
"Влаштували ковідний геноцид": чому під російським посольством у Києві вимагали нових санкцій для РФ
У Києві громадські організації виступили проти закриття окупованих територій і фактичного геноциду людей, хворих на Covid-19, з боку окупаційної влади. Як проходив мітинг — у фоторепортажі «Східного варіанту».
Російська Федерація на окупованих територіях фактично вбиває людей, хворих на Covid-19, не даючи їм належного лікування та сертифікованої вакцини. Із такою заявою представники громадських організацій прийшли на протест під посольство Російської Федерації в Києві.

Кореспондент «Східного варіанту» побував на акції та зафіксував головні вимоги протестувальників.
Зранку понеділка під посольством Російської Федерації в Україні зібралося близько десяти представників громадських організацій. Вони принесли плакати з написами «Росія вбиває», «Дайте доступ до вакцин», «Росія зробила з Донецька концтабір».

Керівник ГО «Донбас-SOS» Костянтин Рєуцький розповів, що причиною акції протесту стали трагічні повідомлення з ОРДЛО — багато людей в окупації гинуть від Covid-19, не отримуючи належної медичної допомоги та не маючи можливості провакцинуватися.

Це сталося, тому що контрольовані Росією бойовики фактично закрили КПВВ зі свого боку, заблокувавши людей на окупованій території, які можуть виїхати звідти, лише отримавши спеціальний дозвіл. Такий дозвіл можна чекати кілька тижні, або навіть місяців.

Сертифікованої вакцини на окупованій території немає — лише російський «Спутнік V», який не визнається в більшості країнах світу. Таким чином люди стали вразливі до коронавірусної хвороби та опинилися у безвиході.

«Пандемія дуже стрімко поширюється в окупованій частині Луганської та Донецької областей» і забирає життя десятків людей щодня. Там не вистачає медикаментів та медиків, там величезні черги в лікарнях. Померлих від ковіду складають в коридорах лікарень», — зазначив Костянтин Рєуцький.
Учасники акції розклеїли на паркані фото з окупованої території, на якій зображені тіла людей, запаковані в поліетилен, які лежать у коридорах.

Протестувальники принесли до входу посольства РФ фігури, які нагадують тіла людей, на знак протесту проти «ковідного геноциду» з боку Росії.

«Ми вийшли на акцію, бо більшість з нас жила на території, яка зараз окупована. І в нас там залишилися родичі та знайомі. Ми переживаємо за них», — зазначив Костянтин Рєуцький.
Громадський діяч та журналіст Віталій Овчаренко зазначив, що підтримує зв’язок з людьми, які живуть під окупацією. Люди відзначають, що окупаційна влада значно зменшує статистику людських смертей від хвороби, тоді як насправді ситуація катастрофічна.

«Ми повинні рятувати наших людей там і маємо звертатися до представників української влади: треба на всіх майданчиках кричати про черговий злочин, який чинить Росія на окупованій території. Бо зволікання і відсутність голосної реакції дає Росії можливість і надалі чинити вбивства», — зазначив Віталій.

Громадські організації вимагають від української влади підняти це питання під час тристоронньої контактної групи та ініціювати нові санкції проти Росії, аби змусити окупантів принаймні випустити тих, хто бажає поїхати.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.