Фейкові заяви та маніпуляції: як пропагандисти рф брешуть про евакуацію з Донеччини

Нещодавно російські ЗМІ почали розповсюджувати заяву радника ватажка так званої «днр» Ігоря Кімаковського, що начебто Збройні сили України заважають евакуації мирного населення Часів Яру. Східний Варіант пояснює, чому це неправда

Не секрет, що російські політики та пропагандисти постійно намагаються дискредитувати Збройні сили України. Тому в наш час потрібно постійно спростовувати їхні фейки та маніпуляції, щоб не дозволяти ворогу перемагати в інформаційній війні. Більше спростувань російських фейків читайте у розділі Антифейк на сайті Східного Варіанта.

Фейк: ЗСУ перешкоджають евакуації цивільного населення в місті Часів Яр

Таку заяву днями зробив радник ватажка терористів “днр” Пушиліна Ігор Кімаковський. Її швидко підхопили та почали розповсюджувати російські ЗМІ.

Скріншоти росЗМІ

За словами Кімаковського, Збройні сили України спеціально не випускають людей із міста, щоб використовувати їх у якості «живого щиту» для зупинки російського наступу.

Насправді це часта теза російських політиків та пропагандистів, яку вони активно поширюють ще з початку війни у 2014 році. Звичайно, що такі заяви є фейком. А на Донеччині, як усім відомо, майже два роки триває обов’язкова евакуація населення.

Евакуація із Часів Яру триває вже понад два роки

До повномасштабного вторгнення в Часів Ярі проживало понад 12 тисяч мешканців. Станом на зараз у громаді залишається менш як 700 осіб. Це — якраз і є результатом евакуаційних заходів, які постійно тривають у місті. Евакуація населення звідси почалася ще у 2022 році, а в березні 2023 року, за даними пресслужби Часовоярської МВА, з міста евакуювали всіх дітей.

Нагадаємо, що після окупації Бахмута минулого року, російська армія направила свої сили на захоплення Часів Яру, який знаходиться поруч. Кількість обстрілів збільшується з кожним днем, а саме місто сильно зруйновано. Зараз ситуація в Часів Ярі важка, повідомляє начальник міської військової адміністрації Сергій Чаус. Ворог обстрілює місто з різних видів зброї, включаючи авіабомби та фосфорні снаряди. Головним приводом для евакуації мешканців є втрата житла.

Поліція Донеччини евакуює людину з Залізного. Фото: Національна поліція Донеччини у Facebook

Сергій Чаус також казав, що через діяльність дронів евакуйовувати людей складно. Але евакуація триває. За минулий тиждень із громади вивезли 10 людей. У місті залишаються люди переважно старше 65 років.

Начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін зазначив, що може наступити така ситуація, коли дістатися до людей буде неможливо. Тому він вкотре закликає мешканців евакуюватися заради збереження життя.

Евакуаційні заходи продовжуються не лише в Часів Ярі, а в усій Донеччині. Нещодавно Вадим Філашкін повідомив, що всіх дітей було вивезено з північної Торецької громади. Ще 8 дітей перебувають у Щербинівці та 6 у Торецьку. Наприкінці січня Донецька ОВА прийняла рішення про розширення зони, де запроваджується примусова евакуація. Тепер виїзд обовʼязковий із сіл Мар’їнської ТГ (Антонівка, Іллінка, Зоряне, Олександропіль, Желанне Друге) та Очеретинської ТГ (Межове, Восход, Новоселівка Перша та Желанне).

З 23 березня цього року евакуйованих мешканців Донецької області приймають у Рівненській області. Один раз на вісім днів безплатний евакуаційний потяг їде з Покровська. Час відправлення 14:10.

Джерело: Донецька ОВА

Для евакуації треба подати заявку на гарячу лінію міських, сільських рад або військових адміністрацій. Єдиний номер для всіх громад: 098 890 33 18. Для евакуації тяжко хворих та осіб з інвалідністю: 0800–332–614.

Для евакуйованих підготовлюють безплатні місця для проживання в закладах комунальної власності. 

«Простір інтеграції для внутрішньо переміщених осіб» працює в місті Рівне на вулиці Словацького, 3а. Номер телефону: 096 745 01 00. Після прибуття мешканці Донеччини зможуть оформити довідку ВПО в управлінні соціального захисту населення або в центрах надання адміністративних послуг. Також заявку можна подати через мобільний додаток «Дія».

Після прибуття евакуйовані мешканці отримують безплатне проживання в закладах комунальної власності, можуть подати заяву на отримання щомісячної допомоги для переселенців, отримують разову фінансову виплату, а також гуманітарну, психологічну та медичну допомогу.

Для допомоги мешканцям Донеччини, які покинули свої домівки, працює 71 гуманітарний хаб в інших регіонах країни.

Последние новости

  • Війна з РФ

Маніпуляція історією, або як росіяни присвоюють собі "велику перемогу"

8 травня в Україні відзначається День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні… Read More

15 години назад
  • Суспільство

Вступ із ТОТ у 2024 році: що треба знати

Якою буде вступна кампанія для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій? У які українські заклади вищої… Read More

2 дні назад
  • Суспільство

Володимир Рибалкін: досьє начальника Святогірської міської військової адміністрації

Рибалкін Володимир Миколайович родом з Донеччини. Учасник АТО, активіст та волонтер. Відомий як журналіст-антикорупціонер та… Read More

2 дні назад
  • Війна з РФ

Незламні, нескорені, неспинні: 10 років із заснування бригади "Азов"

5 травня 2014 року в Бердянську був створений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов».… Read More

4 дні назад
  • Суспільство

Ім’я, яке російська імперія та радянська влада хотіли забути: історія Олексія Алчевського

Олексій Алчевський — український банкір, фінансист-реформатор, промисловець, меценат, засновник гірничих і металургійних підприємств на Донеччині… Read More

4 дні назад
  • Суспільство

Повідомляти про "зв'язки" з людьми в окупації, або що не так із новоприйнятим законом

25 квітня Верховна Рада України проголосувала за закон «Про внесення змін до Кодексу законів про… Read More

5 днів назад

This website uses cookies.