UA
UA RU
12 Квітня 2023, 13:27
14124
"Починаймо з нуля нове життя": історія перукарні з Бахмуту, яка релокувалася у Полтаву
Історія

"Починаймо з нуля нове життя": історія перукарні з Бахмуту, яка релокувалася у Полтаву

Олена Сидоренко понад 20 років тримала у Бахмуті власну перукарню. Та з початком активних боїв постало питання про евакуацію та відновлення підприємництва на новому місці. Олена розказала свою історію для Східного Варіанту

Починати з нуля власну справу завжди важко. Але наскільки це важко, коли уся нерухомість знищена, речі спалені, а рідне місто кожен день продовжує страждати від ворожих атак? 

Повернутись з Кишинева, щоб відновити роботу перукарні

Олена Сидоренко почала працювати перукаркою у 1990-му році, має стаж роботи понад 30 років. Вчилась у Донецьку, але працювати повернулась у рідне місто, яке тоді ще називалось Артемівськ. 

“10 років я працювала у державній перукарні. А потім кума запропонувала відкрити щось своє. Так і відкрився салон “Шарм”. У нас був гарний великий колектив. Тут працювала моя сестра, племінниця. Було 2 чоловічих майстрів, 5 жіночих, майстер з манікюру”, – розповідає Олена Сидоренко.

історія перукарні з Бахмуту
Олена у перукарні “Шарм” у Бахмуті. Фото надано Оленою

Після повномасштабного вторгнення рф перукарня ще працювала деякий час, адже попит залишався. Але з кожним днем у Бахмуті становилось небезпечніше, обстріли посилювались. 

“Вибігали та обслуговували людей на свій страх і ризик. Йшла додому і бачила – хтось вікна забиває, хтось речі збирає, і машини, машини, машини… виїжджають. Мама моя не хотіла їхати, у місті лишались ще й мій чоловік зі своєю мамою. А діти у мене були за кордоном”, – пригадує Олена.

історія перукарні з Бахмуту

Після чергового обстрілу міста родина ухвалила рішення про евакуацію. 4 квітня Олена разом з мамою доїхали до Краматорська, звідти потягом до Одеси, а потім – до Кишинева, де проживала її донька. 

Дорога була складною. Олена розповідає, що потяги були забиті людьми, які бажали виїхати якомога далі від небезпечної зони. 

У Кишиневі родина прожила 4 місяці, після чого вирішила повертатися до України. Олена весь цей час підтримувала звʼязок з чоловіком, який ще деякий час залишався у Бахмуті.

Просила його перед виїздом забрати  хоча б декілька речей з перукарні:

“Я попросила: “Вадиме, хоч два крісла забери”. Він встиг вивезти два крісла, мийку, якісь хімікати, і нове дзеркало, яке ми купили напередодні вторгнення, бо робили ремонт. Він вивіз усе до Полтави, туди ж з Кишинева приїхали ми з мамою, так і возз’єдналися”, – розповідає Олена Сидоренко.

Олена із сином
Олена із сином. Фото надано Оленою

Нова перукарня та спроба жити далі

Родина приїхала до Полтави, тут проживала сестра Олени. Майже одразу сестри почали думати, як відновити підприємство – дивились оголошення оренди, шукали приміщення. Через деякий час знайшли гарний офіс із вдалим місцем розташування. Тоді остаточно прийняли рішення починати працювати.

історія перукарні з Бахмуту
Олена з сестрою Оксаною, з якою зараз працює у перукарні в Полтаві. Фото надано Оленою

Тут перукарня отримала нову назву “Марафет”. Олена каже, “життя нове, місце нове, тому і назва нова”. Поступово перукарня заповнилась меблями, інструментами та засобами для роботи. 

“Як кажуть, зі світу по нитці. Нам хазяїн приміщення дав столик, поличку. Усе згодилося. Ми прибирали, завозили, розставляли. Звичайно, перший місяць роботи був ніякий, але у мінус ми не пішли. І цьому раді. Хоча сиділи без зарплатні”, – каже Олена.

перукарня
У приміщенні перукарні “Марафет”. Фото надано Оленою

На новому місці, в першу чергу, потрібно зробити собі ім’я, каже Олена, тільки тоді буде попит. Якщо майстер хороший, клієнт буде повертатися знову і знову. Олена впевнена в успіху своєї справи:

“Я знаю собі ціну. Знаю, що сильна майстриня. Я впевнена, що у нас все вийде”.

історія перукарні з Бахмуту
Олена з донькою, зятем та онукою. Фото надано Оленою

Перукарня “Марафет” знаходиться у Полтаві біля центрального ринку, як було і в Бахмуті. За день вдається обслуговувати різну кількість клієнтів – буває одна жінка приходить на фарбування, це може зайняти цілий робочий день. А буває, клієнти приходять на швидку стрижку, тоді вдається обслугувати 5-6 осіб. 

Якщо ви хочете відвідати перукарню “Марафет”, більше інформації про адресу та графік роботи можете дізнатись на Facebook-сторінці.

Олена каже, поки що працюють вдвох з сестрою, цього цілком вистачає: 

“Моя сестра, Оксана, дуже сильний колорист, вона дуже талановита. І як кажуть: “Третій зайвий”, тому працюємо вдвох”. 

Нерухомість знищена, а рідного міста майже немає…

У Бахмуті родина мала дві квартири та домівку. В усі були влучання, через що будівлі зазнали сильних пошкоджень. Приміщення перукарні, ймовірно, теж було зруйновано через активні бойові дії.

історія перукарні з Бахмуту
Олена з чоловіком. Фото надано Оленою

“У нас, якщо чесно, 99% міста вже немає. Просто немає. Але це було настільки європейське, маленьке, акуратне, чисте місто. У нас чудовий мер, його обирали на 7 термін поспіль. Його усі люблять, він не падає духом. Каже, тільки 5 років треба, щоб полагодити комунікації у місті. Але дай Боже, щоб настав мир”, – каже Олена Сидоренко. 

У перукарню у Полтаві приходить багато бахмутян. Іноді цілий день тільки й мешканці міста. Олена каже, кожного обнімаєш, як свою кровинку, у кожного з них своя біда. 

Та у складні часи Олена разом з родиною не покладають рук. Адже тільки працюючи та продовжуючи жити, можна здобути ще один шанс на щасливе майбутнє.

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
11 Квітня П’ятниця
20:00

Ексклюзив Де переселенці з Вугледарської громади можуть знайти інформацію про допомогу

19:00

Ексклюзив Східний Варіант дізнався, які громади Луганщини та Донеччини можуть відправляти допомогу для ВПО поштою

18:10

Напередодні поминальних днів на Донеччині піротехніки ДСНС перевіряють кладовища (фото)

Напередодні поминальних днів на Донеччині піротехніки ДСНС перевіряють кладовища (фото)
17:35

Костянтинівка перебуває під атакою російських дронів і ФАБів

17:15

На Покровському напрямку сьогодні окупанти атакували 26 разів, а на Лиманському — 12 разів

16:59

У березні газовики Донеччини 161 раз виїздили на аварії внаслідок російських обстрілів

16:43

У Дружківській громаді на Донеччині горів приватний будинок (відео)

У Дружківській громаді на Донеччині горів приватний будинок (відео)
16:24

У Новоселівці на Донеччині залишаються 318 жителів, зокрема 10 дітей: евакуація триває (фото, відео)

15:59

У Луганську окупанти обіцяють відремонтувати пам'ятник "воїнам-визволителям": не раніше наступного року

15:51

СБУ задокументувала злочинну діяльність ще одного "воєнкора" з окупованої Донеччини

15:34

Брюссельський "Рамштайн": Україні пообіцяли додатково військової допомоги на 21 млрд євро

14:59

Окупанти продовжують інтегрувати так званих "героїв СВО" у структури влади на ТОТ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: