Новорічні свята та локдаун: як працюють банки, ПФУ та екстрені служби Луганщини
У новорічні свята українці більше відпочиватимуть. Що варто знати у цей час?
Цьогоріч 1-го, 7-го та 8-го січня — офіційні вихідні, проте за 8-ме доведеться відпрацювати 16-го.
Більш того, уряд впровадив з 8-го по 24-те січня локдаун.
Дізнались, хто і як працюватиме — у матеріалі "Східного варіанта".
Гроші та документи
Співробітники тридцяти одного відділення Приватбанку на Луганщині найближчі два тижні працюватимуть за змішаним графіком, розповів Едуард Фільчаков, директор Сєвєродонецького відділення «ПриватБанку»:
"31-го грудня та 6-го січня режим роботи відділень буде скорочено на одну годину. З 1-го по 3-є січня, а також з 7-го по 10-тє січня відділення не буде працювати, і всі доступні операції будуть доступні у Приват24. Також цілодобово буде працювати допомога онлайн та гаряча лінія 3700. У період локдауну відділення будуть працювати у стандартному режимі. Також слід нагадати, що за допомоги Приват24 можна онлайн робити покупки, платити за комунальні послуги та багато чого іншого".
Січневі виплати пенсіонери отримають без затримки — каже Ольга Шарунова, начальниця головного управління пенсійного фонду України в Луганській області:
"Як і минулого року, так і цьогоріч виплат пенсій у грудні за січень не буде відбуватися. Січневу пенсію усі пенсіонери отримуватимуть згідно з графіком виплати пенсій з 4-го по 25-те січня".
31-го грудня 15 відділень Пенсійного фонду працюватимуть за скороченим графіком, до 16-ї години:
"4-го січня ми починаємо працювати у 2021 році. Працюємо 4, 5, 6 січня у звичному режимі. 8 січня перенесено на 16 січня, тобто далі тиждень у нас з 12-го січня по 16-те — повний робочий тиждень і за графіком роботи".
Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), а також офіси соціального захисту населення також працюватимуть у режимі, визначеному урядом України. Локдаун ніяк не вплине на роботу установ.
Екстрені служби
А ось медики швидкої, поліцейські та рятувальники працюватимуть як завжди 24/7 та у посиленому режимі. Тільки медиків у новорічну ніч в області чергуватиме 53 бригади, розповів Дмитро Кісельов, гендиректор Луганського регіонального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
"Для нас немає виключення. Працюємо як і у всі дні з посиленням на свята. Тому що у святкові дні частіше виникають різні надзвичайні ситуації. В плані того, що запускають феєрверки, в алкогольному сп’янінні компанія вчиняє “розбірки”. Це може значно відбиватися на роботі швидкої".
З першого січня, розповідає Дмитро, почнуть діяти нові правила з оформлення та розподілу викликів. Їх ділитимуть на чотири категорії.
"Раніше ділили на дві категорії, зараз на чотири. Це не буде мати ніякої різниці для населення. Всі виклики, як би їх не називали, вони залишаються для нас екстренними та невідкладними, за виключенням невеликої кількості викликів, які є для нас непрофільними. Ця нова градація створена більше для зручності підрахунку статистики".
Зміниться також й порядок фіксації викликів. З нового року всі виклики надходитимуть до єдиного диспетчерського центру у Старобільську. Звідти й керуватимуть усіма бригадами.
"Усі виклики обслуговуватиметься згідно з тими термінами, які нам диктує чинне законодавство. У першу чергу обслуговуватимуться виклики на вулиці, в громадських місцях, виклики до вагітних, дітей, або до тих, хто знаходиться в екстренному стані".
Також 24/7 чергуватимуть поліцейські, рятувальники та працівники служби автомобільних доріг.
Номери екстрених служб України:
🚒 101 — Держслужба з надзвичайних ситуацій;
🚓 102 — поліція;
🚑 103 — швидка медична допомога.