
Сьогодення та майбутнє Донбасу. У Краматорську обговорили найвдаліші проєкти, реалізовані на Донеччині
«Перезавантаження» регіональної економіки та важливі інфраструктурні проєкти. Читайте, що чекає Донецьку область наступного року
Цього тижня в Краматорську пройшов форум «Схід можливостей». На ньому інформували жителів Донецької та Луганської областей про найбільш успішні проєкти, які були реалізовані на Донбасі останнім часом за підтримки донорських організацій.
Також говорили про налагодження взаємодії з представниками місцевих громад, які живуть на підконтрольній території, спілкувалися з жителями областей і з керівниками територіальних громад Донецької та Луганської областей.
Організатором форуму виступило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Захід проходив в рамках проєкту Демократичне врядування в Східній Україні (DG East) USAID Ukraine — USAID України за фінансової та технічної підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Під час заходу керівники Донецької та Луганської областей Павло Кириленко та Сергій Гайдай представили напрацьовані напрямки розвитку регіонів.
Було анонсовано чимало важливих інфраструктурних проєктів.
Наприклад, реконструкція 12 гуртожитків для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), будівництво трьох індустріальних парків і запуск електробусного сполучення між містами Донецької області.
Одним з найважливіших напрямків інфраструктурних проєктів заступник міністра з питань окупованих територій Ігор Яременко назвав облаштування наявних і будівництво нових контрольно-пропускних пунктів (КПВВ) на лінії розмежування.

«Буквально місяць тому було відкрито КПВВ в Щастя, побудоване з нуля. Далі була відкрита нова сервісна зона на КПВВ “Новотроїцьке”. Це те, що звичайні люди будуть бачити, перетинаючи лінію розмежування. Бачити, як цивілізована, абсолютно прекрасна і щира Україна їх чекає тут, на контрольованій території».

Керівник Донецької обласної адміністрації Павло Кириленко розповів, що Донецьку область чекає «перезавантаження» регіональної економіки на основі smart-спеціалізації для економічного зростання.
Він зазначив, що зовнішня агресія, через яку окупована частина Донецької області, негативно вплинула на соціально-економічний потенціал та інвестиційну привабливість Донбасу. Сформувалися специфічні потреби з відновлення зруйнованих територій, розбудови інфраструктури на лінії зіткнення і захисту внутрішньо переміщених осіб.
«Але, попри це, Донеччина сьогодні — це промисловий регіон з потужним потенціалом. Область посідає друге місце за обсягами реалізованої промислової продукції, третє — за обсягом прямих іноземних інвестицій і є лідером в реалізації інноваційної продукції промисловими підприємствами», — підкреслив Павло Кириленко.
Основною метою форуму стало відкрите спілкування представників влади з мешканцями області, а також налагодження взаємодії з представниками місцевих громад.
До початку форуму жителі Донецької та Луганської областей за допомогою спеціального чат-бота мали можливість поставити питання, що їх хвилюють, Міністру реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексію Резнікову і головам Донецької та Луганської обласних адміністрацій Павлу Кириленку і Сергію Гайдаю.
Питання, які надсилали мешканці регіону, стосувалися абсолютно різних тем: про перетин КПВВ в умовах карантину, про житлове кредитування переселенців і компенсації за зруйноване в ході війни житло.
Відповіді на ті питання, які не встигли озвучити під час форуму, пообіцяли згодом опублікувати на сайтах Міністерства та держадміністрацій в соціальних мережах.

«Я виступаю за те, щоб ми більше спілкувалися один з одним, робили обмін думками, запитами, і спільно знаходили вирішення тих чи інших завдань. Проблем, в принципі, не існує. Є завдання, які треба вирішувати. Я думаю, що ми здатні це зробити», — зазначив Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Голова Донецької обладміністрації Павло Кириленко розповів, що зараз триває створення трьох індустріальних парків в містах Лиман, Костянтинівка і Маріуполь, а завдяки проєкту «Велике будівництво» в області завершено ряд соціально значущих інфраструктурних проєктів.
Уже прийняли своїх учнів 5 оновлених шкіл, 5 садів, завершено ремонт і будівництво п'яти стадіонів. У поточному році вже відремонтовано 88 км доріг і 5 мостів.
Також стало відомо, що вже у квітні 2021 року Міністерство з питань тимчасово окупованих територій представить стратегію економічного розвитку Донбасу. Вона буде створена на основі цілих 42 міжнародних прикладів.
Також під час заходу були представлені донорські програми та проєкти, які реалізуються в Донецькій і Луганській областях і успішні кейси роботи Мінреінтеграціі. Зокрема, відкриття сучасного сервісного центру на КПВВ «Щастя».
У ньому всі громадяни України по обидва боки лінії зіткнення можуть отримати всі соціальні й адмінпослуги, безкоштовну правову допомогу. Передбачені відділення Ощадбанку, Нової пошти, кімнати матері та дитини, аптека тощо.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.