UA
RU UA
27 Лютого 2024, 12:19
14641
"Занепад сільського господарства та буряти по сусідству": про сьогодення окупованої Старобільщини
Життя в окупації

"Занепад сільського господарства та буряти по сусідству": про сьогодення окупованої Старобільщини

Окупаційна влада безрезультатно намагається заховати за навісами заборон та інформаційного вакууму жахи, які відбуваються на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Депортація, незаконні затримання, фільтраційні табори, катівні в релігійних установах і не тільки — реалії «русского мира», про які Східному Варіанту розповів начальник Старобільської районної військової адміністрації Володимир Череватий.

Жителі Луганщини продовжують активно залишати тимчасово окуповані території. Про це свідчить значна кількість фільтраційних таборів, які росія організувала на кордоні з ТОТ та країнами, через які евакуюються українці. 

За словами Володимира Череватого, росіяни продовжують дооблаштовувати, укомплектовувати ці фільтраційні табори для українців. Він переконаний, що якби не було масового виїзду, то цього не відбувалося б.

переселенці
Фото: LB.ua, ілюстративне

«Масові виїзди, звісно, були у 2022 році на початку повномасштабного вторгнення. Далі, наплив був влітку та перед початком навчального року того ж року. Саме тоді в районі почали знаходити тіла людей в річці та ставках. Але зараз спостерігається і нова тенденція. Почали виїжджати «любителі руського миру». Ті, хто працював на них і кричав, що все класно», — говорить посадовець.

Лікують лише окупантів 

Нагальна проблема, яка не є новою для окупованих територій, це відсутність медицини та життєвонеобхідних ліків. Одну з найбільших і найоснащеніших лікарень повністю «забрали» під польовий госпіталь аби лікувати поранених рашистських солдатів. Мова йде про Біловодську лікарню. 

«Існує ще більш медична нагальна проблема. Вона стосується людей, які хворіють аутоімунними захворювання, на цукровий діабет та інше. Ці люди просто не можуть взяти і змінити препарати, навіть якщо допустити, що вони хорошої якості. Медичні препарати можуть не підходити просто за своїм типом, чи не існує їх аналогів», — каже  Череватий.

Депортація та незаконні утримання

Тиск окупаційного режиму на жителів Старобільщини не лише не послаблюється, а навпаки, посилюється. 

Так, сотні незаконно затриманих цивільних осіб продовжують тримати в будівлях поліції, СІЗО. Також окупанти облаштували катівні в митниці, будівлі релігійної організації навпроти магазину «Геолог», в декількох місцях в Половинкиному.

Старобільськ Володимир Череватий

«Важко сказати, хто з них полонений, хто військовополонений, бо для росіян всі українці — «нацисти», терористи. Їм не треба аргументів аби забрати людину і катувати її, судити», — говорить Череватий.

Окрім того, на Старобільщині фіксуються випадки депортації. Дві сім’ї разом з дітьми та  речами були вивезені на територію росію.

Обставини, які передували цьому, достеменно поки невідомі.

«Також, скажімо так, «новинкою», є ще пропозиції роботи на території країни-агресора. Людина їде аби заробити грошей, в неї забирають документи, натомість видають якісь «бумажки», з якими ти не можеш покинути територію рф і все — ти лишаєшся на тій території. Без документів, грошей, розуміння, що робити далі», — каже він.

Занепад сільського господарства: аналогія з Луганськом

Сільське господарство на Старобільщині помирає. Як пояснює очільник Старобільської РВА, наразі вже спостерігається ця тенденція. Ті аграрії, які залишилися в окупації й працювали за законами так званої «луганської народної республіки» та росії, залишають все більше гектарів своїх земель на пари (спосіб підготовки та утримання поля протягом року перед сівбою чи висаджуванням овочевої культури ред.)

Старобільськ окупація
Фото: Вікіпедія

«Це так схоже на ситуацію в окупованому Луганську, Краснодоні тощо. Спочатку всі сіяли, платили податки, а потім з кожним роком поля спустошувалися, заростали бур’яном. Причина цьому проста — відсутність економічних умов для агробізнесу. Там взагалі неможливо вивезти зерно та продати. Тобто, є декілька скупників зерна, які мають приблизно одну і ту саму ціну, купують це зерно. Все. Не має конкурентоспроможності. Дороговартісна сільськогосподарська техніка вивозиться до росії», — каже посадовець. 

Росіян везуть ешелонами

Східний Варіант вже писав про русифікацію місцевого населення тимчасово окупованої території Луганщини, методом заселення етнічними меншинами з росії. Такі ж факти наводить і Володимир Череватий.

За його словами, найбільше від цього страждають прикордонні регіони — особливо Новопсковщина, Марківщина. Там цілі хутори вже заселені хантами, бурятами. Їх ешелонами, поїздами привозять туди разом з сім’ями. 

«Майже всюди, де є пусті приміщення, живуть або російські солдати, або ці «нові жителі», — говорить він.

Старобільськ
Фото: Луганщина моя

Поки росія продовжує впроваджувати свій геноцидний тип політики на тимчасово окупованих територіях, люди чинять опір — досі на Старобільщині є багато людей, які не взяли російські паспорти, не дивлячись тиск загарбників. Вони не забувають мелодію державного гімна, кольорів синьо-жовтого прапора.

***

Нагадаємо, що Східний Варіант запустив гарячу-лінію “HelpPrint” для мешканців прифронтових і тимчасово окупованих територій. На цей канал зв’язку можуть звернутися люди, які потребують підтримки, допомоги або ті, хто бажають безпечно поділитися інформацією чи своєю історією. Також у Східного Варіанта працює сайт-дзеркало, який обходить блокування російських окупантів без VPN. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
13 Травня Понеділок
22:48

14 травня у Селидовому видадуть гігієнічні набори для сімей із дітьми до 14 років

22:25

США назвали строк надання нового пакету допомоги Україні

22:13

14 травня у Києві лікар працюватиме для ВПО

21:56

У Вінниці обговорять план швидких дій по відновленню після деокупації Маріуполя

21:41

У Селидовому люди похилого віку 80+ отримали продовольчі набори

21:30

Винищувачі F-16 від Данії можуть прибути в Україну протягом місяця

20:56

Українські війська збили російський Су-25 на Донеччині

20:52

Донецькі напрямки не залишаємо без необхідної підтримки й забезпечення, — Зеленський

20:36

На Покровському напрямку кількість ворожих атак зросла до 33

19:57

Минулого тижня на Донеччині надзвичайники врятували поранену внаслідок обстрілу дитину

19:50

Станіслав Асєєв служить на Донеччині і розповідає, які проблемні питання є з ТЦК перед мобілізацією

19:25

Жителька Донеччини перерахувала аферистам 18 тисяч гривень

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: