Чому чиновників Донбасу не карають за порушення карантину?
У поліції пояснили, як представники влади Луганщини та Донеччини обійшли "Коронавірусні штрафи"
Уже пів року в Україні триває загальнодержавний карантин, який пов'язаний з пандемією COVID-19. Через новий вірус, з яким зіткнувся весь світ, суспільство було обмежено у своїх правах. Оскільки вірус маловивчений, а реальної вакцини та ефективного лікування не існує, влади всіх країн закликають громадян дотримуватися простих правил — дотримуватися дистанції, носити маски та мити руки.
Наша країна не відступилася від цих вимог, а для тих жителів, які не хочуть їх дотримуватися, вигадали адміністративне покарання у вигляді штрафу.
Багато жителів країни отримали пристойні штрафні санкції за перебування в громадських місцях без захисних масок. І сьогодні ми розглянемо випадки, коли представники влади перебували без масок в громадських місцях, але чомусь так і не отримали аналогічного покарання.
У кінці серпня представники Луганської обласної прокуратури зібралися для того, щоб нагородити співробітників до Дня Незалежності України. Як годиться, був зроблений фотозвіт заходу, на якому видно, що соціальна дистанція не дотримується на належному рівні, а про маски й говорити нічого — їх банально немає.
Звернувшись до поліції, ми отримали відповідь від ГУНП в Луганській області, виходячи зі змісту якої можна зрозуміти, що співробітники прокуратури дотримуються норм карантину, а маски знімали лише під час фотографування. Тому поліція в даній ситуації вирішила нічого не робити.
У той же самий день, прокурори Донецької обласної прокуратури збиралися з того ж приводу — нагородити своїх співробітників. І знову ситуація з дистанцією і масками плачевна.
На всіх фото не вийде знайти людину, яка б мала захисну маску. Звернувшись в поліцію, ми отримали досить цікаву відповідь. Виявляється, відповідальний за Facebook сторінку, нібито помилково завантажив тогорічні фотографії.
Тому тут поліція теж нічого не може зробити.
Перехворілий на COVID-19 міський голова Слов'янська Вадим Лях продовжує проводити зустрічі з різними людьми в стінах міської ради. При цьому, ми змогли зафіксувати два випадки, коли люди не надягали маски та не дотримувалися дистанції.
Перший був присвячений нагородженню переможців конкурсу «Молода людина року», оцінивши фотозвіт якого ми можемо споглядати відсутність масок і дистанції.
Другий випадок був кілька днів тому, а приводом стало нагородження місцевих спортсменів, які перемогли на всеукраїнських змаганнях.
Згідно з фотозвітом, ми знову бачимо відсутність дистанції та захисних масок.
Обидва звернення до поліції дали аналогічні відповіді — поліціянти вважають, що дистанція дотримана (спеціально для цього ми наводимо фото з місця подій), а про відсутність масок згадати забули.
Одним із прикладів винятку ми б хотіли показати випадок в Сєвєродонецьку, який стався ще в червні.
На сайті міської ради опубліковано відео про нагородження спортсменів. Хоч захід і проходив на вулиці, проте без рукостискань і тісного контакту не обійшлося.
Звернувшись до поліції, ми отримали відповідь, про те, що поліціянти вважали такі порушення незначними, і зробили попередження в. о. міського голови Сєвєродонецька. Але вони хоча б зробили свій мінімум.
Серед інших випадків, які ми фіксували під час підготовки матеріалу, нам не вдалося помітити нічого екстраординарного. Майже всюди чиновники, депутати або навіть народні депутати були присутні на різних заходах, обнімалися і міцно тиснули один одному руки. Не забували сфотографуватися, тісно притулившись один до одного. І у всіх цих випадках поліція або давала відписку, про відсутність кримінальної справи, або рапортувала про невелике порушення карантинних норм.
В реаліях серйозної пандемії, до якої наша країна не була готова на початку і не готова зараз, єдиним способом себе вберегти є власна відповідальність. Кожен з нас повинен пам'ятати, що, дотримуючись дистанції ми зберігаємо своє і чуже здоров'я. Для людей, які явно ігнорують такі правила і була придумана адміністративна відповідальність. Однак головним критерієм успішності держави є рівність усіх перед законом і незворотність покарання.
Ми досить часто чуємо, як водій автобуса або продавець овочів отримав штраф розміром в 17 000 гривень за ненадягнуту маску, проте ми так і не змогли побачити подібного стосовно чиновників, які явно не дотримуються мінімальних норм безпеки. Всі випадки, які ми навели вище стали лише сухою статистикою, яка свідчить про байдужість громадян один до одного, про покарання, що не працюють для чиновників, і можливо про нові випадки інфікування небезпечним для кожного вірусом.