
Гуртожиток для маріупольців у Дніпрі: коли відкриють та що потрібно знати
Скільки кімнат нададуть переселенцям? Чи треба платити за житло? Які терміні проживання? Східний Варіант дізнався відповіді у міської ради Маріуполя
Цього тижня міська рада Маріуполя повідомила про облаштування та ремонт окремого гуртожитку для жителів міста у Дніпрі. За попередніми оцінками, реконструкція гуртожитку у Дніпрі буде коштувати 36 мільйонів гривень. Фінансування надходить коштом міського бюджету та Міжнародної організації міграції.
Роботи з реконструкції першого гуртожитку у Дніпрі розпочаті цього місяця. Це пілотний проєкт. У будівлі – чотири поверхи.
На першому – пральня, ігрова зона для дітей, коворкінг, кімнати для людей з інвалідністю.
На 2-4 поверсі – соціальне житло.
На кожному поверсі загальна кухня, два санвузли, простір для загального відпочинку – їдальня. Всього 36 кімнат: 19 – однокімнатних, 16 – двокімнатних, 1 – службова.

Завершення реконструкції та облаштування планується до кінця року. Сюди може заселитися 35 родин, тобто понад 120 маріупольців.
Загальна вартість реконструкції гуртожитку складає 36 млн грн: 12 млн грн – створення побутового поверху (кошти Міжнародної організації міграції), 20 млн грн – реконструкція будівлі, 4 млн грн – оснащення.

Пресслужба Маріуполя повідомляє, що у міста вже є досвід з розселення переселенців та надання їм соціального житла для тимчасового проживання. З початку бойових дій у Донецькій області, з 2014 року – Маріуполь прийняв понад 100 тисяч переселенців. У місті з’явився перший гуртожиток для переселенців в Україні, який було відкрито за підтримки Європейського Союзу (ЄС).
Надалі муніципалітет реалізовував низку проєктів з реконструкції будівель під соціальне житло для переселенців та придбання квартир – все це за програмами співфінансування з державою та областю. Також Маріуполь першим в Україні приєднався до міжнародної ініціативи "Міста солідарності", яку розпочало Агентство ООН у справах біженців. За те, що Маріуполь займався вирішенням нагальних потреб «нових маріупольців», їх комфортною адаптацією у новій громаді та бачив в них не проблему, а нову можливість для розвитку – Маріуполь отримав статус «Міста солідарності».

“На той час для розселення переселенців враховувався провідний досвід Грузії – за так званою «бальною системою». Ця система розподілу житла працювала цілком успішно та мала відповідну міжнародну практику. Чим більше у переселенця причин отримати житло, тим більше він набере балів. Цей принцип зараз покладено в основу положення”, – пояснюють працівники міської ради.
Наразі розроблено положення про порядок надання житла. Його винесуть на розгляд виконкому Маріупольської міської ради.
Маріупольці отримають житло безплатно, платити потрібно буде за комунальні послуги. Житло буде безстроковим. Маріупольці можуть там жити рік з правом пролонгації на наступний при умові, що не будуть порушуватися умови проживання.

Як розповіли Східному Варіанту у міськраді, робота з надання житла мешканцям міста вестися і надалі. Наразі маріупольська міська рада спільно із Президентом України та міжнародними партнерами працює над розв'язанням цього питання. Міська рада працює у декількох напрямках. Це прийняття закону 7198 про компенсацію за пошкодження та знищення майна. Європа готова виділити 500 млн доларів. Проводяться зустрічі з народними депутатами щодо того, як цей закон буде втілюватися в життя саме для маріупольців.
Триває співпраця з Європейським інвестиційним банком для реконструкції будівель, які можуть потім використовуватися під гуртожитки або житло. Вже надано п‘ять пропозицій на розгляд у Дніпрі, Павлограді та Києві.
Буде проводитись реконструкція гуртожитків. Вже є варіанти в інших містах, які надають громади чи профільні міністерства для можливої подальшої реалізації проєкту.
Крім того, порушуються питання щодо надання пільгового кредитування для маріупольців.
***
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.