Перемоги Донеччини. Чого досяг регіон у 2020-му?
Історичні рішення і втілення в життя «заморожених» проєктів. Зібрали 5 досягнень Донецької області за останній рік
Минулий 2020 рік ввів свої жорсткі корективи та обмеження на всій планеті, від яких людство досі не може відійти.
Наслідки епідемії коронавірусу повністю відчула на собі й Донецька область. Але попри це, регіон все ж може похвалитися досягненнями, які були здійснені торік.
Режим припинення вогню — найбільше досягнення 2020 року
За результатами опитування соціологічної групи Рейтинг найбільшим досягненням на Донеччині мешканці області вважають режим припинення вогню, який набрав чинності в кінці липня 2020-го.
І хоча останнім часом перемир'я все частіше порушується, жителі Донеччини, відзначили його, як найважливіше, що було досягнуто в регіоні за минулий рік.
Велике будівництво
Друге глобальне досягнення — це ремонт доріг.
В рамках державної програми в Донецькій області відновили понад 300 кілометрів доріг, 10 мостів і 15 об'єктів інфраструктури: школи, дитячі садки та стадіони.
Починаючи з березня 2020-го, в області пройшов ремонт таких ділянок доріг, що не ремонтувалися багато років, зокрема й недалеко від лінії зіткнення.
2021 року програма буде продовжена. Обласна адміністрація вже подала до Міністерства регіонального розвитку свої пропозиції щодо проєктів, які можуть бути включені до Великого будівництва.
Акцент — на проєктах, що сприяють розвитку регіонів, туристичних об'єктів, соціальної інфраструктури.
Компенсація за зруйноване приватне житло
Восени 2020 року на першому засіданні спецкомісії з питань компенсації постраждалим власникам будинків на сході прийняли рішення виплатити восьми жителям прифронтових Зайцевого та Авдіївки компенсації за зруйновані приватні будинки.
Рішення розглядалося для 9 осіб. Але для одного з них розгляд продовжили.
Загалом же 9 осіб повинні отримати компенсацію на загальну суму 2,7 мільйона гривень, тобто по 300 тисяч гривень на кожного.
Такі виплати — перші за весь час збройної агресії Росії проти України. Раніше компенсації отримували лише власники квартир.
Наступні компенсації також виплачуватимуть за заявами людей, чиє житло було зруйновано внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Для цього Мінреінтеграціі закликає подавати відповідні запити до органів місцевого самоврядування.
Льодовий палац в Краматорську
Варто додати, що крім загальних для регіону успіхів, в кожному місті є свої досягнення. У Краматорську — це льодовий палац.
«KOVZANKA», таку назву отримала ковзанка, що була завершена ще в вересні після кількох років простою. На її відкриття приїжджав президент України Володимир Зеленський.
Тендер на будівництво льодової арени вартістю 54 млн грн в Краматорську ще у 2016 році виграла компанія «Крамміськбуд», з якою в грудні 2016 року був підписаний договір.
Згідно з умовами договору, на будівництво відводилося 211 днів, передбачалося, що воно буде завершено до кінця 2017 року. З того часу терміни будівництва кілька разів переносилися.
У 2019 Донецька обладміністрація оголосила про збільшення вартості проєкту до 84 мільйонів.
Поки палац так і не відкрито з кількох причин. Одна з них — труднощі з набором персоналу. Зараз міські чиновники обіцяють відкрити його 1 лютого. Краматорчани та гості Краматорська дуже чекають, коли це досягнення міста відкриє свої двері.
Унікальний скеледром в Слов'янську
Інклюзивний скеледром відкрили на базі факультету фізвиховання Донбаського державного педуніверситету в Слов'янську.
Унікальність майданчика для скелелазіння в тому, що він найбільший в регіоні в закритих приміщеннях. Його висота становить 7,5 метрів.
Реалізація проєкту адаптивного скеледрому тривала півтора року в рамках Програми Організації Об'єднаних Націй з відновлення і побудови миру за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.
Скеледром спрямований на роботу інклюзивного ресурсного центру Слов'янська. Він функціонує з недавнього часу і вже працює з дітьми. На майданчику є доріжки не тільки для любителів, а й для спортсменів для змагань зі швидкісного підйому.
Всього на скеледромі 8 доріжок, а значить можуть займатися 8 інструкторів одночасно.
Спочатку вартість скеледрому була заявлена на 40 000 євро. Це близько 1 млн гривень. Але під час установки, на кошти ПРООН також зробили ремонт самого залу, в якому встановлений скеледром.