Велике будівництво–2021: що і за скільки збудували для спорту та освіти на Донеччині
Торік Донецька область стала переможцем програми «Велике будівництво», а за даними соціологічного опитування групи «Рейтинг», українці вважають програму одним із найбільших досягнень країни. Дізналися, що дала програма регіону цього року, і скільки це коштувало.
На початку грудня голова Донецької ВЦА Павло Кириленко на брифінгу повідомив, що за президентською програмою в області завершено 14 об'єктів — одразу два басейни, чотири школи, два дитячі садки й так далі. Ще 12 планують завершити до кінця року, але, які саме це об'єкти, не повідомляється.
Нагадаємо, що всі проєкти, які реалізуються в рамках «Великого будівництва», виконуються коштом податків українських громадян.
«Східний варіант» зібрав школи, дитячі садки та спортивні об'єкти, збудовані та реконструйовані (завершені та незавершені) за програмою «Великого будівництва» в Донецькій області.
🏤 Школи
Опорна школа №2 в Авдіївці
Авдіївка — найближче до окупованого Донецька місто, яке знаходиться під контролем України. Нині населення Авдіївки — близько 20 тисяч людей. У місті є кілька шкіл, одну із них закрили через обстріл. А до 1 вересня цього року у рамках «Великого будівництва» та за підтримки Литовської Республіки реконструювали опорну школу №2.
Школа неодноразово потрапляла під обстріл з боку НЗФ, а у 2017 році тут від розриву снаряда загинув рятувальник. Тепер від цих подій не лишилося й сліду. До речі, школу збудували ще минулого століття, але з того часу вона капітально реконструювалася один раз — у 2019-2021 роках.
У рамках проєкту виконали термомодернізацію будівлі, замінили внутрішні мережі, покрівлю, вікна та двері. За підтримки Литви школу оснастили меблями, комп'ютерами, облаштували харчоблок, технологічну та швейну майстерню. Вартість проєкту становила 75 млн грн.
У цій же школі працює вчителька української мови Марина Марченко, яка стала героїнею муралу. Його намалював австралійський художник Гвідо Ван Хелтен.
Кількість учнів: понад 500
Проєктна потужність: 1140 учнів
Кількість класів: 22
Вартість: 75 млн грн
Школа №7 у Новогродівській територіальній громаді
Повністю реконструйовану опорну школу відкрили до 1 вересня у Новогродівці. Реконструкція тривала кілька років, за цей час повністю утеплили фасад, зробивши акцент на енергоефективності, і замінили комунікації.
Фішки школи — двоповерхова їдальня та лінгафонний кабінет, де зроблено акцент на аудіовізуальному індивідуальному вивченню іноземних мов. Усі школи, що реконструюються за програмою «Велике будівництво», зроблено з урахуванням інклюзивності.
До речі, історія реконструкції цієї школи була дуже проблемною. Ще до «Великого будівництва» у 2016 році підрядник виграв тендер на реконструкцію школи, роботи розпочалися у червні 2017 року, але незабаром були заморожені. Через те, що покрівля була у неналежному стані, будівля сильно зіпсувалася через дощі та сніги. Новим підрядникам довелося розпочинати реконструкцію практично наново. Згідно з останньою інформацією, кошторис проєкту становить 81 млн грн.
Кількість учнів: близько 500
Проєктна потужність: 960 учнів
Кількість класів: 21
Вартість: 81 млн грн
Опорна школа №26 у Маріуполі
Реконструкція однієї з найбільших шкіл у Приморському районі Маріуполя тривала близько двох років та завершилася навесні 2021 року. Площа навчального закладу — понад 6 тисяч квадратних метрів. Як і в інших випадках, було повністю утеплено фасад школи та замінено всі вікна та двері.
Школа обладнана елементами інклюзивності: пандусом, тактильною плиткою, підіймачем для колісних крісел на сходах, санвузлами з елементами доступності.
Великий акцент зроблено і на спортивну інфраструктуру. На території поле зі штучним покриттям, майданчики для волейболу та баскетболу, бігова доріжка та тренажери.
На реконструкцію виділялися гроші з міського та обласного бюджетів. Вартість проєкту — 126 млн грн.
Кількість учнів: близько 900
Проєктна потужність: 706 учнів
Кількість класів: 32
Вартість: 126 млн грн
Школа №6 у Торецьку
Влітку закінчили роботи із заміни покрівлі, віконних та дверних блоків. Провели оздоблення та оснастили більшість приміщень. Восени завершився ремонт харчоблоку та їдальні. Проте поки що офіційно про відкриття школи не повідомлялося.
Загальна вартість проєкту — 59,8 млн гривень.
Проєктна потужність: 570 учнів
Три школи у Бахмуті
Завершилася реконструкція школи №12. Будівля отримала повністю оновлений фасад, повну заміну комунікацій, елементи доступності та відремонтовані класи. Ремонт коштував 38 млн грн.
Триває реконструкція школи №18, ведуться роботи у спортивному залі. Але 1 вересня цього року діти зустрічали вже на території своєї школи.
Вартість реконструкції — близько 64 млн грн.
Ще не завершено ремонт у школі №11, де навесні цього року обвалилася стіна.
Також вже стало відомо, що у 2022 році за програмою «Великого будівництва» реконструюватиметься школа №24 у Бахмуті.
Очікувана вартість ремонту — понад 92 млн грн.
Навчально-виховний комплекс у селі Петрівка
До нового року планувалося побудувати спортивний комплекс та тренажерний майданчик. Поки що офіційно про відкриття закладу не повідомлялося. Ціна проєкту — 50 млн грн.
До нового року планувалося побудувати спортивний комплекс та тренажерний майданчик. Поки що офіційно про відкриття закладу не повідомлялося. Ціна проєкту — 50 млн грн.
Проєктна потужність: 200 учнів
Кількість учнів: понад 100
Кількість класів: 9
Вартість: 50 млн грн
🎠 Дитячі садки
Дитячий садок «Дивосвіт» (№32) у Маріуполі
Дитячий садок у Лівобережному районі почали реконструювати у квітні 2020 року. Кошти на реконструкцію залучалися з обласного бюджету, а також з Європейського інвестиційного банку. Загальна сума реконструкції — близько 100 млн грн.
У рамках проєкту повністю оновили фасад будівлі, зробили ремонт усередині приміщення, закупили нове обладнання. Велику увагу приділено інклюзивності закладу. У дитячому садку є три інклюзивні групи.
Завдяки реконструкції збільшилася проєктна потужність садочка, раніше будівля вміщувала до 170 дітей, зараз — до 250. Вартість проєкту становить близько 100 млн грн.
Дитячий садок «Горобинка» (№106) у Маріуполі
Для вихованців цього року відкрив свої двері оновлений дитячий садок «Горобинка».
У будівлі посилили несучі конструкції, замінили покрівлю, вікна та двері, щоб підвищити енергоефективність будівлі.
Також проклали нові комунікації.
Оснастили кімнати, а в музичному та спортивному залах уклали травмобезпечне покриття.
Вартість проєкту сягає 97 млн грн.
Зазначимо, що зараз у місті триває реконструкція дитячого садка №110.
Дитячий садок у селищі Іванівка
Селище Іванівка знаходиться на околиці Краматорська. Населення селища — понад 2,5 тисячі осіб, але раніше у селищі не було дитячого садка і навіть будівлі під нього.
Тому в рамках «Великого будівництва» було ухвалено рішення переобладнати колишню лікарню під дитячий садок. Передбачається, що тут зможуть розміститися 4 групи, включаючи ясельну та інклюзивну.
Вартість проєкту — 38 млн грн.
⚽️ Спортивні об'єкти
Комплекс велоспорту у Лимані
У Лимані завершилося будівництво комплексу для занять велоспортом. Будівництво виконувалося із серпня 2020 року підрядною організацією ТОВ «Будтехмаш» за кошти обласного бюджету.
У комплексі обладнано трек BMX, чотири прямі з трамплінами заввишки від 40 до 190 см і три віражі. Вони мають спеціальну розмітку, огорожу та покриття. На території обладнано трибуни на 400 місць та освітлення на основі сонячних батарей. Проєкт коштував більш ніж 60 млн грн.
До речі, саме до Лимана після окупації переїхала Обласна спеціалізована ДЮСШ олімпійського резерву з велоспорту.
Особливість проєкту: велотрек дозволить тренувати спортсменів у дисципліні «BMX racing» з 8 років.
Басейн «Нептун» у Маріуполі
Басейн для плавання «Нептун» був побудований у 1970 році, а останній великий ремонт відбувся 2008 року. Довгий час басейн був тренувальною базою для маріупольської команди з водного поло. Про плани реконструкції басейну заявляли ще 2019 року.
Тепер проєкт реконструкції нарешті закінчено. Чаша басейну залишилася такою самою — 50 на 20 метрів. У басейні одночасно зможуть тренуватись або купатися близько 80 осіб. Також є трибуна місткістю близько 500 людей. Тепер у маріупольському басейні можна проводити міжнародні змагання.
Окрім самої будівлі оновили й прилеглу територію — висадили зелені насадження, поклали плитку та проклали доріжки. Окрасою став пішохідний фонтан.
Уже відомі ціни на заняття у басейні. Одне індивідуальне заняття коштуватиме від 130 до 150 гривень, а піврічний безлімітний абонемент — від 6000 до 6800 гривень. Маріупольці вважають ці ціни надто завищеними.
Реконструкція басейну коштувала 120 млн грн.
Розмір басейну: 50 на 21 м
Місткість трибуни: 500 місць
Вартість: 120 млн грн
Басейн H2О-Classic у Краматорську
Уперше проєкт будівництва басейну у Краматорську презентували у 2016 році. Поки що проєкт не завершено, нещодавно лише перевірили гідроізоляцію басейну.
Попереду — роботи з облаштування фоє, роздягалень та інших приміщень. Планується, що басейн зможуть відвідувати до 80 осіб (дітей та дорослих) на день.
Бюджет робіт — понад 72 млн грн.
Поле зі штучним покриттям у Кураховому
Зараз у Кураховому триває будівництво футбольного поля зі штучним покриттям, розпочате у серпні цього року.
Закінчення робіт планується на початок літа наступного року. Крім поля та трибун, на території облаштують роздягальні та огорожу, а також паркування. Вартість — 16 млн грн.
Розмір поля: 60 на 40 м.
Місткість трибуни: 336 місць
Вартість: 16 млн грн.
***
Цей матеріал створено завдяки читачам “Східного Варіанту”, які обрали тему статті. Нам важлива думка наших читачів!
Надсилайте теми або контакти героїв, про яких ви хотіли б прочитати у нас на сайті, у наші соцмережі або на нашу офіційну пошту: [email protected]
Будемо разом творити круту та корисну журналістику на сході України!