"Разом до перемоги": як Латвія допомагає Україні на Донбасі
Сьогодні місто Кремінна, що на Луганщині, відвідала делегація Латвійської республіки та заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Латвія з 2014-го року допомагає Україні. Цього разу до Станиці Луганської доставлено вже 25-й вантаж з гуманітарною допомогою вагою 10 тонн.
Про важливість підтримки країн-сусідів та бойову готовність України дізнався "Східний Варіант".
Підростаючі захисники
У Луганському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії" відбулась зустріч заступниці міністра оборони Ганни Маляр та делегації Латвійської Республіки на чолі з Парламентським секретарем Міністерства оборони Латвійської Республіки Байбою Блодніеце.
Гостей зустріло керівництво ліцею. Після привітання Латвійської делегації та ознайомлення з умовами підготовки юнаків гостям була проведена екскурсія у навчальному закладі.
Представники Міністерства оборони привезли гуманітарну допомогу, яку буде відвантажено у Станиці Луганській.
Для гостей ліцей підготував привітальний виступ. У актовій залі кадети заспівали пісню про українську армію.
Ганна Маляр висловила вдячність та віру у майбутню перемогу України.
"Сьогодні Україна стоїть на плечах військових. Це наша основа. Дуже добре, що у цієї основи є таке прекрасне підростаюче покоління. Дуже круто, що ви ще й співаєте. Це дуже надихає", — відмітила заступниця міністра оборони України.
"Ми розуміємо вас дуже добре"
Парламентська секретарка Міністерства оборони Латвійської республіки Байба Блодніеце розповіла, що з 2014-го року Латвія весь час підтримує зв'язок з Україною. Зокрема це політична і гуманітарна допомога. За її словами, Латвійська республіка допомагає настільки, наскільки це в її силах.
Байба Блодніеце додала, що і цього разу Латвія пожертвувала важливі гуманітарні речі для України.
"Напруженість на кордонах України зростає. Ми намагаємося зі свого боку в Європі робити все, щоб цей конфлікт можна було вирішити дипломатично. Але ми тут, щоб показати вам не тільки те, що ми словами підтримуємо вас, але й готові бути тут. І справді стояти за вами й бути поруч", — зазначає парламентська секретарка Міністерства оборони Латвійської республіки.
Вона уточнила, що гуманітарні вантажі Латвійська республіка надає Україні чотири рази на рік. До Станиці Луганської доставлено вже 25-й вантаж з гуманітарною допомогою вагою 10 тонн. У таку допомогу входить їжа, одяг, взуття, засоби гігієни та дезінфекції.
"Ми розуміємо вас дуже добре, тому що у нас теж такий самий сусід, як у вас. І ми намагаємось робити усе, щоб обмінятися інформацією та підтримувати один одного", — додає Байба Блодніеце.
Армія потужна й оснащена
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр висловила вдячність партнерам з Латвії.
"Для нас дуже важлива ця підтримка. І йдеться не лише про гуманітарну допомогу. Йдеться і про політичну допомогу, і про моральну підтримку. Латвія дуже добре знає, що таке російські імперські амбіції. І тому нам вкрай важливо в ці складні часи бути разом", — додає Маляр.
Вона зауважила, що на цей час дуже важливо, щоб якомога більше країн у світі були союзниками України та здійснювали політичний тиск на Росію, а також займали чітку позицію осуду Росії за збройну агресію на території України.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр додала, що загроза можливого просування російських військ територією країни існує з 2014-го року.
"Це є процес війни. Загроза є щодня. І ми щодня готові для будь-яких викликів. Ми розглядаємо всі можливі сценарії. І ми готуємося до всіх можливих сценаріїв", — наголошує вона.
Ганна Маляр розповіла, що на цей час розвідка інформує про те, що накопичення російського військового контингенту, яке постійно відбувається з різною інтенсивністю на кордоні України та Росії, недостатньо для того, щоб говорити про те, що ескалація може відбутися саме зараз.
"Ми на сьогодні не фіксуємо створення ударних груп. Натомість ми постійно фіксуємо рух техніки, особового складу. Це то накопичення, то відвід військ та особового складу", — зазначає заступниця міністра оборони України.
Вона додала, що збройні сили України відрізняються від тих, що були 8 років тому: армія потужна й оснащена. Відповідно, ситуація, що була у 2014-му році, не може повторитися.
"Не забувайте, що сьогодні понад 400 тисяч осіб в Україні — це учасники бойових дій. Це люди, які мають бойовий досвід. Не забувайте, що Президент України Володимир Зеленський призначив керівниками армії бойових командирів з бойовим досвідом", — уточнює Ганна Маляр.
За її словами, ускладнення ситуації не стане несподіванкою.
"Ми повинні вірити своїм збройним силам. Не потрібно поширювати паніку. Тому що інформація має вірусний характер. Ніхто не може дати стовідсоткових прогнозів, тому що це динамічний політичний процес. Але сьогодні Україна готова дати відсіч агресору та має потужну підтримку з боку Заходу. Україна має силу чинити опір", — зазначає заступниця міністра оборони України.