
Гуртожиток для маріупольців у Дніпрі: що потрібно знати та коли туди зможуть заселятися мешканці
Коли маріупольські родини отримають кімнати? Скільки там можна проживати? За якими критеріями визначали тих, хто першим отримає житло? І чи з’являться подібні гуртожитки в інших містах? Східний Варіант знає відповіді
У жовтні минулого року маріупольська міська рада повідомила про початок ремонтних робіт у гуртожитку Дніпра, кімнати у якому будуть надані для проживання маріупольців. Зараз кімнати вже готові для заселення, а облаштування гуртожитків для маріупольців будуть продовжувати й в інших населених пунктах країни. Східний Варіант дізнався про все детальніше
“Бали нараховуються за критеріями вразливості”
У будівлі гуртожитку Дніпровського державного аграрно-економічного університету – чотири поверхи. Окрім кімнат, тут буде розміщуватися пральня, ігрова зона для дітей, коворкінг, кімнати для людей з інвалідністю.
На кожному поверсі розташована спільна кухня, два санвузли, їдальня та простір для загального відпочинку. Тут працюватимуть психолог та вихователі, адже родини потребують психологічної підтримки та допомоги з дітьми. У приміщенні був зроблений повноцінний ремонт.

У гуртожитку проживатимуть 35 родин або 127 маріупольців, повідомили у міській раді Маріуполя. Родини обирали по бальній системі, в основі якій лежить досвід Грузії – країни, яка свого часу зіштовхнулася з проблемою розміщення вимушених переселенців.
Бали нараховуються за критеріями вразливості. Найбільшу кількість отримали багатодітні сім’ї та родини в яких є особи з інвалідністю, вагітні жінки, пенсіонери, військовополонені, учасники війни, загиблі внаслідок військових дій.
“Такий підхід є передовим, він виключає вплив людського фактора на прийняття рішень. На практиці його застосовували у Маріуполі при розподілі соціального житла серед переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької області після 2014 року”, – повідомили у маріупольській міській раді.

У кожній кімнаті є необхідні меблі та побутова техніка. Створені умови доступності для людей з інвалідністю. Проживання у гуртожитку буде безплатним. Люди сплачуватимуть лише за використані комунальні послуги.
Станом на зараз ремонтні роботи закінчуються. Заселити маріупольців планується цієї весни. Списки родин, які отримають соціальні кімнати, вже визначені та затверджені.
“Пілотний проєкт України зі створення соціального житла для переселенців”
Ремонт гуртожитку маріупольська міська рада провела за погодженням Донецької обласної військової адміністрації при підтримці Офісу Президента України. Гроші були виділені з міського бюджету. Меблі придбані за кошти державної субвенції від Міністерства молоді та спорту, які ще виділялися до початку повномасштабного вторгнення на реконструкцію плавбасейну «Нептун» у Маріуполі.

“Також допомогли в його облаштуванні – Міжнародна організація міграції, Фонд Ріната Ахметова, ДТЕК, ГМ «Проліска», GROHE”, – повідомляють у маріупольській міській раді.
Та постає питання: скільки маріупольські родини зможуть тут проживати? Міська рада повідомила, гуртожиток надано у використання Маріупольській міській раді на період дії воєнного стану та на рік після його завершення. Відповідно, договір з тими, хто отримав соціальні кімнати, так само буде діяти на цей час. Вже розроблено устав гуртожитку. Виселення людей можливе лише за рішенням суду, у випадку несплати за комунальні послуги протягом 2-х місяців.
Проєкт з соціального житла для маріупольців будуть продовжувати
Реалізація першого гуртожитку у Дніпрі дала можливість маріупольській міськраді розпочали розширення проєкту «ЯМаріуполь. Житло» на інші міста України. Він буде реалізовуватися у три етапи.

Перший охоплює додаткові два гуртожитки у Дніпрі, окрім того, який вже готовий приймати мешканців. Ремонти в них планується закінчити до кінця цього року. Туди зможуть заселити понад 330 родин або приблизно тисячу маріупольців.
Другий етап – це ремонт гуртожитків у Чернівцях та Івано-Франківську, третій – у Запоріжжі, Львові та Кропивницькому.

“Завдяки реалізації проєкту «ЯМаріуполь. Житло» планується забезпечити тимчасовими соціальними кімнатами до 2000 маріупольців (525 родин)”, – повідомляється у міській раді.
Наразі збір заяв на житло припинені. За необхідністю їх будуть збирати через центри “ЯМаріуполь”.
***
Читайте також: "Намагаємось забезпечувати усім, чим можемо": як Гуманітарний штаб Часів Яру допомагає цивільним та військовим
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Штурмовик з донецьких напрямків має повернути державі понад 12 тис. грн після СЗЧ
Окупанти створюють проблеми у багатоповерхівках Сіверськодонецька: деталі
Три пожежі зайнялися на Донеччині внаслідок російських обстрілів, а також згоріла автівка (фото)

Жителям окупованого Лисичанська виставляють 30 мільйонів боргу за воду, яку вони не отримують
На Донеччині з лінії фронту евакуювали 189 людей, у тому числі 61 дитину
Українську вчительку вдалося витягти з окупації: деталі (відео)

У боях на Луганщині окупанти застосовують усе наявне озброєння
Армія рф нанесла ще 3 618 ударів по цивільних і захисниках на Донеччині (фото)
