
Як Червоний Хрест рятує водопостачання Попасної
Тепер 3,5 тисячі містян будуть з водою цілодобово
Першу партію поліетиленових труб від Міжнародного Комітету Червоного Хреста – а це тисяча двісті метрів – привезли до західної фільтрувальної станції Попаснянського водоканалу у селищі Білогорівка.
Хто платить?
Водоканалу це не коштувало ні копійки, каже заступник директора Попаснянського водоканалу Сергій Алєксєєв. За все сплатив Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Проте, ціну можна Легко дізнатися на офіційному сайті виробника.
“Труба поліетиленова 315 міліметрів у діаметрі коштує в середньому півтори тисячі гривень за метр погонний. То ж не складно підрахувати, що ті 3 кілометри труби, що Червоний хрест планує привезти до весни, коштуватиме чотири із половиною мільйони гривень”, – пояснює заступник директора Попаснянського водоканалу.
Укладатимуть труби працівники водоканалу самостійно, своєю технікою, уточнює Алєксєєв.
“Це для нас навіть краще. За попереднім досвідом наших колег із Донецької області, підприємства “Вода Донбасу” видно, що підрядники роблять це довше та дорожче”, – пояснює він.
Що трапилось зі старим водогоном?
“Він має повний моральний та фізичний знос. Строк експлуатації більшості наших водогонів – 50 років. Ще більше погіршило його стан, що він проходить по лінії розмежування, тож обстріли, вибухи мін пошкодили його у деяких місцях майже повністю. Це надає додаткове навантаження на систему. Ми втрачаємо багато води ще до того, як вона дістанеться споживача”, – розповідає Алєксєєв.
Фахівчиня Міжнародного Комітету Червоного Хреста Олена Лошакова додає, що спеціалісти не можуть дістатися розривів трубопроводів через мінні поля. Це одна з причин, чому МКЧХ звернув на це увагу.
“Цей проєкт спрямований на підтримку Попаснянського водоканалу заради того, аби люди по обидва боки від лінії розмежування були забезпечені питною водою. Як ви знаєте, водогони вздовж лінії розмежування потрапляли й під обстріли та зношені частково через відсутність ремонту. Тому що через замінування території у фахівців обмежений доступ до цих ліній”, – каже Лошакова.
Для кого це робиться?
ПВК обслуговує понад 180 км магістральних трубопроводів та розподільчих мереж. Комунальне підприємство «Попаснянський водоканал» зараз є основним постачальником питної води для 350 000 людей по обидві боки від лінії розмежування.

“Кількість абонентів, яка буде забезпечена безперебійною послугою вже цією весною, близько 3500 абонентів. Це центральна частина міста Попасна. Червоний хрест цьогоріч передає нам понад 21 кілометр труб різного діаметру. На Попасну піде тільки частина з них. Частина з них будуть використані для забезпечення сіл Новотошківка, частина для 6 селищ Станично-Луганського району”.

“Загалом, починаючі з 2014-го року, МКЧХ забезпечив Попаснянський водоканал трубами, технікою та обладнанням для реабілітації, паливом, фітингами, покрівельними матеріалами, приладами обліку, пристроями для пошуку витоків води та реагентами тощо. МКЧХ побудував дві нові водонапірні башти в Попасній замість зруйнованої обстрілами”, — резюмує Олена Лошакова.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.