Антикремлівська коаліція зростає: Резніков почув важливі послання на зустрічі "Рамштайн"
Міністр оборони України Олексій Резніков висловив задоволення атмосферою 9-го Рамштайну, та солідарністю з Україною, яку висловили його учасники.
Про це заявив Олексій Резніков у штаб-квартирі НАТО після короткої зустрічі з журналістами після завершення роботи Контактної групи.
Сьогодні у Брюсселі міністр оборони взяв участь у зустрічі міністрів оборони країн НАТО та у роботі Контактної групи з оборони України під егідою США.
"Я дуже задоволений сьогоднішнім засіданням в форматі Рамштайн. Сьогодні під час засідання за цим великим столом було 54 делегації, тобто, антикремлівська коаліція зростає. Я чітко почув послання від всіх: це повна підтримка України до перемоги на полі бою", - зауважив Резніков.
Він зауважив, що ключові фрази під час цієї зустрічі містили три слова: швидкість, своєчасність і стабільність допомоги. Наразі йдеться про забезпечення Збройних сил всім необхідним та про навчання цілих підрозділів використанню техніки, що надходить від країн Заходу, - тих підрозділів які надалі виконуватимуть завдання зі звільнення тимчасово окупованих територій України. Резніков послався на пряму цитату міністра оборони США – Україна має перемогти, і це твердження прозвучало дуже категорично та без жодних припущень.
"Дуже важливе послання я почув від (Генерального секретаря НАТО – ред.) Єнса Столтенберга, яке поділили всі під час виступів. Коли хтось починає говорити про ризики від постачання допомоги для України, насправді, у цьому контексті існує лише один ризик – якщо зло зможе перемогти. Це був би дуже показовий приклад для інших тоталітарних режимів. Тому світ має допомогти Україні перемогти у цій війні заради миру та майбутньої безпеки, які є спільним інтересом", - сказав міністр оборони України.
Він повідомив, що під час засідання Контактної групи "Рамштайн" була оголошена окрема доповідь щодо транспарентності, прозорості та підзвітності у використання західної військової допомоги.
"У жодному із (західних) суспільств не мають виникати сумніви у тому, що вся поставлена ними зброя використовується на полі бою. Сьогодні була оголошена доповідь, у тому числі, щодо перевірок по тим сучасним натівським системам, які ми застосовуємо. Ми запросили будь-яку країну, – якщо в них є потреба, приїхати у Україну та перевірити, дійти до місця, до батальйону або підрозділу, де знаходиться зброя їхньої країни. Єдине обмеження - це правила безпеки, чи готові вони приїхати, наприклад, на поле бою. Якщо ні – ми готові давати їм будь-які документи", - сказав керівник оборонного відомства України.