На підтримку ветеранів громади Луганщини передбачили 29 мільйонів гривень
Очільник Луганщини Артем Лисогор долучився до тематичної панельної дискусії «Політика Героїв та підтримки ЗСУ» в рамках форуму «Життя регіонів в умовах воєнного часу».
Про це повідомляє Луганська обласна державна адміністрація
Не зі слів експертів, а з власного бойового досвіду, набутого на Луганщині, та постійного спілкування із військовими, він знайомий із проблемами, які найбільше турбують Захисників України. І тих, які вже мають статус ветеранів, і тих, хто наразі захищає країну.
«Військові та ветерани сьогодні користуються найвищим авторитетом у громадян України. І саме від нашого вміння фахово розв’язувати їх проблеми та залучати до цього потенціал державних органів, місцевого самоврядування та громадянського суспільства залежить результат інтеграції та реабілітації ветеранів цієї війни», — зазначив Артем Лисогор.
З питаннями інтеграції ветеранів у цивільне життя Луганщина зіткнулась, ще з 2014 року.
До початку повномасштабного вторгнення у 2022 році на вільній території області налічувалось 17 активних громадських об’єднань ветеранів АТО/ООС обласного, районного та місцевого рівнів, які об’єднували понад тисячу членів ветеранського руху. Найбільш активні організації діяли у Лисичанську, Попасній, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Сватовому, Станиці Луганській, Старобільську.
Багато ветеранів Луганщини після початку повномасштабної війни знову пішли на фронт, а деякі пожертвували власним життям заради України — Андрій Трощий з Рубіжного, Віктор Ложка з Попасної.
Ветерани завжди виступали відповідальною та активною громадською силою, яка охоче залучалась до ініціатив обласної влади у сфері національно-патріотичного виховання, зміцнення обороноздатності, вирішення питань соціального захисту та розвитку територіальних громад.
Тож принципи «Нової ветеранської політики», озвучені минулоріч на форумі ветеранів «Україна. Захисники. Майбутнє» у Києві, вже частково працювали на Луганщині.
Над стимулюванням економічної активності ветеранів та забезпеченням можливості пільгового вступу до наших вишів відповідні структури працюють вже сьогодні.
Особлива увага приділяється реабілітації колишніх військовослужбовців: Рубіжанською, Лисичанською та Сєвєродонецькою громадами створені три сучасних реабілітаційних центри.
На рівні громад області діють 22 програми, які передбачають виділення 29 мільйонів гривень на підтримку військовослужбовців, ветеранів та їх родин.
А ще: 21 мільйон гривень грантів від держави на розвиток бізнесу отримають ветерани та члени їхніх родин
Також: обстановка на східному фронті останніми днями суттєво загострилася, — Сирський