
Безробітні та іногородні кандидати: хто претендує на владу в Краматорську
Які партії в ТОП-3 соцопитування і хто мітить на крісло мера — розібрався Східний варіант
Краматорськ — один з найбільших міст Донецької області, в якому діють потужні промислові підприємства. З 2014 року в ньому влаштувалася Донецька облдержадміністрація і ряд інших державних установ обласного рівня, яким довелося евакуюватися з Донецька.
З цього моменту місто фактично отримало статус обласного центру, що багато в чому визначило його привабливість для кандидатів на пост міського голови.
В ході осінніх виборів 2020 року на це крісло претендують 11 осіб.
Приїжджі, безробітні, безпартійні
Повний список кандидатів на пост Краматорського міського голови виглядає так:
- Олександр Гончаренко — директор з маркетингу та збуту ПрАТ «ЕМСС» безпартійний.
- Володимир Шеховцов — голова ОСББ, керівник ОСББ, голова Краматорського партійного осередку «Самопоміч».
- Андрій Панков — чинний міський голова, безпартійний.
- Яна Масло — безробітна, безпартійна.
- Володимир Мілаш — пенсіонер, безпартійний.
- Олексій Галан — директор Краматорського міського молодіжного та благодійного фонду «Милосердя», політична партія «Громада та закон».
- Юрій Трембач — директор ТОВ «Сателіт Сервіс», політична партія «Демократична Сокира».
- Володимир Ржавський — приватний підприємець, безпартійний.
- Олександр Охременко — заступник начальника паливно-транспортного цеху СО ПАТ «Донбасенерго» Слов'янська теплова електрична станція, безпартійний.
- Іван Заіченко — заступник начальника паливно-транспортного цеху СО ПАТ «Донбасенерго» Слов'янська теплова електрична станція, безпартійний.
- Юрій Савченко — заступник директора з питань безпеки ТОВ «Донметсплав», безпартійний.
Звертає на себе увагу той факт, що більшість депутатів не перебувають у політичних партіях.
Четверо зі списку проживають не в Краматорську. Наприклад, уродженка Донецька Яна Масло проживає зараз в селі Вовчак Мар'їнського району. А пенсіонер Володимир Мілаш живе в Селидовому.
Цікава ситуація з двома жителями Миколаївки — Олександром Охременком та Іваном Заіченком, які чи то одночасно займають одну і ту ж посаду заступника начальника паливно-транспортного цеху СО ПАТ «Донбасенерго», то чи дублюють роботу один одного на двох тотожних посадах.
Втім, як випливає з наведеного вище списку, частина кандидатів і зовсім безробітні.
Основні конкуренти
Згідно з опитуванням Міжнародного республіканського інституту IRI Ukraine, В трійку лідерів входять Андрій Панков, Олександр Гончаренко, Геннадій Суков.

При цьому, Суков взагалі не йде в мери, і його учасники соцопитування називали самі, позначивши як «міцного господарника».
Тому основна боротьба, мабуть, буде проходити між Андрієм Панковим і Олександром Гончаренком.
Андрій Панков

Останні 5 років чинному міському голові Краматорська Андрію Панкову вдавалося вдало лавірувати між різними «кураторами».
Однак зараз кон'юнктура в місті змінюється і діяти він буде, швидше за все, за ситуацією.
Олександр Гончаренко

Головний конкурент Панкова Олександр Гончаренко йде так само як і чинний голова, самовисуванцем, але має під ногами більш твердий ґрунт — каденцію, що закінчується він пропрацював депутатом міськради Краматорська від партії «Наш край».
Рішення йти в мери не було для нього спонтанним. Цей висновок можна зробити з того, що за кілька місяців до виборів він раптово активізував свою присутність в мережі Фейсбук, де почав висловлювати свою думку про внутрішньоміські і загальнодержавні проблеми, цікавитися думкою краматорців і запрошувати їх до обговорення.
Політичні кулуари
На місцеві вибори у Краматорську зареєстровані 12 політичних партій:
- «Команда Максима Єфімова «Наш Краматорськ »,
- ВО «Батьківщина»,
- «Демократична Сокира»,
- «Наш Край»,
- «Перемога Пальчевського»,
- «За Майбутнє»,
- «Голос»,
- «Партія миру та розвитку»,
- «Європейська Солідарність»,
- «Партія Шарія»,
- «Слуга Народу» і
- «Опозиційна платформа« За життя»
(Послідовність вказана відповідно до результатів жеребкування — авт.).
І за даними соцопитування, лідирують:
«Наш Краматорськ» — 28%,
ОПЗЖ — 22% і
«Слуга Народу» — 11%.
За ними з відставанням слідують «Євросолідарність» і «Партія Шарія».

Тенденції «Внутрішньої кухні»
Довгі роки реальним керівником Краматорська був колишній регіонал, генеральний директор найбільшого в місті підприємства Новокраматорський Машинобудівний завод (НКМЗ) Георгій Скудар, який і зараз спирається на уламки тієї політичної сили — партії «Опоблок» і «ОПЗЖ».

Сейчас он опирается на осколки ранее единой политической силы – партии "Оппоблок" и "ОПЗЖ".
Але в останні роки його сильно потіснив чинний нардеп Максим Єфімов, який в минулу каденцію представляв БПП, а в нинішній, як позафракційний депутат, входить в парламентську групу «Довіра».

З огляду на те, що ця група стабільно голосує в унісон зі «Слугою народу», можна припустити, що до 28%, які, за нинішніми даними, набирає партія «Наш Краматорськ», в результаті приплюсуються 11% і Єфімов отримає в міській раді більшість.
Це ще більше зміцнить його позиції та Георгію Скудару, можливо, доведеться все ж розпрощатися з деякими сферами впливу.
Партія «немісцевих» і безробітних — нова політсила Краматорська Партія Шарія

На тлі боротьби політичних важковаговиків Краматорська, у виборчу кампанію відносно скромно включилася нова політична сила — Партія Шарія, куди здебільшого увійшли люди, що не мають відношення до міста.
10 з 22 кандидатів у депутати Краматорської міськради від «Партії Шарія» не прописані в Краматорську.
У списку кандидатів, опублікованих міською виборчою комісією, говориться, що лише 12 осіб живуть в Краматорську. Ще шість кандидатів з Костянтинівки, по одному кандидату — з Дружківки, Слов'янська, Святогірська і Сніжного.
Очолює список кандидатів від Партії Шарія приватний підприємець Юрій Нікуличев. До першої п'ятірки кандидатів також увійшли безробітні Олександр Пахомов і Тимур Шталь.
Діти кандидатів і сини депутатів

Династическая тенденция на выборах в Краматорске прослеживается, как минимум, по двум кандидатам.
Династична тенденція на виборах в Краматорську простежується, як мінімум, у двох кандидатів. Перший — 19-річний син подружжя народних депутатів від «ОПЗЖ» Наталії Королевської та Юрія Солода, Ростислав Солод.
Про його намір балотуватися в депутати Краматорської міської ради стало відомо 24 вересня, після з'їзду партійного осередку, на якій «ОПЗЖ» висунула його кандидатом.
Бажання стати депутатом міськради виявив також син мера Краматорська Андрія Панкова, 26-річний Андрій Панков, який працює заступником директора ТОВ «Метрстрой».

Панков-молодший займає третю позицію в списку кандидатів від ВО «Батьківщина», в міському штабі якої стверджують, що до цього списку син чинного мера пройшов на загальних підставах.
Топ-3 лідерів опитування: що про них відомо??
“Наш Краматорськ”
Судячи з рейтингу IRI Ukraine, лідер нинішньої кампанії в Краматорську — партія народного депутата Максима Єфімова «Наш Краматорськ».
Партія ця виникла буквально місяць тому, вірніше була перейменована. Раніше називалася «Політична партія «Рідна Київщина», а 4 серпня змінила назву на «Політична партія «Команда Максима Єфімова «Наш Краматорськ».
Разом з цим змінилася адреса реєстрації політсили — з київської на краматорську. Партія Єфімова зареєстрована на вул. Марата, 8 — там же знаходиться офіс громадської організації «Наш Краматорськ» і приймальня нардепа Максима Єфімова.
Головою партії «Наш Краматорськ» вказано Сергія Смирнова — він же є керівником однойменної громадської організації, а також помічником нардепа Максима Єфімова на громадських засадах.
Повний партійний список:
Опозиційна платформа «За життя»
Цю партію очолює колишній директор НКМЗ Геннадій Суков, якого вже майже списали з політичної арени.
Раніше його виключили зі списків «Партії миру і розвитку». А на початку вересня він був звільнений з посади Машинобудівного заводу.
Повний партійний список:
Слуга народу
Номер один у партійному списку Данило Плахін, керівник краматорського районного штабу «Слуги народу»

Він — переселенець з Донецька, займається громадською діяльністю у сфері розвитку дитячого спорту і центру спорту для дорослих і дітей з інвалідністю.
Наступні в списку
- Оксана Свистунова — фінансистка.
- Ілля Перекрестов — громадський діяч, в рамках своєї діяльності налагоджує принципи прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування.
- Олександр Гейко — директор Обласного територіального медичного об'єднання (колишній онкодиспансер).
- Юлія Литовка — директорка краматорської 31-ї школи.
- Ігор Єрмаченко — виконавчий директор групи компаній «АЛБО».
Повний партійний список:
Усього за місця в міськраді Краматорська борються порядку 504 людини, але пройти вдасться лише 42, хто це буде ми дізнаємося вже в кінці жовтня.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.