Фосфорні бомби та ракети: як окупанти обстрілюють північ Донеччини
Агресор продовжує випускати смертельну зброю по мирних мешканцях півночі Донецької області. Цього разу обстріл здійснено забороненою фосфорною зброєю. Крім того, ворог продовжує пускати в хід ракети.
Обстріл Краматорська
Вранці 22 березня стало відомо, що російські окупанти обстріляли Краматорськ забороненими фосфорними зарядами.
Про це повідомив заступник голови Департаменту патрульної поліції Донецької області Олексій Білощицький.
Напередодні, 21 березня, у себе на сторінці у фейсбук поліцейський написав, що місто було обстріляне. Також він опублікував відео, де українські військові демонструють палаючу навіть під землею речовину.
Звичайно, це лише один із десятків випадків обстрілів Донецької області за добу.
Крім того, заборонені на міжнародному рівні фосфорні бомби росіяни застосовували кілька днів тому в Попасній.
Про жертви та руйнування від застосування фосфору поки що офіційно не повідомлялося.
Чим небезпечні фосфорні бомби
Найнебезпечніше у фосфорній зброї те, що речовину, яка спалахує під час вибуху — білий фосфор, дуже складно погасити.
Температура горіння білого фосфору до 1000 градусів, водночас він має здатність до самозаймання при взаємодії з киснем. Згоряючи, ця речовина також виділяє густий отруйний дим, який призводить до опіків дихальних шляхів і смерті.
Білий фосфор при горінні прилипає до будь-якої поверхні. Якщо фосфор потрапляє на шкіру, він моментально її пропалює і продовжуватиме горіти навіть усередині рани. Може пропалювати до кістки й навіть саму кістку. Для того, щоб убити людину, достатньо менше грама цієї речовини.
У разі попадання в організм через рот фосфор викликає опіки порожнини рота та шлунково-кишкового тракту з відчуттям печіння в роті, блюванням, діареєю та сильними болями в животі.
Лікувати такі опіки можуть тільки спеціально навчені медики, при цьому вони самі можуть отримати опіки.
Фосфорні боєприпаси заборонені для використання “Конвенцією про конкретні види звичайної зброї”. Точніше, існує заборона їх застосування, якщо на території, де проходять бойові дії, знаходяться цивільні особи.
Ракетні удари
Крім скидання фосфорних бомб минулої доби російські окупанти здійснили обстріл 11 населених пунктів Донецької області. Зокрема обстріляли залізничний район Слов'янська.
Удар припав на будинки Слов'янського депо. На щастя, як повідомив голова Слов'янської ВДА, обійшлось без жертв. Проте постраждали кілька будівель та залізнична техніка.
Крім того, майже на цілий день у більшості міст Донецької області пропадало покриття мережі Vodafon. Втім, до кінця дня мережі відновили.
А увечері мер Краматорська Олександр Гончаренко підтвердив інформацію про ракетні удари, яка ходила в мережі ще зранку. Було два ракетні обстріли. Внаслідок цього залізнична станція Павлоград-2 – знищена. Також обстріляли Лозову – постраждали 20 будинків.
Пізніше Гончаренко заявив, що сьогоднішній ракетний удар по місту припав на бензовози та техніку. Є загиблі та поранені. При цьому він звинуватив неназваних людей у тому, що вони злили інформацію про склад.
Як допомогти при опіках від бойових запальних речовин (білого фосфору), дотримуючись загальних правил першої медичної допомоги?
1. Не чіпати палаючий фосфор руками, інакше він прилипне до рук і горітиме вже у вас на руках;
2. При можливості занурте пошкоджену частину тіла у воду або ж рясно змочіть ту частину шкіри, де є краплі фосфору;
3. Обережно знімати одяг, продовжуючи поливати водою або безпосередньо у воді. У воді фосфор не горить. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор та частини одягу;
3. Рану обробити содовим розчином: 1 чайна ложка на 1 склянку води;
4. Накласти вологу пов'язку на рану. Бажано, змочену содовим розчином. Або хоча б просто мокру;
5. Не використовуйте перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору;
6. Якщо потерпілий притомний, то можна дати будь-яке знеболювальне та заспокійливе;
7. У разі отруєння парами фосфорної сполуки прийняти хоч якийсь сорбент усередину (активоване вугілля, ентеросорбент, харчову глину, атоксил). Пити багато води, перевагу віддавати лужним рідинам (молоко, лужні води без газу).