
Від перепалок у Фейсбуці до бійки на вулиці: "битва за голоси" у Кремінній
Звинувачення у хабарництві, напад на агітаторів і справжні баталії в соцмережах. За кілька днів до місцевих виборів на Луганщині киплять пристрасті. «Східний варіант» розповідає подробиці
Кремінна з населенням трохи більше ніж 20 тисяч жителів як мінімум кілька років не потрапляла в політичні «шторми».
Але у 2020-му несподівано все змінилося.
Хабар чи наклеп? Версія слідства
17 жовтня місцеву ЗМІ облетіла новина з гучним заголовком: «Відкат» за укладення договорів підряду — затриманий перший віцемер. У Луганській обласній прокуратурі повідомили: правоохоронці викрили та затримали першого заступника міського голови на Луганщині. І не просто, а просто під час отримання хабаря в службовому кабіне

За версією слідства, чиновник вимагав від товариства з обмеженою відповідальністю «відкат» у розмірі 10% за визнання підприємства переможцем тендеру й укладення договорів на виконання робіт з доброустрою території міста. І навіть отримав від місцевого підприємця 46 тисяч гривень за підряди на капітальний ремонт тротуару й облаштування скейт-парку. Відзначається, що це вся сума хабаря.
Слідчі та процесуальні дії тривають. Вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру й обрання запобіжного заходу. Прізвище затриманого правоохоронці не називають.
Але новини про будівництво скейт-парку періодично з'являються на сторінці Кремінської міської ради. Уже після повідомлення про хабар опублікували інформацію про те, що за результатами проведеного тендеру підрядною організацією ТОВ «Ентранс» виконані роботи з облаштування асфальтобетонного покриття скейт-майданчика площею 459 квадратних метрів на суму 227 тисяч гривень. Також проведено тендер на постачання та установку елементів скейт-парку на суму 386 тисяч гривень.
Першим заступником мера є Георгій Дзівульский.
Підступи конкурентів: версія міського голови
Кремінський міський голова Юрій Прокопенко, який і в цьому році балотується в мери, пояснює ситуацію нечесною політичною боротьбою:
«Той випадок, який стався в міській раді 16 жовтня, я розцінюю як політичний тиск і залякування з боку мого опонента. Мій конкурент готовий на будь-які брудні методи, щоб прийти до влади в нашому з вами місті. Я заявляю — нас не залякати! Прошу всіх жителів нашої громади 25 жовтня прийти на вибори, правильно проголосувати та не дати пройти тій нечисті до влади в нашому місті».

Імені опонента чинний мер не називає. Можна припустити, що мова йде про Володимира Струка.
Струк — політик з Луганська, там очолював район «Ювілейний». За даними сайту «Миротворець», він підтримував бойовиків так званої «ЛНР», пізніше посварився з кимось із ватажків окупантів і змушений був виїхати. Через кілька років з'явився вже в Кремінній. У 2019 балотувався до Ради, але так і не пройшов.
З газовим балончиком на агітаторів
У 2020-му на місцевих виборах Струк, точніше ще до їх офіційного старту, проявляв себе активно. До речі, балотується він від «ОПЗЖ». Його благодійний фонд організовує концерти, періодично роздає жителям допомогу і так далі. Але не все так гладко.
Днями поліція повідомила, що в Кремінній на вулиці Дружби парубки в балаклавах напали на агітаційний намет «ОПЗЖ» і порізали його ножем. І побилися з немолодими вже агітаторами. Подробиці один з агітаторів розповів журналістам каналу «Донбас Онлайн»:
«Тут був намет, стояв столик з газетами. Підбігли чотири людини. Почали перевертати й рвати цей намет, розкидали все. Молоді, років по 25. Їх прогнали. Поки подзвонили, поки підняли цей намет — вже підбігають 10 осіб, знову все розкидають. Накидаються на Олексія Володимировича (представник партії, — прим. Автора) і ще двох чоловіків, починають їх бити й бризкати газовим балончиком».

«Люди приїхали цілеспрямовано, у них були нашивки “Національного корпусу”. Були люди, які тільки проводили відеознімання. Мабуть, щоб потім її комусь надати й отримати матеріальну винагороду», — додає сам Олексій Удовенко.
Уточнимо, що він також є представником благодійного фонду Володимира Струка.
У самому «Національному корпусі» Луганщини свою участь в інциденті не підтверджують, але і не спростовують.
Зараз поліціянти проводять невідкладні слідчо-оперативні дії, встановлюють людей, причетних до скоєння правопорушень та розв'язують питання про кваліфікацію даних подій.
«Насильство під час виборчої кампанії є неприпустимим методом політичної боротьби, який зазвичай обертається проти самих ініціаторів насильства. Зазначений випадок навряд чи вплине якимось чином на процедуру волевиявлення громадян. Сподіваємося, що поліціянти в найкоротші терміни знайдуть зловмисників і встановлять «замовників», — зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Луганській області Олексій Кормілецький.
Поле битви — Фейсбук
Чи то до Кремінної останнім часом дісталася славнозвісна «президентська диджиталізація», чи то тема вже дуже наболіла, але в місцевих Фейсбук-групах пристрасті киплять неабиякі.
В постах, а особливо коментарях, летить критика і звинувачення. Обговорюють переважно саме двох кандидатів на пост міського голови Юрія Прокопенка та Володимира Струка.
Одні учасники твердять про корупцію чинного мера, інші звинувачують його опонента в сепаратизмі й кажуть, що він «приведе до міста Луганськ». Часом переходять на особистості й самих учасників.
Хай там що, після 25 числа пристрасті стихнуть. А активним коментаторам, мабуть, не варто забувати — життя триває і після виборів, а вчорашнім опонентам жити в одному місті, ходити в одні й ті ж магазини та зустрічатися на дитячих майданчиках. Якщо, звичайно, мова йде про реальних людей, а не проплачених ботів і любителів повчити життю з інших областей і країн.
Читайте також: Напади на кандидатів і порушення правил агітації. Як завершується виборча кампанія на Донеччині
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.