Чекають на свою людину: чому в Маріуполі неохоче забирають з притулків тварин з інвалідністю
У деяких з них немає лапки або хвоста, в інших — проблеми зі слухом або зором. Однак це не завадить бути вірними друзями та вести повноцінне життя з дбайливим господарем. Розповідаємо історії пухнастиків і як їм допомогти
У Маріуполі розвинене зооволонтерство — є кілька спеціалізованих груп, де люди допомагають безхатнім тваринам знайти домівку, збирають кошти на лікування і всіляко підтримують один одного і тварин. Попри всі зусилля зооволонтерів, деяких прилаштувати не вдається по кілька місяців, а іноді й років.
«Східний варіант» розповідає історії собак і котів, яким довго не можуть знайти новий будинок.
Віта
Віту виявили в посадці працівники заправки на околиці міста. Волонтери забрали її в жахливому стані. На тілі було багато кліщів, а на пораненій задній лапі розвивався сепсис. Ветеринари запропонували її приспати, бо вилікувати собаку хоч і можна було, але потім її очікував довгий процес відновлення. Відправляти її після цього на вулицю було б неправильно, тому що тварина звикла до хороших умов, життя під дахом з власною лежанкою і повноцінним харчуванням.
Лапу ампутували, Віта видужала. Волонтерка, яка привезла її до клініки, оплачувала її перебування в клініці два місяці, а потім сказала, що більше «не потягне». Тепер Віта живе у ветцентрі.
Ветеринарна лікарка Центра ветеринарної допомоги «Західний» Галина Лекунова каже, що відсутність однієї лапи практично ніяк не впливає на Віту.
«Опороздатність собаки — це 70% на передні кінцівки й 30% на задні. В разі падіння однієї з задніх кінцівок собака втрачає всього 15% опороздатності. Тому ми часто бачимо на вулицях собак, які бігають, підібгавши задню лапу і практично ніколи не виживають собаки без передньої лапи», — розповідає Галина.
Вона каже, що щодо Віти не було одного дзвінка від охочих поселити собаку, хоча собака абсолютно повноцінна і не вимагає особливого догляду. За характером Віта боязка, але готова захищати своє середовище проживання.
Телефон для зв'язку: (097) 705-55-95, (096) 383-68-98
Мая
Мая народилася на автобазі. Вона отримала травму верхньої щелепи, ще бувши цуценям. Мая засунула ніс в щілину під парканом і була вкушена великим собакою. Ветеринар, якого викликали, щоб надати собаці медичну допомогу, вирізав зайве, хоча пізніше хірурги сказали, що щелепу можна було врятувати.
У Центр ветеринарної допомоги «Західний» Маю волонтери привезли на початку травня. Ветлікарі зібрали кошти та звернулися за допомогою до колег з Дніпра, де Маї зробили пластику кісток черепа, щоб вона могла вільно дихати. Незабаром довелося робити ще одну операцію, тому що носові ходи поступово заростають.
«В іншому вона дуже весела і ласкава собака. Дуже шкодлива. Дарма що у неї немає верхньої щелепи, вона все одно примудрилася всім нашим співробітникам згризти капці», — каже Галина.
Мая їсть сухий корм, рідку їжу їй приймати категорично не можна за показаннями. По суті вона ще цуценя, дуже активна і грайлива. Незабаром її чекає третя пластична операція. Лікарі сподіваються, що ця буде останньою, і тканини перестануть рости разом з припиненням фізичного зростання собаки.
Маї та Віті шукають домівку майже пів року. За цей час собаки дуже здружилися і тепер їх віддають тільки разом. У Маріуполі та в Україні охочих не було, але дзвонили люди з США і Польщі. Ветеринари готували собак до перевезення в Польщу, зібрали суму, обміняли її на євро, оскільки перевізники до Європи беруть в цій валюті. Потім почався карантин, і процес зупинився. Мая і Віта залишилися без господарів і все ще чекають дбайливих людей і новий затишний будинок.
Телефон для зв'язку: (097) 705-55-95, (096) 383-68-98
Одрі
Волонтери знайшли собаку в полях за межею міста. Лікарі та волонтери припускають, що її спеціально вивезли колишні господарі. У собаки було важке онкологічне захворювання, що передається статевим шляхом — трансмісивна венерична саркома. Їй швидко провели операцію, але знадобилося багато часу на відновлення і підвищення імунітету.
Ветлікарі припускають, що їй не більше п'яти років. Вона вже понад дев'ять місяців на перетримці, але так і не знайшла свого нового господаря. Вона добре ладнає з котами, абсолютно не агресивна, привчена гуляти два рази на добу і добре поводиться «на повідці». Саме тому ветлікарі припускають, що вона була домашньою собакою.
Телефон для зв'язку: (097) 705-55-95, (096) 383-68-98
Куцик
Рудого кота у ЦВД «Західний» передали співробітники поліції. Вони припускали, що кіт — жертва ДТП. У кота практично відпав хвіст, а при детальному розгляді ветеринари виявили множинні собачі укуси.
За словами ветеринарів, такі травми завжди довго заживають і нерідко викликають запалення тканин. Зараз Куцик відновлюється після травм і відчуває себе вже набагато краще. Єдина його відмінність від інших котів — відсутність хвоста.
Телефон для зв'язку: (097) 705-55-95, (096) 383-68-98
Соня
Собака вже дуже давно живе в МКП «Щасливі тварини». Співробітники підприємства припускають, що їй близько 10 років. Вона потрапила в ДТП, після чого кістки передньої лапи зрослися неправильно — тепер собака накульгує.
Співробітники «Щасливих тварин» кажуть, що знову на вулицю Соні не можна, їй буде важко шукати собі прожиток і нічліг.
Телефон для зв'язку: (096) 497-46-46
Гарік
Молодий пес, який має глухоту. Довгий час прожив на вулиці біля магазину.
Попри свою проблему, співробітники комунального підприємства кажуть, що він може бути собакою-компаньйоном, оскільки добре бачить і має м'який і ласкавий характер.
Телефон для зв'язку: (096) 497-46-46
Принцеса
Історія Принцеси дуже сумна. Вона довгий час жила на території міськлікарні №9. У МКП «Щасливі тварини» припускають, що вона неодноразово піддавалася фізичному насильству з боку людини.
Попри це, вона доброзичлива, лагідна, не проявляє агресії до інших людей. У собаки частково атрофовані м'язи задніх лап, але в іншому Принцеса — добра собака, яка знову змушена вчитися довіряти людям.
Телефон для зв'язку: (096) 497-46-46
Битий
Зовсім молодий пес, імовірно метис пітбуля, який потрапив на підприємство після ДТП.
Фахівці припускають, що у нього зламана лопатка, через що він буде кульгати. У МКП йому надали термінову ветеринарну допомогу, але в подальшому собаці потрібен повноцінний господар, який допоможе йому відновитися після травми.
Телефон для зв'язку: (096) 497-46-46
Собак забирають рідше, ніж котів
За словами Галини Лекунової, бездомним котам з травмами набагато легше знайти новий дім, ніж собакам.
«У людей до собак дещо споживацьке ставлення. Від кота віддача невелика. Люди не заводять котів з метою щось отримати від них, а заводять просто, щоб вони лежали на дивані. Котиків без лапки, без хвостика — це не грає ролі. Він такий же миленький і пухнастий. Безоких, до речі, котиків дуже важко прилаштувати або кота з опіками. Тому що людина не хочеться чіплятися поглядом за дефект. А собак все-таки беруть для того, щоб собака охороняв», — пояснює Галина Лекунова.
До ЦВД «Західний» вона працювала ветеринарним лікарем в МКП «Щасливі тварини» і говорить, що іноді собак не хотіли брати тому, що вони вже стерилізовані. На думку людей, через це собака втрачає якості охоронця. Водночас стерилізація позбавляє собаку статевих інстинктів, а ніяк не охоронних якостей.
Якщо ви вирішили взяти улюбленця
Якщо ви вирішили забрати вихованця додому, для вас буде діяти кілька правил.
Організація, куратор або підприємства, у якого ви забрали тварину, перевірить умови, в які ви його помістите, а також час від часу цікавитиметься його долею в ваших руках.
Це допомагає мінімізувати кількість нещасних випадків, які відбуваються з тваринами та оберігає від «поганих рук».
Читайте також: "Не притулок, а пункт стерилізації": як у Маріуполі розв'язують проблему безпритульних тварин