"єПідтримка" для жителів ОРДЛО: як оформити та що потрібно знати

В Україні понад 7 млн ​​людей уже отримали «ковідну тисячу». Програмою можуть скористатися всі українці без винятку, зокрема жителі тимчасово окупованих територій. Як це зробити, розповість «Східний варіант».

Програма «єПідтримка» стартувала 19 грудня. Це грошове заохочення вакцинованих українців та підтримка сфер, що постраждали під час локдаунів. За дві вакцини виплатять 1000 гривень. За бустерну (третю дозу) додатково 500 гривень. 

Бустером рекомендують щеплюватися в період від 6 до 9 місяців після отримання другого щеплення. Уколи робитимуть препаратами Moderna або Pfizer незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. 

Фото: УП

Після введення дози бустера можна буде отримати новий COVID-сертифікат. Він діятиме 270 діб з дати щеплення. Згенерувати його можна у «Дії» з кінця січня 2022 року. 

Хто може отримати?

Усі громадяни України з 14 років, які мають зелений сертифікат про вакцинацію. Тобто ті, хто зробив два щеплення і прив’язав сертифікат у мобільний додаток «Дія».

Зверніть увагу: «Спутник» не визнають ні в Україні, ні в інших країнах, крім самої РФ. Ця вакцина не пройшла реєстрацію у Всесвітній організації охорони здоров'я. Виїжджаючи з ОРДЛО, враховуйте, що вакцинацію даним препаратом ніде не беруть до уваги. 

Як жителям ОРДЛО оформити український сертифікат вакцинації та де зробити щеплення від коронавірусу ми докладно написали ТУТ.  

Як оформити?

  • Оформіть спеціальну картку. Зробити це можна онлайн — завантаживши програму банку на смартфон. Офлайн — відвідавши відділення. Перелік банків, у яких це можна зробити, ТУТ.
  • Завантажте додаток «Дія» на Google Play (якщо у вас Android) або App Store (якщо у вас iPhone) та авторизуйтесь у ньому.
  • Переконайтеся, що у вас є “зелений” сертифікат COVID про дві дози вакцинації. Зверніть увагу: сертифікат, отриманий на порталі Дія або паперовий від сімейного лікаря, не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у програмі можна як з ID-картою, так і з паперовим паспортом.
Фото: diia.gov.ua
  • Зайдіть до розділу «Послуги» та виберіть «єПідтримку».
  • Виберіть для виплати картку «єПідтримка». Чекайте на зарахування коштів, вони надійдуть протягом 10 днів з моменту подання заявки.

Тепер 1000 гривень у вашому розпорядженні на чотири місяці з моменту отримання. Якщо за цей час гроші не будуть витрачені, рахунок закриють. 

Куди можна витратити?

Гроші віртуальні, тому перевести в готівку або переслати на іншу карту не можна. Витратити можна лише на певні категорії:

  • Квитки на потяг або літак внутрішніх рейсів;
  • Абонементи у спортзал, басейн;
  • Квитки до музеїв, театрів, кіно, на концерти;
  • Книги;
  • Ліки —  для людей старше 60 років;
  • Освітні курси, канцелярські товари для підлітків від 14 до 18 років.
Фото: УП

Останні два пункти було оголошено не відразу. Наприклад, можливість користуватися програмою для підлітків відкрилася з 2 лютого. Список категорій витрат також планують розширити.

«Ми продовжуємо працювати над подальшим розвитком програми, зокрема, поширенням її дії на комунальні послуги. У найближчій перспективі також надамо можливість вакцинованим людям з інвалідністю І та ІІ групи купувати лікарські засоби», —  повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Як зазначив прем'єр, загалом у рамках «єПідтримки» українці витратили 2,3 млрд гривень. З них лише за 9 днів після розширення програми люди старше 60 років витратили на ліки понад 132 млн гривень. 

Витрачати гроші можна кількома платежами. Наприклад, купили квиток на потяг за 560 гривень (залишок — 440 гривень). Придбали квиток до театру за 150 гривень (залишок — 290 гривень). Якщо хочете купити фітнес-абонемент за 500 гривень: платіть 290 гривень зі спеціальної картки та доплачуєте додатково 210 гривень. Таким чином, «ковідна тисяча» витрачена під 0.

Фото: Восточный Вариант

Витратити «ковідну тисячу» можна тільки на території України. Перевага — зробити це можна онлайн, здійснивши покупку на українських інтернет-ресурсах, де є така можливість. Наприклад, сайти аптек, книжкових інтернет-магазинів, продаж квитків онлайн та інше. За порушення умов платежі блокуватимуться.

Що робити, якщо смартфона немає?

Для отримання 1000 гривень за пройдену вакцинацію банки почали видавати пластикові картки. Зробити це можна у відділеннях тих банків, які приєднані до програми «єПідтримка» (їхній перелік ми розмістили вище). Не забудьте взяти із собою паспорт. 

Що стосується «Монобанку», який працює без відділень, то картку надішлють вам «Новою поштою». Для цього потрібно встановити останнє оновлення програми «Монобанк», там оформити віртуальну картку «єПідтримка» або відкрити вже наявну, та в меню картки вибрати «Випустити пластикову картку».  

Картки будуть безплатними, комісії за їхнє використання не буде. 

Фото: ЕП

Зверніть увагу, що зараз навіть оформивши фізичну пластикову картку вам все одно потрібне підтвердження в додатку «Дія». 

«Зараз опрацьовується програма і на другий-третій квартал цього року буде концепція, згідно з якою з'явиться можливість як подати заявку, так і безпосередньо оформити всю необхідну інформацію, щоб стати учасником програми “ЄПідтримка” та отримати виплати на фізичну картку», — повідомив керівник експертної групи із впровадження електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Денис Іванов.

Як довго діятиме програма?

Програма із виплати 1000 гривень для вакцинованих українців триватиме рік — до 18 грудня 2022 року. Вона буде реалізовуватись у кілька етапів, пишуть на «Урядовому порталі». 

На першому етапі отримання коштів відбуватиметься через програму «Дія». На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в автономному форматі. 

Якщо ми не відповіли на всі ваші запитання, докладнішу інформацію можна дізнатися на порталі «єПідтримка»

Последние новости

  • Суспільство

Місія — єднання. Як у Києві для переселенців працює гуманітарний центр Соледарської громади

Уже півтора року в столиці працює Гуманітарний центр підтримки ВПО «Соледар: дорога додому». Тут переселенці… Read More

17 години назад
  • Суспільство

Як керамічні вази зі Слов’янська допомагають військовим із ремонтом автомобілів

Військовий Дмитро Хоменко з Івано-Франківська під час служби на Донеччині отримав не лише нових друзів,… Read More

18 години назад
  • Суспільство

Вишиванка Донеччини та Луганщини: яка вона та що значить для сходу України

Кожен третій четвер травня увесь світ відзначає День вишиванки. Розпочате як студентська ініціатива, зараз це… Read More

2 дні назад
  • Суспільство

"Не хочемо залишати свій дім": як живе Селидове та де можна отримати допомогу

Яка наразі безпекова ситуація у Селидовому? Де можна отримати гуманітарну та медичну допомогу? Як відбувається… Read More

3 дні назад
  • Суспільство

Катерина Скрипова: досьє активістки з Луганщини, координаторки БФ "Схід SOS"

Катерина Скрипова — активістка, волонтерка з Луганська. Брала участь у мітингах на підтримку Євромайдану. Згодом… Read More

3 дні назад
  • Війна з РФ

Як евакуювати дитину з тимчасово окупованої території: алгоритм дій

Повернення дитини з тимчасово окупованої території — це складний процес, який вимагає уважності, підготовки та… Read More

3 дні назад

This website uses cookies.