Як економити електроенергію заради перемоги: 9 важливих порад
росія неодноразово завдавала ударів по енергетичній інфраструктурі України, попри запевнення військової верхівки в тому, що атаки ведуть лише по військових об’єктах. Після масованого обстрілу росією українських енергетичних об’єктів 10 жовтня частина українських міст повністю або частково залишилися без електроенергії.
Український уряд закликає економити енергетичні ресурси усіма можливими способами. У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України радять обмежити використання електроприладів у пікові години. А національна енергетична компанія «Укренерго» надала поради з оптимального використання різних електроприладів у різний час доби.
«Східний Варіант» зібрав найголовніше про економію електрики під час війни з росією.
✅ Не вмикайте одночасно багато електроприладів, аби не навантажувати систему. Особливо це стосується пікових годин, коли всі збираються на роботу/навчання або приходять додому.
✅ Відмовтесь від приладів, що потребують забагато електроенергії — випрямлячі для волосся, праски, фени, посудомийні машини, кондиціонери.
Періть речі пралкою, але у холодній воді. На сьогодні існує достатньо засобів для якісного прання у холодній воді.
Замініть пилосмок на звичайний віник та совок або намагайтеся використовувати пилосмок рідше.
Замініть електрочайник на звичайний і намагайтеся кип’ятити воду на один раз, а не на майбутнє.
✅ Якщо користуєтесь електричним бойлером, то переведіть його на економний режим. Грійте воду вночі, а зранку вимикайте.
✅ Замініть всі лампочки на світлодіодні. LED-лампа потужністю 10W виробляє стільки ж світла, як і добре знайома нам лампочка розжарювання, але споживає на 90% менше електроенергії.
✅ Не залишайте електроприлади «у режимі сну». Це здебільшого стосується телевізорів, комп’ютерів та ігрових консолей. Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів у такому режимі може досягати 350–400 кВт/год. на рік, що також значно «б’є по кишені».
✅ Завжди вимикайте світло в кімнаті, з якої виходите. Вмовте сусідів або членів ОСББ перейти на енергоощадне освітлення з датчиками руху у під'їздах. Це також посилить енергоефективність будинку.
✅ Замість ігрових консолей віддайте перевагу настільним іграм, книгам та затишним родинним вечорам.
✅ Завжди вчасно знімайте із зарядки усі прилади (телефони, ноутбуки, електробритви). Поставте телефон в режим енергоощадження батареї.
✅ Якщо є така можливість, перейдіть у побуті на прилади з позначками «А» або «А+». Це допоможе заощадити до 30–50% електроенергії. Майже усі сучасні пральні машинки і холодильники, випускаються з найвищим класом енергоефективності.
«Укренерго» також підготували підказки з часом оптимального використання того чи іншого приладу.
***
Читайте також: Як "Укрпошта" та "Нова пошта" працюють на сході країни