Червоний хрест у Слов'янську: як отримати допомогу організації
У Слов'янську міська організація Червоного хреста працює з 2014 року. Зараз так само, як і багато волонтерських центрів, допомагає переселенцям і приймає пожертвування від містян. Хто може отримати тут допомогу та як взяти участь у підтримці переселенців — дізнався «Східний варіант».
Допомога від Червоного хреста
Голова організації Червоного хреста Слов'янської громади Олена Домашова показує нам склад одягу, розсортованого за віком та статтю. Він надійно упакований і чекає на тих, хто його потребує.
«Це все місцеві жителі несуть, а ми роздаємо за необхідності. Хоча зараз одягу вже достатньо», — розповідає Олена Домашова.
До невеликого офісу Червоного хреста, що знаходиться за адресою Соборна площа, 2-а, постійно приходять люди. Хтось за тими ж речами, хтось за продуктами. Допомогу надають усім.
З початком російської агресії в Україні діяльність Червоного хреста стала ще актуальнішою, адже до Слов'янська щодня прибувають переселенці з міст, які бомбардують зараз російські окупанти.
Слов'янськ зараз порівняно тихе місце, тож сюди щодня привозять десятки, якщо не сотні жителів Сєвєродонецька, Попасної, Рубіжного та Ізюма. Вони всі мають необхідність у речах найпершої потреби.
«Зараз ми насамперед допомагаємо переселенцям, що знову прибули. Але й місцевих не забуваємо. Багато приїхало з Попасної Луганської області, 70 людей з Ізюма. Ми передали їм одяг, ковдри, подушки, продукти. Ще є переселенці у протестантській церкві, їм також передаємо необхідне. Люди приносять речі, продукти, засоби гігієни, навіть дитячі книги», — додає керівниця Червоного хреста.
Поки ми спілкуємось, приходять люди. Олена Домашова передає їм продукти — заморожене м'ясо. Це виявилися місцеві жителі, які потрапили у скрутне становище. Гроші перевести в готівку проблемно, та й взагалі з продуктами в Слов'янську непросто. Втім, як і у багатьох українських містах.
Працює Червоний хрест у Слов'янську та Святогірську. Причому не лише у себе в офісі, а й розвозить продукти та речі за адресами.
“У нас есть патронажная служба. Волонтеры и патронажные сестры помогают пожилым людям, «У нас є патронажна служба. Волонтери та патронажні сестри допомагають людям похилого віку, які не можуть вийти з дому. Їм також возимо продукти, медикаменти. Є у нас постійні підопічні бабусі, яким ми допомагали до активних бойових дій. Але також у міру сил допомагаємо, наприклад, інвалідам, які звертаються до нас регулярно за телефонами гарячої лінії», — пояснює Олена Домашова.
Що потрібно насамперед
На запитання, у чому зараз перша потреба, голова Червоного хреста повідомляє, що завжди потрібні продукти.
«Речей несуть багато, їх у нас достатньо. А от продукти, насамперед овочі, потрібні постійно», — каже керівниця.
Також Олена Домашова додає, що допомогу вони надають великою мірою завдяки пожертвуванням, не від якихось фондів, а від звичайних місцевих жителів. Що люди принесуть, те і йде на підтримку нужденним.
Для зберігання речей Червоний хрест використовує підвальне приміщення Центральної бібліотеки, де розташований офіс. Тут же ховаються під час повітряної тривоги.
Як допомогти Червоному хресту, а відповідно і переселенцям, які прибувають до Слов'янська?
Для цього є єдиний телефон гарячої лінії: 050-224-26-38.
Приносити будь-яку посильну допомогу, як і отримати її, можна за адресою Центральної бібліотеки Слов'янська: Соборна площа, 2-а.