
"1500 кілометрів аби поєднати схід та захід": як у Краматорську зустріли Поїзд Єднання
Поїзд №104 проїхав понад 1500 кілометрів всією Україною. Він вирушив 16 лютого у День єднання з Ужгорода та прибув рівно за добу наступного дня до кінцевої станції — Краматорська. У той же день 17 лютого потяг вирушив на захід знов через всю країну.
На кожній станції за маршрутом Поїзд Єднання зустрічали люди з прапорами та подяками й листівками для військових. Вони передали їх для бійців, які зараз захищають Україну на сході. Самі військові теж їхали цим поїздом.

Цьогорічний Поїзд Єднання подолав 9 областей України, де зупинявся на таких станціях:
- Мукачево — о 13:05;
- Свалява — о 13:40;
- Воловець — о 14:19;
- Лавочне — о 14:59;
- Славське — о 15:21;
- Львів — о 17:30;
- Полтава-Південна — о 6:22;
- Лозова — о 8:50;
- Слов'янськ — об 11:13.
- Краматорськ — об 11:40
Під час зупинок небайдужі українці підписували листівки, які працівники залізниці передали військовим, котрі боронять нашу державу на сході України.
“Доїхав за тисячу гривень зі Львова”
Боєць з позивним Гетьман сам родом з відомої вже на всю країну Чорнобаївки. На Донеччину повертається після поранення зі Львова.

“Я взагалі у захваті. Не думав, що такий комфорт буває. Тут все у вагонах добре зроблено. І посадкові місця, і туалети, зарядки для телефонів. Доїхав за тисячу гривень зі Львова. У порівнянні з автобусом це дешевше в рази. Я б усім радив покататися у такому вагоні”, — каже Гетьман.


Завантаженість потягу пасажирами була 70%
Персонал Поїзда Єднання теж задоволений поїздкою. Провідниця Надія каже, що розуміє важливість покладеної на них місії.


“Півтори тисячі кілометрів ми подолали аби поєднати схід та захід України. Вважаю це за велику честь. Завантаженість потягу пасажирами була 70%. Нас всюди дуже привітно зустрічали. Діти передавали листівки. Моєї колеги доньки теж принесли малюнки для бійців, листівки з побажаннями. Пасажири були ввічливі та вдячні. Ми теж їм за це дякуємо і дякуємо нашим захисникам, віримо у перемогу”, — каже провідниця Надія Жміковська.

Всередині потягу дійсно дуже комфортно. У вагонах встановлені камери спостереження, біля місць пасажирів є зручні ліхтарі та зарядні гнізда.

Символ Єднання
Пасажирам в потязі було не сумно. З ними їхав пес-символ Укрзалізниці — лабрадорка Емма.
Собака сприяє безпеці в потягу, а ще Емма виявилася дуже приязною та фотогенічною. З нею усі намагалися погратися та сфотографуватися.

Загалом це вже другий Поїзд Єднання, який пустила Укрзалізниця. Рік тому такий самий потяг теж рушив у День Єднання на схід України та привіз військовим листівки й підписані вдячними громадянами прапори.

Рік тому "Поїзд Єднання" провіз прапор України через 12 областей: від Рахова (Закарпатська область) до Маріуполя (Донецька область). Прапор було передано українським морякам. За повідомленням пресслужби Укрзалізниці, місце його перебування після початку повномасштабного вторгнення невідомо.
***
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Ексклюзив Як переселенцям отримати безплатну психологічну допомогу: контакти
Ексклюзив У поліції Донеччини розповіли про темпи евакуації з області
12 жителів сходу України воювали проти ЗСУ: їм повідомили про підозру
На окупованій Донеччині військовий Урал росіян розчавив автівку з цивільними біля КПП

Полонений китаєць розповів, що заплатив, щоб потрапити в армію рф, а вишкіл проходив завдяки жестам і мобільному перекладачу
Ще трьох людей евакуювали з Дробишевого та Лиману (відео)
У так званій "лнр" значні кадрові проблеми в екстреній медичній допомозі: що відомо
Ексклюзив Загарбникам не вдалося організувати ще два сектори наступу на Донеччині

На Покровському та Лиманському напрямках сьогодні відбулося найбільше боїв: подробиці
Актуально Як переселенцям отримати гуманітарну допомогу від громади поштою
