ранки відбудуться для кожної групи окремо в музичному залі згідно з затвердженим графіком і з дотриманням дистанції. А сам графік складений таким чином, що є інтервал для проведення дезінфекції поверхонь і провітрювання приміщення», — пояснює завідувачка дитсадка №8 «Світлячок» (Лисичанськ) Тетяна Бражникова.
«Помилуємося фотографіями»
Батьки в основному до всіх обмежень ставляться з розумінням.
«Звичайно, дуже хочеться подивитися на ранок, але здоров'я дітей дорожче. Я встигла побувати тільки на одній виставі у свого сина. До речі, було дуже потішно, що батькам роздали аркуші з зображенням тварин і прорізами для очей. Потрібно було тримати цю “маску” біля обличчя, щоб дітки не впізнали батьків і не побігли відразу до них. Можливо, найменшеньким в цьому сенсі навіть легше без батьків-глядачів. Ну а ми подивимося на фотографії поки що», — вважає мама 4-річного Гліба Анастасія.
«Знаєте, свята трохи відходять на другий план. Більше хвилює дистанційна освіта і якість знань. Вважають, що саме в цьому нашим дітям зараз не щастить», — додає мама школярки Ілона.
Тим часом в Сєвєродонецьку святкову виставу для дітей готує Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр.
Малюків запрошують на казку «Подарунок Святого Миколая». На виставі потрібно бути в масці та дотримуватися дистанції.
Читайте також Як ковід (не)вкрав Різдво: за якими правилами в Маріуполі пройдуть дитячі ранки
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.