Знайди Донбас на екрані. 4 відеоігри з несподіваними пейзажами, які вас точно здивують
Пограти за «Шахтар» і знайти листівку з видом на Святогірськ в метро можна у світі відеоігор. Зібрали дивовижні фотофакти
Масова культура налічує чимало фільмів і книг, в яких фігурують окремі міста сходу України або Донецької та Луганської області загалом. Водночас відсилання до Донбасу можна зустріти й у відеоіграх.
«Східний варіант», розповідає, де можна побачити знайомі пейзажі.
Війна на Донбасі у візуальній новелі «The Point of No Return»
Над грою «Точка неповернення» працюють українські розробники. Жанр візуальної новели передбачає, що глядачеві буде розказана історія, наприклад, через текст на екрані, звуковий та музичний супровід, за допомогою статичних або анімованих зображень. Бюджет на реалізацію проєкту — 853 тис. грн виділив Український культурний фонд, але для розвитку проєкту цього мало.
Гейм-дизайнер проєкту Олексій Фурман розповів, що в основу закладена історія солдата на війні та після неї. Розробники вкладають в гру тему війни, на якій головний герой немов ізолюється від «громадянського життя». Протягом розвитку сюжету головному герою надходять повідомлення від батьків і друзів. Нещодавно на офіційному сайті вийшла демоверсія гри.
Стадіон «Донбас Арена» і ФК «Шахтар» в серії ігор FIFA
Вперше стадіон «Донбас Арена» з'явився в доповненні до гри FIFA-2012, присвяченому Чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Україні та Польщі.
Крім донецького стадіону, в доповненні можна було зіграти на інших стадіонах чемпіонату, включаючи українські «Металіст» в Харкові, «Арена Львів» у Львові та НСК «Олімпійський» в Києві.
Починаючи з 2014 року стадіон «Донбас Арена» разом з командою ФК «Шахтар» присутні в кожній грі серії. З того часу це єдиний український стадіон, доступний в FIFA. Також в грі присутня команда ФК «Динамо» Київ.
Останній офіційний матч на «Донбас Арені» був зіграний 2 травня 2014 року. «Шахтар» обіграв «Маріуполь» з рахунком 3:1.
Донецький аеропорт, стадіон та банк в Call of Duty
У шутері Call of Duty: Warzone, що вийшов в жовтні 2019 року, є локація з вигаданим містом Верданск. Бої там проходять на кількох локаціях, що нагадують будівлі в Донецьку.
Наприклад, футбольний стадіон, схожий на «Донбас Арену».
Також в грі помітні інші схожі локації: Донецький аеропорт, супермаркет «Metro» і будівля банку.
У трейлері герой вистрибує з літака, що палає, з синьо-жовтими смужками на фюзеляжі.
Хоча в самій грі немає ніяких згадок Донецька, але у внутрішньоігрових файлах є згадки назви міста. Водночас карта з локаціями, схожими на Донецьк, не є сюжетною. Вона призначена для гри в форматі на багатьох користувачів «королівська битва», де гравці в онлайн-режимі змагаються один з одним, поки в живих не залишиться останній.
Листівка з видом на Святогірську лавру в Metro: Last Light
Відеогра в жанрі шутера від першої особи описує життя людей після ядерних бомбардувань. Основна дія розгортається в московському метро, де змушені жити небагато тих, хто вижив, оскільки на поверхні зашкалює радіація і полюють види тварин, що мутували.
Головний герой гри Артем колекціонує листівки з видами на пам'ятки старого світу. Серед них можна зустріти фотолистівки зі Статуєю Свободи, Тріумфальною аркою, різними готичними соборами та пам'ятниками.
На самому початку гри, в кімнаті Артема і пізніше на станції Третьяковська (рівень «Венеція») на місцевому ринку на прилавку одного з торговців лежить листівка з видом на Святогірську лавру — православний монастир, розташований у Святогірську Донецької області.
На листівці в пікселях можна розглянути крейдяний правий берег річки Сіверського Дінця, на якому стоїть лавра, а також характерні зелені дахи. Фото для листівки, очевидно, зроблено з лівого берега річки. Святогірська лавра — популярне місце не тільки серед паломників, але і серед туристів Донеччини та Луганщини.
Розробники гри — українська студія 4A Games. Компанія була заснована 2006 року в Києві. З моменту заснування, компанія розробила три гри в серії Metro.
Фото на обкладинці: pexels.com