Гривню занижують, воду обіцяють. Чим живе окупований Донецьк
Угруповання «днр» і «лнр» вирішили знизити курс гривні до рубля. З 23 травня одна українська гривня дорівнює 2 російським рублям. Раніше було встановлено курс 2,5 рубля за гривню. Місцеві жителі влаштували у магазинах справжній ажіотаж — усі кинулися витрачати гроші з більшим зиском.
Українська гривня повернулася на тимчасово захоплені території із середини березня. З того часу на прилавках красуються подвійні цінники із різними валютами. Але такий «указ» окупаційні адміністрації видали терміном до 1 липня. Після гривня нібито «ходити» у Донецьку перестане.
У чому причина такого рішення бойовиків, читайте ТУТ.
Тим часом у супермаркетах Донецька юрби людей намагаються зробити покупки. У соцмережах публікують фото величезних черг у магазинах.
Усі ці люди поспішають якнайшвидше вигідно витратити гривні. До речі, всі ціни в українській валюті без копійок — заокруглюють у більшу сторону.
Донеччани пишуть, що такі аншлаги у багатьох містах на окупованій території. Ба більше, декому продавці відмовляють відпускати товар. Багато підприємців не хочуть втрачати прибуток через різницю в ціні.
Тим часом проблеми з водою лише погіршуються. Донеччани запасаються продуктами по максимуму, а вдома змушені збирати дощову воду.
Так звана «влада» самопроголошених «республік» годує людей самими обіцянками. Ось уже четвертий місяць обіцяють захопити Слов'янськ і тоді «життя з водою налагодиться». Цитуємо останнє звернення ватажка бойовиків деніса пушиліна: «Так, зараз усічений графік, але ми намагаємося ситуацію поправити у бік того, щоб вода хоча б частіше йшла, щоб більше годин на добу з'являлася у людей».
Це єдине, що можуть сказати місцевим жителям російські маріонетки.
На додачу до цього окупанти заявляють про «встановлення заводів із виробництва питної води». Нібито вона розвозитиметься містами та районами, «щоб люди в цьому не відчували себе обмеженими». Що таке ці «заводи» не пояснюється, але самі слова про обмеженість звучать дуже знущально. Ось найпристойніші репліки місцевих із цього приводу:
Проблеми для жителів окупованого Донбасу накопичуються сніговою кулею усі останні 8 років. Стіни звужуються, а пояси затягуються.
З повномасштабним вторгненням росії в Україну у багатьох з'явилася надія на звільнення територій — хтось повернеться додому, а хтось вдихне на повні груди.