Як пройшов День єднання у Сєвєродонецьку
16 лютого Україна вперше відзначила День єднання. Луганщина також продемонструвала свою єдність та волю до перемоги. У Сєвєродонецьку колона майже з 1000 мешканців міста крокувала від площі Перемоги до площі Миру, тримаючи 200-метровий Державний Прапор та співаючи Гімн України.
"Східний Варіант" також взяв участь у святковому заході та дізнався, що значить для учасників заходу це свято та урочиста хода.
Разом з усією країною
Указом Президента України 16 лютого оголошено Днем єднання. У президентському указі №53/2022 від 14 лютого 2022 року йдеться, що День єднання оголошено для "посилення консолідації" українців, зміцнення їхньої "стійкості" на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.
Захід розпочався з підняття Державного Прапору біля Луганської облдержадміністрації.
Ведучій заходу звернувся до учасників ходи Єднання з урочистою промовою.
"Сьогодні ми маємо прекрасну армію, разом з якою на передовій захисту наших інтересів перебуває й українська дипломатія. І військові мають зараз відчувати нашу підтримку, нашу згуртованість та нашу єдність. Бо основа нашої армії — це впевненість власного народу", — наголосив він.
Учасників заходу ведучий запросив долучитися до святкування з усією країною — підняти державний прапор та заспівати гімн України.
Після виконання гімну було оголошено початок урочистої ходи. Долучилися до ходи керівництво міста та області, військові та громадськість.
Колона учасників покрокувала проспектом Центральним до площі Миру. Рух колони супроводжували співробітники поліції.
"В єдності духа запорука нашої перемоги"
На заході був присутній перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олексій Смирнов.
"Сьогодні ми вперше відзначаємо запроваджений Указом Президента України Володимиром Зеленським День єднання. В цей важкий для країни час нам як ніколи треба бути єдиними. Наша історія показує, що саме в єдності духа запорука нашої перемоги. В цей день мільйони українців зібралися разом, заспівали гімн, підняли Прапор", — зазначив він.
Олексій Смирнов висловив вдячність усім учасникам заходу.
"Душі єднають нашу країну, тому разом ми переможемо будь-якого ворога. Слава Україні!" — додав перший заступник голови облдержадміністрації.
"Я підтримую мій дім"
"Східний Варіант" звернувся до учасників колони та дізнався, що саме для них значить урочиста хода та День єднання.
"Це підтримка нашої країни. Я підтримую свій дім, тому що не хочу, щоб в мій дім прийшов "російський сапог"", — ділиться з нами Світлана.
"Це єднання. Зараз неважливо, хто за кого голосував, в кого які вподобання. Зараз потрібно єднатись навколо країни й іншої у нас немає. Зараз такі часи", — впевнений Сергій.
"Для мене це єднання українського народу, мешканців міста з нашою армією, з нашими дітьми, які склали присягу українському народові. Вони захищають наші кордони від агресії сусідської країни. І ми як мешканці Сєвєродонецька усвідомлюємо, що Сєвєродонецьк — це Україна, Луганщина — це Україна. І наші військові захищають нас від руського так званого миру, який нам тут непотрібний", — наголошує Оксана.
Як виявилось, цих трьох учасників заходу об'єднує спільна волонтерська справа.
"В нас є об'єднання "Сєвєродонецькі павучки". І вже восьмий рік ми плетемо маскувальні сітки для військових", — пояснює Оксана.
Хода завершилась покладанням квітів до пам'ятника генерал-майору Олександру Радієвському, який загинув за єдність та незалежність України.
Як бачимо, День єднання для мешканців Сєвєродонецька є дійсно важливою подією, щоб підтримати українських військових, відчути згуртованість та продемонструвати патріотичну позицію усьому світові.