Абсолютний рекорд: підсумки "Великого будівництва-2020" на Донеччині
У Донецькій області було капітально відремонтовано понад 300 кілометрів доріг і 10 мостів.
Україна посилено ремонтує дороги. Найбільша програма за якою це відбувається — «Велике будівництво». В її рамках вже відремонтовано майже 4000 кілометрів доріг.
«Велике будівництво» — великий інфраструктурний проєкт, який стартував в березні 2020 року. Його завдання — побудувати або реконструювати 6,5 тисячі кілометрів доріг і понад 1100 інфраструктурних об'єктів по всій країні.
За часів коронакризи майже всі сфери української економіки постраждали від негативних наслідків пандемії та карантину, проте є сфера, яка не тільки не постраждала, але і регулярно отримує потужний державний стимул для зростання — це дорожнє будівництво.
В рамках державної програми «Велике будівництво» було відремонтовано понад 3,9 тисячі кілометрів з 4,2 тисячі запланованих на цей рік.
Кілометраж оновлених доріг майже в 5 разів перевищує показник минулого року, і це — абсолютний рекорд в історії незалежної України.
За словами голови «Укравтодору» Олександра Кубракова, цього року фінансування будівництва і ремонту доріг в Україні коштуватиме понад 92 мільярди гривень.
Велике будівництво в Донецькій області
У Донецькій області вже до жовтня на ремонт автомобільних доріг було освоєно 68,4% коштів.
За словами голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка з Держбюджету було виділено 1 млрд 42 млн грн субвенції на початок року за розподілом на Донецьку область. Він додав, що з обласного бюджету в цьому році було додатково виділено 365 млн грн на під'їзні дороги.
У серпні поточного року У Донецькій області в рамках програми «Велике будівництво» почали ремонт доріг до опорних шкіл на п'яти ділянках.
Дві з них — до Шахівської загальноосвітньої школи: це ділянка довжиною 3,8 км шляху від Криворіжжя до Костянтинівки та 6,2 км дороги Софіївка – Дружківка.
На ділянку на автодорозі Криворіжжя – Костянтинівка виділили 64,8 млн грн, на ділянку дороги Софіївка – Дружківка — понад 87 млн грн.
Траса Добропілля – Лиман
У кінці листопада була повністю готовий до експлуатації ділянка дороги в 13,7 км між Ганнівкою і Новотроїцьким на трасі Т-05-14 Добропілля – Лиман.
Ділянка в 12,9 км між Сергіївкою і Краматорськом повинна бути готова до кінця цього року, а ділянка в 8,5 км між селами Сергіївка та Андріївка — в травні наступного року.
- Ремонт ведеться на трьох відрізках дороги загальною протяжністю 35,1 км.
- Загальна вартість реконструкції становить 869 600 000 гривень.
Десять відновлених мостів
Також в кінці листопада Донецька обладміністрація відзвітувала про десять відновлених мостів.
За словами очільника області Павла Кириленка роботи йдуть з випередженням графіка, але з дотриманням усіх технологічних вимог.
Будівельники запевняють, що мости прослужать понад 50 років, тому що будуються вони з використанням сучасних технологій.
Роботи не припиняються і взимку
У грудні між містами Костянтинівка і Бахмут на завершальному етапі відновлення автодороги Н-32 Покровськ – Бахмут – Михайлівка.
На км 59 + 500 – км 71 + 200 продовжується влаштування елементів водовідведення з проїжджої частини.
Підрядна організація провела наступні роботи:
- встановила нову систему освітлення;
- нанесла дорожню розмітку;
- побудувала нові автопавільйони;
- заасфальтувала пішохідні доріжки й встановила там тактильну бруківку.
Виконавець робіт: «Автомагістраль – Південь».
Волноваський напрямок
В кінці жовтня в Волноваському районі почали ремонт ділянки дороги Благодатне – Валер'янівка. Її протяжність 9,5 км. Загальна вартість проєкту становить 53 млн гривень.
Залишок дороги, а саме 3,5 км, а також автомобільний міст Благодатне – Валер'янівка планують відремонтувати наступного року.
Плани на наступний рік
Розвиток інфраструктури Донецької області продовжиться і в наступному 2021 році, повідомив Кириленко.
«Уже сформовано і перелік, і підхід на наступний рік. Програма буде продовжена. Спектр буде більш розширено. Школи, садочки залишаються, додаються туди центри надання адміністративних послуг, “туристичні магніти” — музейні комплекси, те, що приваблюватиме туристів для відвідування, а також об'єкти, які є важливими для гідного функціонування інфраструктури області загалом. Більш конкретно — це питання, пов'язані з очищенням стічних вод. Пара нових спортивних об'єктів буде», — сказав голова Донецької ОДА.
Попередньо, мова йде про можливості реалізації проєктів за 20 об'єктами.
Фото: Служба автомобільних доріг Донецької області, Укравтодор
Читайте також:
П'ять стадіонів за рік: що дало "Велике будівництво-2020" Донецькій області
Теплые школы и новые стадионы. Каким было "Большое строительство" в Луганской области