Автобус за 6 мільйонів. Який транспорт купували держструктури на Донбасі
Як поповнився автопарк чиновників сходу України та чим здивували правоохоронці у 2019–2020 роках — читайте в матеріалі
Державні закупівлі часто стають об'єктом підвищеної уваги серед громадян і активістів. Неодноразово розслідувачі або ж правоохоронці виявляли надмірні витрати бюджетних коштів.
Активісти зі Слов'янська вирішили дізнатися, скільки автомобілів придбали за останні роки силові відомства і представництва центральних державних органів у 2019–2020 роках. «Східний варіант» дізнався подробиці.
Поліція Донецької області 2019 року придбала два легкових автомобілі на суму рівну майже 1 079 000 доларів і окремо був придбаний білоруський туристичний автобус вартістю в 6 000 000 грн.
2020 року поліція Донеччини придбала 2 легкових автомобілі по 400 000 гривень кожен.
Поліція Луганської області не відповіла на запит, пославшись на те, що це інформація з обмеженим доступом.
І, таким чином, не вдалося дізнатися, скільки грошей було витрачено на закупівлю.
Територіальне управління ДБР в Краматорську також не захотіло надавати інформацію щодо закупівлі авто і знову причиною є те, що така інформація означена службовою і не підлягає розголошенню.
Луганська обласна прокуратура за 2 роки придбала лише один легковий автомобіль за 578 270 гривень.
Донецька обласна прокуратура 2019 року придбала легковий автомобіль за майже 600 000 гривень та окремо Офіс Генерального прокурора передав обласній прокуратурі три легковики.
Примітно, що рік випуску автомобіля Toyota Corolla не вказано, а заявлена вартість склала майже 150 000 гривень, що дорівнює 5400 доларам. Перевіривши таку модель за таку суму на сайтах продажу авто Auto.Ria і RST.UA ми змогли побачити лише авто від 1997 до 2004 року випуску з пробігом.
Напрошується просте запитання, навіщо купувати та передавати обласним прокурорам такі старі та ненадійні автомобілі, але на жаль, тут відповіді немає.
Управління держпотребслужби в Донецькій області 2019 року придбало 3 автомобілі на суму в майже мільйон гривень. Однією з машин є старий ВАЗ за майже 50 000 гривень, який потребуватиме частого ремонту і це нестиме додаткові витрати.
Роки випуску даного автомобіля коливаються від 2001 до 2013, а це означає, що автомобілю може бути від 20-и до 8-и років.
Управління держпотребслужби в Луганській області придбало лише один автомобіль за 468 000 гривень.
Екологічна інспекція в Луганській області 2019 року отримала кросовер, однак не вказавши ціну та рік випуску.
Даний автомобіль є типу Hybrid, а саме поєднує звичайний двигун внутрішнього згоряння та електричний привід, що характерно для такого державного органу.
Якщо взяти за основу, що цей автомобіль був 2019 року випуску, то на одному з сайтів ми можемо побачити ціну в діапазоні від 900 000 до понад 1 000 000 гривень за одиницю.
Колегам екологам з Донецької області було передано 10 автомобілів.
Серед усього переліку можна побачити два аналогічних кросовери за 1 865 тисяч гривень. Однак більшу частину складають старі автомобілі, які явно несуть шкоду екології через великі викиди. У старих автомобілях під час їх створення не були враховані технології, які б зменшували викиди шкідливих речовин, а з часом вони лише посилилися.
Як бачимо, у сфері закупівель автомобілів, чиновники надають перевагу марці Renault. Купівля нових автомобілів повинна стати регулярною практикою, адже перші роки такі апарати не потребують серйозного ремонту, обслуговування та витрата палива більш економна.
Однак деякі підрозділи продовжують отримувати старі авто, обслуговування яких буде дорожче їх заявленої вартості. Пандемія коронавірусної інфекції відбилася і на цій галузі, адже багато засобів були перерозподілені.
За словами активістів, вони продовжать перевіряти таку інформацію і звернуться з запитами до міських рад Донеччини та Луганщини з проханням відзвітувати про закупівлі автомобілів за останній час.
Фото документів надано автором