Смачні корисності: як жителька Рубіжного створює екосолодощі
Марія Ткаченко — Мама першокласниці. Як і більшість дітей, її дочка обожнює все солодке. Щоб звести шкоду цукру до мінімуму, але й не обмежувати радості дитини, Марія вигадала цікаву альтернативу. Наразі жителі з усього регіону замовляють її продукцію «FRUTTO няшки».
Як ідея здорового харчування для себе та дитини переросла у свою справу, дізнавався «Східний Варіант».
Здоров'я — найважливіше
Марія поділилася, що через проблеми зі здоров'ям вона завжди старанно стежила за своїм харчуванням.
«У нас із моєю мамою є проблеми зі шлунком. І у моєї дитини періодично виникає ця проблема. Тому до їжі у нас дуже серйозний підхід та свої обмеження. Звичайно, обмежувати себе непросто будь-якій людині. А дитині тим паче. Усі діти люблять солодощі», — пояснює вона.
За словами Марії, намагаючись замінювати цукерки, вони із чоловіком часто купували для своєї дитини у магазинах пастилу.
«Але в магазинній “натуральній” пастилі виробник хоч і вказує, що цукру мінімальний відсоток, але солодкість все одно яскраво виражена. Хоча, якщо ми беремо пастилу, наприклад, з яблука та сливи, вона не може бути настільки солодкою», — зазначає вона.
Марія розповіла, що її чоловік запропонував замовити дегідратор, щоб дружина могла зайнятися виготовленням пастили самостійно. Вона погодилася. І так виникло нове хобі.
«Я спробувала зробити пастилу та фруктові чіпси. Доньці сподобалося. Але для мене, як для мами, найдивовижніше і найрадісніше те, що дитина в сушеному вигляді їсть такі фрукти та ягоди, які не їсть у звичайному їхньому вигляді. Моя дочка, наприклад, взагалі не любить кавун. Але при цьому чіпси з кавуна вона їсть», — ділиться з нами творчиня екосолодощів.
Слідом за сім'єю екосолодощі оцінили друзі та знайомі
Наша героїня поділилася, що у її сім'ї багато знайомих з дітьми. Через сарафанне радіо все більше людей почало дізнаватися про її екопродукцію.
«Друзі почали замовляти нашу продукцію. Потім друзі друзів. І так кількість замовлень почала зростати. Ми зрозуміли, що людям це подобається і вирішили зайнятися цією справою»,— каже Марія.
Вона уточнила, що замовлення почали з'являтися з інших міст, тож почала працювати з інстаграм.
За словами Марії, раніше вона навчалася SMM та таргетування та працювала в компанії, яка займається просуванням в інтернеті. Але в період карантину, як і багато інших компаній, вона втратила рентабельність.
«У мене завжди була ідея працювати на себе, щоб розпоряджатися своїм часом. І якось так усе склалося. Тому вирішила одразу зробити аккаунт для продукції», — пояснює творчиня екосолодощів.
Марія розповіла, що стежить в Інстаграм за статистикою та конкуренцією.
«На цю мить ми єдині в регіоні, хто представляє подібну продукцію. Тож відпочатку відповідально до цього й підійшла. Вважаю, що акаунт важливо вести так, щоб люди знали, хто виробник. Я не люблю, коли сторінки неживі», — каже вона.
Можна навіть найменшим
За словами Марії, на цей час в асортименті «FRUTTO няшки» є три напрямки. Перший напрямок, з якого почалася справа сім'ї, — пастила.
«Пастила вважається корисним аналогом солодощів. Її головна відмінність у тому, що вона не містить цукру», — пояснює підприємниця.
За її словами, часто батьки дітей використовують пастилу як замінник цукерок.
«Пастила — це яблучне пюре з додаванням ягід та фруктів. За бажанням клієнта можу додати горіхи та мед. Смак відрізняється від тієї, що в магазині. У ньому немає нічого штучного», — каже Марія.
Вона уточнює, що сушіння пастили відбувається на низькій температурі, що дозволяє зберегти максимальну кількість вітамінів.
«З введенням прикорму можна давати пастилу малюкам. Вона дозволена для дітей від 6 місяців. Восьмимісячне маля моєї знайомої із задоволенням їсть пастилу», — зазначає творчиня екосолодощів.
«Дітям таке їсти веселіше»
Марія доповнила, що другий напрямок у виробництві корисної продукції — це фріпси. За її словами, це нарізані слайси свіжих фруктів, що сушаться у дегідраторі.
«Це також 100%-й фрукт, але інша технологія виготовлення. Найголовніше, що за такого мінімального сушіння фрукта зберігається понад 90% його вітаміну», — пояснює вона.
Творчиня екосолодощів поділилася, що їй, як мамі, хочеться дати своїй дитині належну норму вітамінів на день.
«Даєш доньці до школи банан і яблуко. З'їсть вона їх чи ні — буває по-різному. А в сушеному вигляді фрукт набагато менше. Плюс, коли це у вигляді чіпсів, діти вважають таку їжу прикольною. Їм таке їсти веселіше», — говорить Марія.
За її словами, фріпси — ідеальна заміна звичайних картопляних чіпсів. Але водночас вони не шкодять здоров'ю. А головне — дитина отримує свою добову норму вітамінів.
Жителька Рубіжного розповіла, що фруктові чіпси вона готує із різних фруктів. Але клієнти мають свій фаворит — кавун.
«Усі, хто їх куштував, ділилися відгуками, що це просто як цукерки. Це найсолодші чипси серед решти фруктових чипсів, які ми робили», — ділиться з нами Марія.
За її словами, найбільший плюс фруктових чіпсів — зручність та вітаміни.
Ситний перекус
Марія поділилася, що не так давно вони з чоловіком зайнялися третім напрямком у виготовленні їхньої продукції. Вони почали сушити м'ясо.
«Джерки — це шматочки в'яленого м'яса, висушеного в спеціальних умовах. Іншими словами, це м'ясні снеки, які містять натуральний білок», — пояснює вона.
За словами Марії, джерки можна брати з собою на роботу або в дорогу як перекус.
«Таким перекусом наїдаєшся, і в ньому також немає штучних, хімічних добавок. Це все натуральне», — говорить молода підприємниця.
Марія поділилася, що у її планах розвивати свою справу та розширювати асортимент корисної екопродукції.
«У мене є ідеї нових смаколиків, які ми вироблятимемо в найближчому майбутньому. Нам є чим здивувати. Я вважаю, що здорове харчування — це важливий чинник у житті кожної людини. І водночас правильно харчуватися можна смачно і не страждаючи від обмежень», — доповнює вона.
Посилки із замовленнями сім'я відправляє Україною за допомогою Нової пошти.
Замовити екосолодощі та м'ясні снеки можна на сторінці інстаграм.